ROG Strix Go - mají smysl už dneska bezdráty?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2171
Registrován: září 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

ROG Strix Go - mají smysl už dneska bezdráty?

Příspěvekod FlanK3r » 30 čer 2020 15:40

OK, po delší době zas recenze z mého psaného stylu. A trochu netradičně nikoliv přetaktování, ani základní deska a nebo procesor :-)

Jaká jsou bezdrátová sluchátka oproti drátovým? Napadlo mě, pořídit si ostrý bezdrátový kus ROG Strix Go 2.4. S bezdrátovými sluchátky kromě pecek mám malé zkušenosti a jako klasické náušníky jsem doposud používal drátovky značek Razer, HyperX, ale měl osobní zkušenosti krátkodobější i s pár dalšími značkami. Byl jsem tedy zvědav, co za ne zcela nejnižší cenu 4500Kč dostanu...A zvyknu si vůbec na ně, budou mi sedět? To byly další otázky, co se mi honily hlavou (přeci jen, lenost je zlá věc a nerad řeším vracení věcí na dálku do eshopu).
Obrázek

SAMOTNÉ BALENÍ+unboxing
Balení je překvapivě docela malé, krabice může mít něco přes 22 cm na délku a 18cm na šířku. Tam najdeme také veškeré informace o hlavních vlastnostech sluchátek. Už i z názvu je patrné, že to jsou sluchátka "Go" a 2.4 značí že bezdrátová komunikace probíhá přes 2.4GHz wifi pásmo. To by mělo přinést lepší přenos a paradoxně i výdrž na baterii, než například Bluetooth. Specifikace si každý může najít na webu a nebo zvětšit obrázek a stejně by byly pro mnohé nic neříkající...Potěšující je fakt, že je můžete používat s mobilem, PC, MAC, XBoxem, PS4 a všemi dalšími zařízeními co mají alespoň 3.5mm jack.
Obrázek
Obrázek


Uvnitř krabičky se nachází další krabička, s logem ROG a menší děkovačkou, že jste si vybrali tento produkt 
Obrázek

V samotné krabici je krásné koženkové pouzdro na zip s logem ROG a manuál a záruční list. Manuál obsahuje vícero jazyků a překvapivě i češtinu. Dále tam jsou dva kabely, jeden s 3.5mm jackem na drátovou zkušenost a druhý microUSB na USB, který slouží pro aktualizaci firmwarů a hlavně pro samotné dobíjení zařízení. A to je velmi rychlé, za půlhodinku už máte sluchátka dobitá na pár hodin fungování... 
Obrázek


Kožené/koženkové pouzdro je velmi pěkné, pevné, malé a zároveň se do něj vejde spousty věcí. Uvnitř je plostrované, má i samostatnou kapsičku, kde se nachází odnímatelný mikrofon. V pouzdru potom jsou i samotná sluchátka a USB-C dongle do vašeho PC. Nemusíte však smutnit, je zde i redukce USB-A na USB-C, takže do PC to dostanete vždycky.
Obrázek
Obrázek

POPIS SLUCHÁTEK A PŘÍSLUŠENSTVÍ
Mikrofon je polohovatelný a drží tvar dobře, nevrací se do původní hodnoty. Já si ho nastavil tak, abych ho měl zhruba 3-4cm od pusy. Jsem příznive odnímatelného mikrofonu, to tady tedy je. Jeho hlavní devízou je aktivní potlačení okolního ruchu ve stylu plug and play (a tedy případně navíc nainstaluj si i software NA pc pro lepší doladění)
Obrázek

Sluchátka jsou enormně skladná na různé způsoby. Fotky níže pár příkladů ukazují. Z fotografií si lehce všimnete, že náhlavník je plostrovaný a skutečně příjemně měkký. Ale nikoliv příliš, prostě tak ideálně, netlačí ani se celý nesmrskne při nasazení na hlavu. Samotný náhlavní most je pak kovový, hliníkový a lze jej nastavit i na větší hlavu než mám já zcela pohodlně. A samotná váha je luxusní, jako byste v ruce pomalu nic nedržely, podle specifikací váží pouhých 240 gramů. Na hlavě je téměř necítíte.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
-NELEKNĚTE SE BUBÁKA :lol:


Sluchátka mají i otočné náušníky přes jakýsi kloub. V  jedné pozici je úhel natočení okolo 10 stupňů, v opačném gardu pak 90 stupňů. Viz fotografie. Naklopení naušníku směrem dovnitř směrem k hlavovému mostu je také asi do 10 stupňů.  Konstrukce náušníků je kombinací tvrzeného plastu s ROG logem a vnitřek je pak zpracován z jemné kůže. Uvnitř náušníku je jemná tkanina. Tam pod ní se už nachází samotná audio výbava sluchátek včetně měničů- ty jsou 40mm. Už jsme zmínil, hlavový výsuvný most je hliníkový a pracuje ve stylu zarážek.
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Na levé straně sluchátek, zespoda, se nachází většina ovládacích prvků. Konektor pro připojení kabelem 3.5mm, přepínač pro Wifi mód (po 5minutách nečinnosti se Wifi "uspí"), tlačítko pro pauzování skladeb a nebo jejich posun dopředu a ovládání hlasitosti. Pravá strana zespoda, která na fotce vidět není, má konektor pro dobíjení pomocí USB-C na USB-A
Obrázek


