Noťas do školy 15-20k

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Newedy
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 137
Registrován: červen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Noťas do školy 15-20k

Příspěvekod Newedy » 25 zář 2019 15:51

Zdravím, tak přišel čas studia a já se rozhodl pořídit si notebook co mi vydrží i po studiu, už jsem vyrostl z hraní FPS her a 3A titulů, ale nebráním se Lolku nebo Metinu2 ( při nejhorším použiju GeForce Now :D ) takže toho se nebojím.
viděl bych to na 14", tenkej, lehkej noťas. s výdrží baterky tak akorát do školy ->word,excel a nějaký to surfení na netu ( -+6 hodin). Win 10 ( apple pro mě v tuhle dobu nemá smysl ).
aby to zvádlo nejaký lehčí Grafický programy ( PS, Lightroom, Illustrator ) a taky lehčí render videa (1080p), Vegas/Pr.
tady mám jednoho adepta
https://www.alza.cz/asus-zenbook-ux431f ... 42.htm?o=3
za další návrhy budu rád .
přeji hezký den :)))

Reklama
cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Noťas do školy 15-20k

Příspěvekod cejny » 25 zář 2019 18:44

viewtopic.php?f=40&t=210213

To jen ze je toho na viber dost. Do 20k sezenes jak lenova thinkpad t440 a novejsi, kdy se da dostat na zajimavou cenu, da se rict ze za cca 10k dostanes stroj s aspon 8gb ram 128gb sdd, ale chcet bych driv 256gb. Ale lakal by mne dell 7???. V 15p bych jiz hledal t540p a jeho nastupce.

Obecne se da rict ze davat 20k za plast je blbost, ten zenbook je kovove.

Pocite s tim ze alza ma blbe uvedene kapacity baterek a dost napric notesy, tvuj ma napr 47 kWh. I tesla by se od nich mohla ucit. Netusim kde maj problem, zda se jim neco pochrula, zda jim tam nekdo chlasta nebo jeste nezjsitili ze je disdebil. Kazdpopadne by je na to nekdo mohl upozornit.

negativa
- subjektivne to neni dell ani lenovo, pripadne hp
- ma to leskle panel, ok leda v mistnosti, venky je moc jasu a leskle to nedava
- prijde mne to nebo se mne to jen zda, ze tam je hole kov co bude za chvuli dodrapane a dekl displeje bude jeste napadnejsi, o t lenovu a tom dellu si trofam rict ze budou klidne po 5 letech jako nove, o asusu netusim, kazdopadne 7270 je jako nove a baterka ma pres 50w z puvodnich 55w
- na dell a lenove sezenes dily, na dell sice kjlidne 3x draz jak na lenovo, ale na oboje i po letech; u tohoto netusim, kde budes casem shanet baterku, na dell bude a aspon u 7270 jsem ji primo u dellu nasel za normalni cenu
- pokud ma dell platnou nbd, tak to ma vetsi hodnotu jako normalni zaruka, s tim ze dle id se zjisti jake zaruky a do kdy na tom jsou, prece jen to resej druhej den

pozitiva
- sereda to neni
- cpu urcite staci a ni potreba ho hrotit
- paramenty jsou ok, pokud ti nechybi nejake prakticke konektor, ja jsem zviklej na kombinaci hdmi, dp a pripadne analogove vga dsub

Ten 7490 je nejvyssi rada co del v dane tride dela, jako konkurenci lze povazovat xps a pak mensi peniz stejne vybavena a kvalitativne stejna lenova, kdy u dellu tezce cvakas lepsi vzhled a vypiplanost, dejme tomu ze srovnatelne dell bude mit lepsi displej.

PS: nepis x dotazu, driv uprav jeden a zamysli se nad dotazem
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Newedy
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 137
Registrován: červen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Noťas do školy 15-20k

Příspěvekod Newedy » 25 zář 2019 18:56

ahoj, hele nepochopil jsem moc jak to píšeš, jestli popisuješ Dell nebo lenovo nebo HP nebo ten aušus.
Jen bych chtěl vědět názvy notebooků co jsou na lepší úrovni než ten zenbook. jinak s ntb budu furt v místnosti.

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Noťas do školy 15-20k

Příspěvekod cejny » 25 zář 2019 19:00

https://pc.bazos.cz/inzerat/109735369/d ... 3-roky.php
https://www.dell.com/support/home/cz/cs ... 090/events

Tohle by te mohlo zaujmout https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail ... =Jakub%20R.

Dejme topu ze p50 neni zahozeni a skus sehnat dell precision, pripadne w540 a novejsi.

To co navrhujes je na kancl, net, filmy, ..., ale sranda skonci pri trvale zatezi, kdy to jede narvrdo a stava se z toho toustovac, s tim ze bych pri tvem vyuziti cekal dedikovanou gpu. Na tohle nej desktop, kdy jsou nizke naklady a pokud se nejaka komponenta nepodceni totalne, chladi se to a je to odvetrane, tak to pojede klidne x let. V notech se na to pouziva extra chlazeni cpu a gpu, coz stejne neni to prave a i tyto stroje chcipou, jen se to resi nbd zarukou.
Je to proste manazerska stylovka a je to mnou citovane veci, kdy s tim budes spokojen.

Ten dell z bazose neni podle mne na trvalou zatez, ale porad jeste narazovou, neni to nejvissi rada precisionu, ktera ma extra chlazeni cpu a gpu.

PS sorac ja cetl zacatek, tohle uz vic k veci, s ti, ze srovnavam hlavne dell a asus, s tim ze to srovnani je obecne
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Newedy
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 137
Registrován: červen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Noťas do školy 15-20k

Příspěvekod Newedy » 25 zář 2019 20:07

okey okey díky, nechám si to projít hlavou :)


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů