Výběr notebooku do 23 000

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

maris49
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Výběr notebooku do 23 000

Příspěvekod maris49 » 10 kvě 2020 02:11

Zdravím Vás milá komunito,
prosím o radu. Kupuji notebook a chci se vejít do 23k. Osobně se v hardwaru absolutně nevyznám. Notebook potřebuji převážně k běžné práci, jež je spojená se studiem na vysoké škole (office, fb, internet, apod.). Dále jsem aktivní muzikant a hudební producent, k čemuž užívám hudební software Cubase a do ntb mám zapojenou externí zvukovou kartu. V poslední řadě bych si rád občas zahrál nějakou hru, k čemuž zdali se nemýlím, potřebuji nejlépe výkonnější dedikovanou grafiku. Hraní her však není pro výběr ntb primární a určující kritérium, nicméně jsem převážně hledal v oblasti herních ntb, jelikož mi byla doporučena konfigurace čtyř jádrový procesor, SSD disk, 8GB+ RAM a zmíněná dedikovaná grafická karta.

Notebook vynáším z domova minimálně, avšak doma neustále měním pracoviště (postel, stůl, sedačka, aj.). Stále tápu, zda herní, či pracovní ntb. Na foru jsem se dočetl, že levnější herní ntb jsou náchylné k různým poruchám způsobené přehříváním, které jsou pro ntb obrovským kamenem úrazu. Na ntb pracuji denně a je zapnutý v podstatě nonstop, avšak hraní her provozuji minimálně. Docházelo by k vysokým teplotám i při běžných činnostech? Vybírám také s ohledem na hlučnost. To znamená, když na herním notebooku budu provádět běžnou nenáročnou činnost, při které nedochází k velkému vytížení, potřebuji, aby byl ntb relativně tichý.
Prozatím jsem narazil na tyto dva herní favority.
https://www.alza.cz/dell-g3-15-gaming-new?dq=5652635
https://www.czc.cz/msi-gf63-thin-9sc-25 ... 03/produkt

Dále jsem reflektoval také ntb běžné, chceme-li pracovní. Z hlediska výkonu vyšly nejlépe tyto Acery. https://www.alza.cz/acer-aspire-5?dq=5826900
https://www.alza.cz/acer-aspire-5?dq=5718143
https://www.alza.cz/acer-aspire-5?dq=5648601&visited=1
Ke značce Acer jsem ze svého okolí zaznamenal negativní postoje, proto se dotazuji, zdali jsou oprávněné, či nikoliv.
Cílem je, aby notebook vydržel co nejdéle a nerezignoval těsně po ukončení záruční doby. Pokud máte tipy na jiné ntb do uvedené cenové výše, prosím uveďte. (v jakémkoliv odvětví – herní/pracovní. Budu rád za jakékoliv rady, komentáře, připomínky, náměty, na základě kterých se budu moci správně rozhodnout! Předem Vám děkuji!

Reklama
Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 23 000

Příspěvekod Skeleton » 10 kvě 2020 13:32

Četl si správně, opravdu ntb trpí hlavně ty levnější, kam tvoji adepti v této cenové kategorii také patří, na přehřívání dedikované GPU a někdy i nic výkonného CPU. Důvod je většinou jasný, kdy je dnes módní trend mít vše co nejtenší, což v tomto případě u ntb ma za následek to, že výrobce musí zmenšit chlazení a někdy to má za následek, že při relativně velké a časté zátěži ntb odejde brzy po záruce.

Čili vybíral bych spíš modely s integrovanou grafikou. Momentálně je dobrou volbou nové Ryzeny 4000, které mají potřebný výkon a odběr relativně malý. Jen to ještě nějakou dobu potrvá, než bude dostatek modelů notebooků na trhu. Zahraješ si na tom také a snížíš holt detaily.

Na produktivitu ti integrovaná grafika stačí, záleží na CPU, hlavně při renderu hudby.
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
kasper
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 658
Registrován: srpen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 23 000

Příspěvekod kasper » 10 kvě 2020 17:14

za mě bych bral dell má nejlepší servis ( na místě kde si řekneš ti ho opraví třeba u tebe doma )
MSI má servis v polsku komunikace přes telefon nebo email v angličtině

acer ve vyšších cenových relacích je v pohodě za mě servis se zlepšil takže nemám problém
záleží ovšem vždy kus od kusu a modelové řadě
Dum Spiro Spero
Spem retine
S Rozumem a Odvahou
Audacem Fortuna Iuvat
Sciens Vincit 
Semper Fi

maris49
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 23 000

Příspěvekod maris49 » 10 kvě 2020 21:25

Skeleton píše:Četl si správně, opravdu ntb trpí hlavně ty levnější, kam tvoji adepti v této cenové kategorii také patří, na přehřívání dedikované GPU a někdy i nic výkonného CPU. Důvod je většinou jasný, kdy je dnes módní trend mít vše co nejtenší, což v tomto případě u ntb ma za následek to, že výrobce musí zmenšit chlazení a někdy to má za následek, že při relativně velké a časté zátěži ntb odejde brzy po záruce.

Čili vybíral bych spíš modely s integrovanou grafikou. Momentálně je dobrou volbou nové Ryzeny 4000, které mají potřebný výkon a odběr relativně malý. Jen to ještě nějakou dobu potrvá, než bude dostatek modelů notebooků na trhu. Zahraješ si na tom také a snížíš holt detaily.

Na produktivitu ti integrovaná grafika stačí, záleží na CPU, hlavně při renderu hudby.



Problémovost dedikovaných karet je patrná i u uvedených ntb Acer? Či u jiných ntb, v nichž je grafická karta méně výkonná a neslouží primárně k hraní? Platí tedy totéž i o ntb, které nemají GPU řady nvidia geforce gtx, nýbrž mx?

Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 23 000

Příspěvekod Skeleton » 10 kvě 2020 22:37

Necituj předchozí příspěvky.

Acer nebrat, nevím jak je na tom teď, ale v době své největší slávy (furt) to byly braky. Problém hlavně s panty a plastovou šasi.

Řada MX je relativně nevýkonná, když ji překoná integrovaná grafika Vega v Ryzen 4000 a ta topí minimálně. Ano nerovná se to třeba 1660Ti MaxQ, ale rozhodně pro základní hraní to stačit bude, když stáhneš kvalitu detailů a efektů.

Jinak jak bylo napsáno ohledně Dellu a záruky, pak je to pravda Dell má skutečně výhodu, že ti technik přijede až domů závadu opravit.
► Zobrazit spoiler


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • výběr notebooku
    od frenkie » 19 říj 2023 20:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    769
    od frenkie Zobrazit poslední příspěvek
    19 říj 2023 22:43
  • Výber PC/notebooku
    od mango35712 » 31 říj 2023 09:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1237
    od mango35712 Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 06:58
  • Výběr notebooku do 30K
    od Denis1 » 08 bře 2024 15:58 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    684
    od Denis1 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 20:24
  • Výběr notebooku
    od Dusan96 » 29 srp 2023 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    925
    od Dusan96 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 14:14
  • Výběr repasovaného notebooku na programování
    od HelFix » 13 bře 2024 10:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1420
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    20 bře 2024 10:51

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů