Výkonný pracovní notebook [~23k Kč?]

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Poky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 578
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výkonný pracovní notebook [~23k Kč?]

Příspěvekod Poky » 30 kvě 2016 19:39

Zdravím,
v nabídce notebooků (plus ještě specifikum, co se tady prodává) se už dlouho vůbec neorientuju, byl bych vděčný za rady. :)

Budget: Viděl bych to tak na 20-25 tisíc? Samozřejmě pokud to není reálné vzhledem k následujícím požadavkům, nebo existuje nějaký dobrý argument, proč za to dávat víc / míň, řeknětě.

Využití: Nazývám to pracovní, ale to jen kvůli tomu, abych vyloučil hry. Nezajímá mě dedikovaná grafika. Většinu času s tím budu na netu, dělat kancelářskou práci, koukat na HD videa / streamy. Největší žrout zdrojů v mém případě tak bude 50 otevřených záložek a programování. Chci, aby na tom věci běhaly svižně. Taková IntelliJ IDEA si ráda řekne o 3-4GB RAM, procesor se mi při kompilacích taky zapotí. Čím kratší dobu budu muset čekat, tim budu raději.

Co bych tedy rád

    Čisté SSD (ne, že by mě tolik zajímala výdrž, spíš se mi nechtěji poslouchat otáčky / čekat. Je mi jedno, jestli už tam je, nebo se dokoupí.. pokud se to vyplatí
    IPS 1920:1050 (respektive více, ale to za tyhle peníze asi ne)
    RAM 8GB+
    Co nejsvižnější procesor
    Max. 15" (upřímně je mi celkem fuk, jestli je to 13", 14" nebo 15". Batoh ponesu stejný a sedne si to vedle externích monitorů)


Co nechci

    dedikovanou grafickou kartu - na nic jí podle mého nepotřebuju? Maximálně další větráček / žrout navíc? Samozřejmě pokud tam bude, tak bude..
    OS (chápu, že bez OS se moc notebooky neprodávají. tím chci spíš říct, že první co udělám je, že ty windows vykopnu na úkor linux, takže mě nezajímá, jestli tam jsou Win10, Win8, Home, Professional nebo cokoliv.
    jakýkoliv blbosti typu čtečky otisku prstů, podsvícení klávesnic. Zase, když to tam bude, je mi to jedno, ale není to faktor


Víte o něčem takovém? Čas mě upřímně netlačí. Pokud mají třeba vyjít nějaké nové procesory, nějaký konkrétní model, klidně chvilku počkám.

Pokud je ~23k málo / moc / whatever, řekněte. Má-li to smysl, upravím.

Díky :)

Reklama
Kubas_inko
Level 3
Level 3
Příspěvky: 500
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonný pracovní notebook [~23k Kč?]

Příspěvekod Kubas_inko » 31 kvě 2016 09:05

tohle by vypovídalo tomu, co by sis přál (je tam gpu, ssd ALE I HDD)
https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-700-1 ... 11/produkt
toto by také odpovídalo (ale má hromadu blbostí navrch)
https://www.czc.cz/hp-probook-655-g1-ce ... 74/produkt

buď jesm úplně slepej, ale nepovedlo se mi najít notebook s 8GB RAM pod 15' úhlopříčku

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28587
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonný pracovní notebook [~23k Kč?]

Příspěvekod Martab » 31 kvě 2016 09:14

AMD v notebooku nic moc...

Ten externí monitor (nebo monitory?) budeš připojovat jak? Resp mířím na to, zda má mít notebook dokovací konektor.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Poky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 578
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonný pracovní notebook [~23k Kč?]

Příspěvekod Poky » 31 kvě 2016 09:41

Kubas_inko píše:tohle by vypovídalo tomu, co by sis přál (je tam gpu, ssd ALE I HDD)
https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-700-1 ... 11/produkt
toto by také odpovídalo (ale má hromadu blbostí navrch)
https://www.czc.cz/hp-probook-655-g1-ce ... 74/produkt

buď jesm úplně slepej, ale nepovedlo se mi najít notebook s 8GB RAM pod 15' úhlopříčku


Díky za nástřel!

Ten HP podle mě ne. Letmým googlením modelu se mi zdá, že se jedná o dost slabší procesor (zejména oproti tomu druhému).

Lenovo vypadá pěkně. Líbí se mi, že nemá OS. Teoreticky se mi na něm nelíbí pouze ten HDD -> jde ten 1TB vytáhnout a strčit do toho místo toho řekne 256SSD bez porušení záruky?

Martab píše:AMD v notebooku nic moc...

Ten externí monitor (nebo monitory?) budeš připojovat jak? Resp mířím na to, zda má mít notebook dokovací konektor.


Rozhodně nemusí, monitor (většinou jen jeden extra) zvládnu klasicky přes káblík.

Kubas_inko
Level 3
Level 3
Příspěvky: 500
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonný pracovní notebook [~23k Kč?]

Příspěvekod Kubas_inko » 31 kvě 2016 09:43

Lenovo vypadá pěkně. Líbí se mi, že nemá OS. Teoreticky se mi na něm nelíbí pouze ten HDD -> jde ten 1TB vytáhnout a strčit do toho místo toho řekne 256SSD bez porušení záruky?

nejsem si jist. to se zjisti tim, ze na krytu zezadu budou nalepky na kterych bude napsano ze pri odtrzeni se porusi zaruka. ale jeste sem neco takovyho neviděl, takze by to v PODSTATĚ melo jit bez poruseni zaruky

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28587
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonný pracovní notebook [~23k Kč?]

Příspěvekod Martab » 31 kvě 2016 09:53

Tak potom to Lenovo, HDD vytáhnout pude a můžeš místo něj dát SSD, nebývá s tím problém (kdyžtak napiš na podporu Lenova, ať to máš "černé na bílém", kdyby náhodou byl pak problém, ale nesetkal jsem se s tím). Akorát že je to řada IdealPad, což ohledně kvality není nic extra... Možná bych zvážil nějaký "starý Top model", jako je http://www.levnapc.cz/lenovo-thinkpad-w520.html. Když srovnám konstrukci toho IdealPadu s tím ThinkPadem W520, tak s tou W520 můžeš rozbíjet okna a skoro nic se jí nestane (obrazně, nedoporučuji zkoušet, notebook by to asi přežil, ale okno ne :D ), ale ten IdealPad je prostě plastový výlisek s tištěným spojem uprostřed...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Kubas_inko
Level 3
Level 3
Příspěvky: 500
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonný pracovní notebook [~23k Kč?]

Příspěvekod Kubas_inko » 31 kvě 2016 09:55

Martab píše:Tak potom to Lenovo, HDD vytáhnout pude a můžeš místo něj dát SSD, nebývá s tím problém (kdyžtak napiš na podporu Lenova, ať to máš "černé na bílém", kdyby náhodou byl pak problém, ale nesetkal jsem se s tím). Akorát že je to řada IdealPad, což ohledně kvality není nic extra... Možná bych zvážil nějaký "starý Top model", jako je http://www.levnapc.cz/lenovo-thinkpad-w520.html. Když srovnám konstrukci toho IdealPadu s tím ThinkPadem W520, tak s tou W520 můžeš rozbíjet okna a skoro nic se jí nestane (obrazně, nedoporučuji zkoušet, notebook by to asi přežil, ale okno ne :D ), ale ten IdealPad je prostě plastový výlisek s tištěným spojem uprostřed...

v podstatě se pak rozhoduje mezi kvalitou konstrukce a ramkama :)

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28587
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonný pracovní notebook [~23k Kč?]

Příspěvekod Martab » 31 kvě 2016 09:58

16GB DDR3 do notebooku stojí kolik? 1600,-, tak nějak, takže to bych neviděl jako rozhodující (furt je ten notebook výrazně pod limitem), to samé SSD, koupí jaké chce, kapacitu jaká mu vyhovuje, dá to tam a má kvalitní výkonný notebook, který něco vydrží a bude furt s cenou pod limitem...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Poky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 578
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonný pracovní notebook [~23k Kč?]

Příspěvekod Poky » 31 kvě 2016 09:59

Hmm.. To je zajímavé.. Repasovaný ThinkPad mě nenapadl.

Existují nějaká negativa? Ten W520 vypadá celkem úžasně, pokud mi něco neuniká. Když ho poskládám s více RAM a čistým SSD, tak dostanu stejnou (resp. ještě delší na SSD) záruku, výrazně vykonnější procesor a kvalitnější konstrukci?


v podstatě se pak rozhoduje mezi kvalitou konstrukce a ramkama :)


Jak to? :) Když tam naklikám 16GB a 250GB SSD, tak jsem pořád na 23 000.

Kubas_inko
Level 3
Level 3
Příspěvky: 500
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonný pracovní notebook [~23k Kč?]

Příspěvekod Kubas_inko » 31 kvě 2016 10:00

Martab píše:16GB DDR3 do notebooku stojí kolik? 1600,-, tak nějak, takže to bych neviděl jako rozhodující (furt je ten notebook výrazně pod limitem), to samé SSD, koupí jaké chce, kapacitu jaká mu vyhovuje, dá to tam a má kvalitní výkonný notebook, který něco vydrží a bude furt s cenou pod limitem...

doslo mi to az po chvili. Promiň za zbytecnej koment XD

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28587
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonný pracovní notebook [~23k Kč?]

Příspěvekod Martab » 31 kvě 2016 10:02

Buď to tam můžeš naklikat (což je celkem předražené), nebo si k tomu koupíš https://www.czc.cz/kingston-value-16gb- ... 54/produkt + https://www.czc.cz/adata-premier-pro-sp ... 35/produkt, doma vyměníš a to co ti zbyde můžeš prodat/dát do jiného notebooku.

Ohledně negativ, moc jich asi není, sám mám takto koupený ThinkPad X201, dokoupil jsme si SSD a mám ho už skoro rok a jsme nad míru spokojen...

Podrobné specifikace toho ThinkPadu jsou zde: https://support.lenovo.com/cz/cs/documents/pd015362
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Poky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 578
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonný pracovní notebook [~23k Kč?]

Příspěvekod Poky » 31 kvě 2016 10:39

Jo, zní to hodně lákavě (nejvíc se mi na tom líbí ten procesor a šasi).

Akorát mě napadá, jak je to u takového obchodu s reklamacemi? Vidím, že třeba baterie je "otestovaná a v pořádku", ale to nezní moc přesvědčivě. Ten obchod nemá ani pobočku, takže pak nějaké handrkování o závadách u "použitého" zboží může být problém, ne?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pracovní NTB - 30K
    od popcorn » 31 led 2024 09:26 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    629
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    04 úno 2024 12:24
  • Pracovní / herní PC - cca 65 000 Kč.
    od XartiQ » 07 bře 2024 11:42 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1015
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 09:45
  • Pracovní stanice (90-100k) GIS/VS
    od Xantik » 28 kvě 2023 14:50 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    606
    od Xantik Zobrazit poslední příspěvek
    28 kvě 2023 14:50
  • Pracovní stanice i9 9900, 48GB DDR4,RTX 4000 8GB,SSD+8TB HDD
    od DeNNI85 » 25 črc 2023 10:10 » v P: Hardware
    3
    2725
    od DeNNI85 Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 18:41
  • Notebook 10-15k
    od Kvp2 » 19 dub 2024 10:16 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1860
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    22 dub 2024 15:36

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 10 hostů