Třetí monitor přes USB Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Třetí monitor přes USB

Příspěvekod Scientific » 08 bře 2020 08:32

Ahoj všem,

vím, že existuje něco jako "dokovací monitor" má ho značky Philips.

Funguje tak, že díky němu mohu mít současně k PC připojené dva externí monitory. První klasický monitor prostřednictvím HDMI a druhý "dokovací" monitor, který má zřejmě nějak vlastní grafickou kartu prostřednictvím USB.

Mě by zajímalo pod čím by se to dalo hledat, jak se tahle funkce jmenuje? Když napíšu "monitor na USB" moc nepochodím, "dokovací monitor" se také téměř nepoužívá, to je název toho monitoru přímo. Já mám na mysli spíše jméno té technologie, které najdu v každém popisku tohoto monitoru. Zatímco slovo "dokovací" nenajdu všude, tak nějaké obecnější slůvko, které tam bude u monitoru tohoto typu na 100 %, přičemž USB je moc obecné protože ne každý monitor co má USB funguje jako dokovací monitor.

Děkuji všem za radu.

Reklama
Uživatelský avatar
Coxx-cz
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1098
Registrován: listopad 11
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Třetí monitor přes USB

Příspěvekod Coxx-cz » 08 bře 2020 08:37

USB samotné nepodporuje přenos obrazu (bez redukce na nějaký video výstup), tudíž je to kravina.

Od Philipsu existuje jedině monitor s rockem - kde je vlastně zabudovaná dokovaci stanice přímo v monitoru a notebook pak připojuješ přes USB-C: https://www.philips.cz/c-p/328P6AUBREB_ ... okem-usb-c
DESKTOP: CPU AMD Ryzen 5 3600 | GPU EVGA RTX 2060 SUPER SC | MB ASUS Prime X370-PRO | PSU Be quiet! Pure Power 11 - 500W | RAM Crucial Ballistix Sport LT Grey 2x8 GB | SSD Kingston A2000 1TB | Cooler Arctic Freezer 34 | BOX SilentiumPC Signum SG1X TG
LAPTOP: Lenovo ThinkPad X390 i7 | 16 GB RAM | 512 GB SSD
PHONE: Xiaomi Mi 9

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Třetí monitor přes USB

Příspěvekod Scientific » 08 bře 2020 08:45

@Všichni: Už možná tuším, že by se to mohlo jmenovat DisplayPort, ale nejsem si jistý, jestli každý monitor disponující tímhle DisplayPortem zároveň má i tu vlastní kartu jak potřebuji.

@Coxx-cz: Nevidím důvod, proč bych se měl nechat přesvědčit, že je to kravina, když to tak běžně používám. :-D

EDIT:
@Coxx-cz: No vidíš, že to jde i přes USB, nicméně, tohle je USB-C které nemám. Nemusíš mě poučovat o tom, že takové monitory existují, to jsem napsal sám už v prvním příspěvku, že existují. Mě zajímá jak se jmenuje ta technologie, abych si mohl najít všechny monitory, na trhu, které to umí a jeden si vybrat, ideálně na bazosi, protože jinak sou tyhle monitory drahý jak blázen.
Naposledy upravil(a) Scientific dne 08 bře 2020 08:48, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Coxx-cz
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1098
Registrován: listopad 11
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Třetí monitor přes USB

Příspěvekod Coxx-cz » 08 bře 2020 08:47

DisplayPort je pouze konektor, nic jineho. A žádnou vlastní grafickou kartu ten monitor nemá. Má pouze integrovaný dock, posílal jsem nahoře.
DESKTOP: CPU AMD Ryzen 5 3600 | GPU EVGA RTX 2060 SUPER SC | MB ASUS Prime X370-PRO | PSU Be quiet! Pure Power 11 - 500W | RAM Crucial Ballistix Sport LT Grey 2x8 GB | SSD Kingston A2000 1TB | Cooler Arctic Freezer 34 | BOX SilentiumPC Signum SG1X TG
LAPTOP: Lenovo ThinkPad X390 i7 | 16 GB RAM | 512 GB SSD
PHONE: Xiaomi Mi 9

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Třetí monitor přes USB

Příspěvekod Scientific » 08 bře 2020 08:49

Super, ale podle čeho mám ten monitor s tou vlastní grafickou kartou fungující přes USB hledat na bazosi, kdyz hledat DisplayPort mi je tedy k ničemu.

Uživatelský avatar
Coxx-cz
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1098
Registrován: listopad 11
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Třetí monitor přes USB

Příspěvekod Coxx-cz » 08 bře 2020 08:50

Žádný monitor s vlastní grafickou kartou neexistuje...
DESKTOP: CPU AMD Ryzen 5 3600 | GPU EVGA RTX 2060 SUPER SC | MB ASUS Prime X370-PRO | PSU Be quiet! Pure Power 11 - 500W | RAM Crucial Ballistix Sport LT Grey 2x8 GB | SSD Kingston A2000 1TB | Cooler Arctic Freezer 34 | BOX SilentiumPC Signum SG1X TG
LAPTOP: Lenovo ThinkPad X390 i7 | 16 GB RAM | 512 GB SSD
PHONE: Xiaomi Mi 9

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Třetí monitor přes USB

Příspěvekod petr22 » 08 bře 2020 09:05

Kazdy monitor ktery ma USB pripojeni na prenos obrazu (ne USB-C a ne USB hub) ma vestavenou
grafickou kartu, to same vsechny USB-VGA a USB-DP/HDMI/DVI prevodniky, vsechno to funguje
jako druha graficka karta.

A vsechny maji spolecne to, ze kvuli USB je to straslive pomale a pouzitelne tak na postu a prezentace
v Powerpointu, na hry a filmy nepouzitelne.

Pochybuju ze to najdes na Bazosi, tyhle monitory jsou casto drazsi nez normalni monitory, pouzivame
je treba na prezentace u zarizeni co maji jen USB porty jako jsou tablety a 2in1 notasy.

Predpokladam ze mas nejaky laciny notebook na doma co ma jen 1x HDMI, jedine reseni pro pouziti beznych
monitoru je jakykoliv business repas za 3000 Kc s dokovaci stanici (Lenovo T4xx, T5xx) kam pripojis
plnohodnotne fungujici bezne monitory.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Třetí monitor přes USB

Příspěvekod Scientific » 08 bře 2020 09:25

@Coxx-cz: Celou dobu mě tu jen opíjíš rohlíkem. Když o tom nic nevíš, tak prosím nereaguj. Děkuji.

@Petr22: Děkuji za informace, ale stále nevím jak přesně se to jmenuje, podle čeho to mám hledat. Co se týká použitelnosti, tak sem neměl problém s fullHD filmy. Že může být pro hry nepoužitelné je mi fuk, nehraju hry a když jo, tak je nebudu hrát zrovna přes tento monitor, ale zvolím si jiný.

Pochybovat můžeš, zkusit to ale můžu. Nehodlám kupovat za 5000 Kč nový nebo 3000 kč na stole další blbost jako dokovací stanici, když můžu zkusit jestli třeba takový monitor neseženu za 1500 Kč na bazoši, kde lidi běžně prodávají něco, ani nevědí co. Monitor tohoto typu ségra koupila za několik stovek, prodejce dokonce považoval za nevýhodu, že je to přes USB a proto dokonce cíleně nastavil nižší cenu. :-D

@Všichni: Pokud tedy nevíme název technologie podle čeho to hledat, zkusíte mi prosím někdo poradit nějakou levnou dokovací stanici, díky které bych mohl přes USB připojit jako třetí libovolný monitor?

Uživatelský avatar
Coxx-cz
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1098
Registrován: listopad 11
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Třetí monitor přes USB

Příspěvekod Coxx-cz » 08 bře 2020 09:27

Bylo by fajn sem hlavně napsat co přesně máš za notebook když už chceš poradit.
DESKTOP: CPU AMD Ryzen 5 3600 | GPU EVGA RTX 2060 SUPER SC | MB ASUS Prime X370-PRO | PSU Be quiet! Pure Power 11 - 500W | RAM Crucial Ballistix Sport LT Grey 2x8 GB | SSD Kingston A2000 1TB | Cooler Arctic Freezer 34 | BOX SilentiumPC Signum SG1X TG
LAPTOP: Lenovo ThinkPad X390 i7 | 16 GB RAM | 512 GB SSD
PHONE: Xiaomi Mi 9

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Třetí monitor přes USB

Příspěvekod Scientific » 08 bře 2020 09:32

@Coxx-cz: Dva roky starý Dell Inspiron 5000 Series, za nákupní cenu tuším kolem 28 tisíc.
@Petr22: Oni se nejnovější notebooky už dělají s více než jedním HDMI portem? To je docela super, ale nový notebook zatím není v plánu, musí ještě cca 3 roky vydržet.
@Všichni: V podstatě chci prostřdnictvím USB přidat třetí monitor (HDMI je zabrané druhým monitorem). Chci vědět jak se jmenuje technologie, kdy monitor má vlastní grafickou kartu. Případně vědět, zda se dá sehnat nějaké to dokovací zařízení do 1000 Kč, které mi umožní alternativně připojit libovolný monitor do tohoto dokovacího zařízení.

Uživatelský avatar
_marko_
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: březen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Třetí monitor přes USB

Příspěvekod _marko_ » 08 bře 2020 12:14

Dalo by sa použiť napr. toto : USB 3.0 to HDMI Video Graphics Adapter with Audio

https://www.amazon.com/Plugable-Graphic ... B01C6HBJOA

https://www.amazon.com/Adapter-Converte ... 4PJPEM0K1C
AMD Ryzen 1600 4GHz 1.43V / CH6
Adata XPG 2x 8GB 3466MHz 1.45V / WD BLUE SN500 M.2
Viper M.2 VPN100 1TB / Sapphire Pulse RX 5700 unlocked
Seagate BaraCuda 3TB / Seasonic S12II 620W / SilentiumPC Fera 3 / Fractal Define S /3x F12 / 2x Fractal 140

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Třetí monitor přes USB

Příspěvekod Grander » 08 bře 2020 12:41



  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů