FSP CMT110 - šikovná skříň pro levná PC

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

FSP CMT110 - šikovná skříň pro levná PC

Příspěvekod Adys301 » 28 lis 2018 00:38

FSP CMT110
Obrázek

Předchozí skříň od FSP, CMT520, dopadla velmi dobře. Ne každý však chce utratit více než 2000 Kč za skříň. V tomto článku se podíváme na FSP CMT110, která se dá koupit již za 800 Kč, nabízí však kvalitní zpracování, slušný airflow a atraktivní design.

Obrázek

Specifikace

Rozměry: 518×243×508 mm
Podpora základních desek: ATX, mATX, mITX
Váha: 3,7 kg
Materiály: Ocel, plast
Počet 5,25'' panelů: 2
Maximální počet 2,5'' disků: 1
Maximální počat 3,5'' disků: 2
Rozšiřovací sloty: 7
Maximální délka grafické karty: 340 mm
Maximální výška chladiče CPU: 160 mm
Konektory: 1x USB 3.0, 1x USB 2.0, Audio

Za poskytnutí zdroje Fortron HYDRO 600 a skříně CMT110 děkuji společnosti FSP Group.

Obrázek


Popis skříně

CMT110 má dvě verze. Základní model a CMT110A. "A" verze má bočnici z plexiskla, má jeden USB 3.0 konektor navíc a je dražší cca o 100 Kč.

Obrázek

Skříň má celkem 6 pozic pro 120mm ventilátory. Dvě v přední části, jednu v horní části, jednu v zadní části a dvě na komoře pro zdroj. Ke skříni však dostanete pouze jeden 120mm ventilátor. Většina skříní nemá pozice pro ventilátory na komoře zdroj, protože větráky by pak omezovaly prostor pro základní desku. První pozice je popravdě k ničemu. Přísun vzduchu blokuje zdroj. Ventilátor v druhé pozici však může pomoci při chlazení grafické karty. Ke skříni dostanete pouze čtyři dlouhé šrouby, které slouží pro instalaci větráků do přední části a na komoru zdroje. Můžete tedy nainstalovat maximálně dva ventilátory do těchto pozic, když použijete dva šroubky pro každý ventilátor. Skříň tedy nabízí skvělý airflow, musíte si však dokoupit minimálně jeden, nebo lépe tři 120mm ventilátory.

Obrázek

Instalace komponent a teploty

Skříň je poměrně malá a instalace ATX desek může být složitá, stačí však dočasně odstranit zadní ventilátor. Nejdříve však doporučuji protáhnout ATX a EPS kabelem horní dírou. Skříň z nějakého důvodu nemá díru pro prostrčení EPS kabelu. To může způsobit problém u zdrojů, které nemají dlouhé kabely. Skříň jsem testoval se zdrojem FSP Hydro 600, který má zcela dostatečně dlouhý EPS kabel. Skříň má pouze jednu pozici pro 2,5'' SSD, většina zákazníků stejně používá jedno SSD a s rostoucí oblibou NVME M.2 SSD to nevidím jako zásadní problém. CMT110 má dvě pozice pro 3,5'' HDD. Pro jejich přišroubování však musíte sundat přední panel, z druhé strany pak překáží kabely ze zdroje. Vnitřní uspořádání tedy není ideální, stačí však instalovat komponenty ve správném pořadí (tedy nejdříve HDD, poté zdroj, prostrčit EPS a ATX kabely horním průduchem.

Obrázek

Skříň jsem otestoval s procesorem AMD Ryzen Threadripper 1950X a grafickou kartou ASUS GeForce RTX 2080 ROG STRIX. Pro chlazení procesoru jsem použil vodní AIO chladič Arctic Liquid Freezer 120 s dvěma ventilátory Alphacool Eiswind 120. Do dvou předních pozic pro ventilátory jsem dal 2x Corsair SP120 s modrými LED, do horní pozice jsem nainstaloval původní ventilátor od FSP. Napětí těchto ventilátorů jsem nastastavil na 5V. Je mi jasné, že potenciální majitelé této skříně použijí mnohem levnější součástky (tedy aspoň doufám). Tyto komponenty produkují spoustu tepla a ukáže se, jestli CMT110 bude způsobovat problémy při chlazení součástek. Procesor jsem zatížil pomocí CPU-Z, pro otestování teplot grafiky jsem použil Unigine Heaven, oba testy jsem nechal běžet 30 minut. Teplota procesoru se vyšplhala na 67°C, teplota grafiky se dostala na 66°C a PC byl velmi tichý.

Obrázek

Závěr a hodnocení

CMT110 splňuje všechna kritéria pro levná PC - stojí pouze cca 800 Kč, zpracování je na slušné úrovni a má velmi dobrý airflow. FSP při návrhu vyřadili zbytečnosti jako RGB a tvrzené sklo a soustředili se pouze na užitečné vlastnosti a kvalitu. Skříň má pár drobných nedostatků - chybějící průduch pro EPS kabel, pouze čtyři šroubky pro přední ventilátory. Ke skříni dostanete pouze jeden ventilátor, za stovku si však můžete koupit Arctic F12, který můžete osadit do přední části pro nasávání vzduchu. Ostatní skříně v této cenové kategorii mají velmi špatné zpracování a chlazení. Největší konkurencí pro CMT110 je Regnum RG1 od SilentiumPC, ta však kvůli zakryté přední části nenabídne stejný airflow. CMT110 určitě mohu doporučit, jedná se o jednu z nejlepších skříni ve své cenové kategorii.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
FSP CMT110 nabízí kvalitní zpracování a skvělé chlazení za velmi nízkou cenu


Klady

Kvalitní zpracování
Rychlá a intuitivní práce s uspořádáním kabelů
Optimalizace proudění vzduchu

Zápory

Chybějící průduch pro EPS kabel způsobuje horší kompatibilitu se zdroji

Za poskytnutí zdroje Fortron HYDRO 600 a skříně CMT110 děkuji společnosti FSP Group.

Obrázek


ObrázekObrázekObrázek
You Tube: TechAdys301
Obrázek

Reklama
Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: FSP CMT110 - šikovná skříň pro levná PC

Příspěvekod Ltb » 29 lis 2018 10:24

Publikováno 8)
Díky moc za další fajn recenzi:bigups: :bigups:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Levná deska pro AMD Ryzen5600G
    od doudinin » 23 lis 2023 18:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    954
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 09:05
  • Nová skříň a větráky
    od Jezda5 » 25 črc 2023 18:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1637
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    29 črc 2023 17:38
  • Skříň pro vertikální montáž desky Příloha(y)
    od tux » 02 srp 2023 20:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1364
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:19
  • PC skřín a Airflow - proudění vzduchu
    od lukesky » 04 srp 2023 13:26 » v Vše ostatní (hw)
    0
    973
    od lukesky Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 13:26

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů