Ach ta zakladni deska

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Sergejik
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Ach ta zakladni deska

Příspěvekod Sergejik » 09 pro 2004 00:38

Ahoj lidicky. Tento rok se poprve chystam na kompletni instalaci pocitace a jelikoz to delam prvne, nejsem si jisty vyberem zakladni desky. Mam predstavu zakoupit CPU Intel P4 530 - 3,0GHz HT 775pin, 800MHz, (1M) + chladič, BOX. To by jeste nebyl ten orisek, ale problem je v tom, ze nemam dostatek financi na koupi noveho hdd a muj stavajici jede pres ATA. Koukal jsem, ze vetsina desek uz jede na SATA. Takze to uzavru. Najde se nekdo, kdo mi poradi jakou desku vybrat...? Pro rekapitulaci. Mam zvukovku 5.1 SBLive, DDR 2x512MB (tedy 1024mb:-) 400MHZ, 2xHDD pro pripojeni ATA, nejaka ta DVD vypalovacka (tedy ta jede na kabelu od HDD jako slave) no a pak nejake ptakarny do PCI. Mela by byt rychla, kompatibilni se vsim uvedenym a i nejake USB 2.0 by se hodili. A jelikoz nejsem vubec narocny (coz je mysleno ironicky a z legrace) pridam, ze cena by nemela jit pres 4000 kc. Zaroven bych chtel poprosit pripadnou zlatou osobu, ktera by se rozhodla mi pomoci, aby jukla na http://www.alfacomp.cz ci http://www.discontpc.cz/Upload/Ceniky/O ... onenty.htm a desku vybrala zde.... Jsou tam celkem slusne ceny a mam zde pristup. Opravdu si budu moc vazit kazde pomocne odpovedi a predem moc dekuji vsem, kteri dosli az sem! Diky

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 09 pro 2004 21:54

Ani jeden tebou navrhovaný e-shop (v tom druhém případě ještě ke všemu nefunkční e-shop) mě příliš nenadchnul :cry:

Doporučuji ti jít na http://www.alzasoft.cz (třeba už jen pro ten výběr)
-> Základní desky -> filtr na 775 a setřídit dle abecedy. Já osobně bych koupil MSI nebo ASUS, většina desek má jak SATA tak ATA, mrkni na to.

Řídil bych se pravidlem, nekupovat desku s integrovanou grafikou.
Rimms

Sergejik
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Sergejik » 10 pro 2004 12:31

Mas pravdu, vyber zde je ponekud obsahlejsi, me ale neslo o funkcnost e-shopu jako spise o dostupnost fyzickou....protoze si pro ni chci skocit pred vanoci a nemuzu cekat nez mi to postou dojde (jelikoz cz posta je slusne receno nahovno). Navic mam dojem, ze v Discontu dokonce ani eshopn neni.... Jde o to, ze jsou v OV nejlevnejsi a co se tyce zbozi a sluzeb jsem zatim spokojen, tak jsem myslel koupi zde, ale pouvazuju i o tve variante... Skoda, ze ty filtry nejdou na vice polozek:-) Ale dik...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Základní deska amd
    od Pajus » 26 srp 2023 06:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    719
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 11:49
  • Základní deska
    od pspež » 12 čer 2023 14:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    784
    od pspež Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 20:13
  • Bricked deska
    od krcky » 19 led 2024 14:17 » v Problémy s hardwarem
    8
    960
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 led 2024 23:02
  • Kompatibilita ? Disk-Deska
    od Edge_ » 01 črc 2023 23:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    635
    od Edge_ Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 20:53
  • Levná deska pro AMD Ryzen5600G
    od doudinin » 23 lis 2023 18:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    982
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 09:05

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 5 hostů