TESTOVÁNÍ SLUCHÁTEK NA MOBILU
Jaká jsou tedy sluchátka v praxi? Prvně ergonomie. Na  hlavě sedi super, jelikož mám zkušenosti s vícero sluchátky, můžu říci, že patří k těm poholdnějším. Uši mě začaly bolet asi po 5 hodinách. U jiných se mi to stává zhruba mezi 3-4 hodinami nepřetržitého nasazení sluchátek na mé hlavě. Hlavně náhlavník je neskutečně pohodlný a zároveň ten pocit lehkosti, jak jsou sluchátka lehoučká, to je božská lahoda. Rozhodně mě baví si užívat i volnosti pohybu, můžete u toho vařit, chodit po bytě, na záchod a vyřizovat i telefonní hovory :-). Když už vás to nebaví, stačí sluchátka shodit třeba na krk. A škrcen jsem jimi naštěstí nebyl.
Obrázek


 Prvně jsem provedl testy s mobilem - klasicky na mobilu Xiaomi Mi8 lite 6GB RAM verze. Zde jsem využil Spotify songů, různé žánry jako pop, rock, instrumentál, hip hop. Poté i telefonní hovory, které jsem měl možnosti si poslechnout nahrané z druhé strany barikády.
Obrázek

Zvuk i přes mobil a skrze aplikaci Spotife mě potěšil, mohu říci, že zvuk byl poměrně čistý, bez větších zkreslení a pro cesty a poslech z mobilu bezdrátově obecně - jednoduše pecka. Stejně tak telefonní hovory. Zvuk jsem slyšel od telefonujícího naprosto čistě, mikrofon pak podával normální projev. Nebylo to přesně jako můj reálný hlas, ale  na běžný hovor naprosto OK.

Software pro PC

No a aby vše šlapalo jak má, nainstaloval jsem si i software do PC, ROG Armoury II - ten se hodí skutečně jen do PC. Obrázky vám asi nastavení popíšou jak potřebujete, opravdu jsem zde zkoušel vše možné, ten týden pečlivého zkoumání stál za to, abych už nějaké resumé mohl nabídnout...

Obrázek
Obrázek
Obrázek


TESTOVÁNÍ NA PC
Na PC jsem si hrál se všemi možnými ekvalizéry a přednastaveními. Zde jsme využil znovu Spotify a pak také Youtube hudbu, to prostě používá 99% uživatelů. Podotýkám, že sluchátka jsou převážně herní, nikoliv pro zkušené audifily. Na PC jsem zkusil skladby od Ramstein, Kabátů, Chinasek, filmové písně, instrumentál styl a znovu kalsický mix polulárního popu a dokonce i techno  nejvíce s emi osvědčil profil pop a rock pro většinu skladeb v kombinaci s music alive profilem. Také jsme zkusil audio knihu, profil vhodný na toto je také v předchozích nastaveních obrázků. Co sluchátkům nedělalo dobře bylo, pokud jste vše dali naprosto na maximum, ale není se čemu divit, nedělalo to dobře ani mojím uším-už to bylo bolestivé...Trochu se pak ztrácela  čistota nejvyšších a nejnižších rozsahů a i basy pak nebyly zcela ideální. Nicméně pokud sluchátka zvládnete na 70-75% hlasitostně (v kombinaci s windows nastavením), tak už přesto jste borci a sluchátka hrají velmi dobře.  Za mě spokojenost. A nyní mikrofon. V základu má AI Noise potlačení, tzv inteligentní potlačení ruchu okolí. Víceméně to odpovídá tomu, co naleznete v dolejším odkazu, kde jsou ukázky nahrané. Najdete je asi v polovině web stránky. Odhlučnění funguje. A váš hlas? No, prostě počítejte s tím, že to není stolní mikrofon na stream, který používají streameři, ale pro vzájemnou komunikaci po discordu to postačí.

zde si poslechněte funkci AI Noise cancelling (asi v polovině stránky): https://www.asus.com/cz/ROG-Republic-Of ... ix-Go-2-4/

ZÁVĚR
Co říci závěrem. Jelikož pro stream využívám jiné zařízení a mnohem více sluchátka používám k hudbě a nebo orientaci zvuku v Quake stylu her, pak sluchátka moje očekávání rozhodně splnila. Lehkost, pěkné zvukové podání, extrémní výdrž na baterii, dobrý dosah po bytě a pokud někam vycestuji, krásně je dám do malého pevného pouzdra. Teď už jen doufat, že sluchátka nějaký ten rok vydrží.
Obrázek
AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd

Reklama
Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ROG Strix Go - mají smysl už dneska bezdráty?

Příspěvekod Ltb » 02 črc 2020 12:31

Publikováno :bigups:

VELKÉ díky za další skvělý článek z tvé dílny 8)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti