jak zlepšit teplotu v pc

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53721
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak zlepšit teplotu v pc

Příspěvekod petr22 » 28 srp 2022 13:16

Budto oboustranna paska, nebo tavne lepidlo.

Po odsroubovani sroubku nemuze nic branit zvednuti disku na konci co je sroubek.

Reklama
wapreN
Level 2
Level 2
Příspěvky: 231
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak zlepšit teplotu v pc

Příspěvekod wapreN » 28 srp 2022 13:34

zpět z pc, tak jsem si aspoň přepastoval procesor..nechápu ty lidi z czc doprdele fakt, netuším jak bych to mohl oddělat bez toho abych to ssd dokurvil

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1253
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak zlepšit teplotu v pc

Příspěvekod pcmaker » 28 srp 2022 13:40

Když potřebuji sundat nějaký štítek, nálepku, lepící pásku a pod. tak se mi osvědčila horkovzduška a nebo na menší a jemnější části vyfoukávačka s nastavením na minimální teplotu. Zatím vše povolilo. Ale chce to opravdu cit. Žádné násilí.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53721
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak zlepšit teplotu v pc

Příspěvekod petr22 » 28 srp 2022 13:40

Jestli je tam oboustranna lepici paska, tak ji staci namocit do isopropylu aby prestala lepit.

Do isopropylu je mozne klidne hodit i celou zakladni desku, ale je to zbytecne.

Zkus se podivat sikmo z boku, jestli pod SSD uvidis jestli tam ta paska je a jestli po cele plose
nebo jen prouzek.

wapreN
Level 2
Level 2
Příspěvky: 231
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak zlepšit teplotu v pc

Příspěvekod wapreN » 28 srp 2022 13:53

ja se na to koukal a zadnou pasku jsem tam nevidel, ani se mi nechce věřit že to je páska, nebyla tam žádná vůle jak kdyby to bylo mechanicky připevněno, ale to je blbost

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53721
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak zlepšit teplotu v pc

Příspěvekod petr22 » 28 srp 2022 13:56

U pasky nemusi byt zadna vule. Take to ale muze byt lepidlo.

Muzes to necim zboku vyfotit? Ale tak aby bylo neco videt.

Debil v CZC uz pri montazi ohnul heatpipe chladice aby se vesly RAMky, namontoval ventilatory
opacne ale napevno pridelane SSD tu jeste nebylo. Nejde ani trochu nadvednout tam co byl sroubek?

wapreN
Level 2
Level 2
Příspěvky: 231
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak zlepšit teplotu v pc

Příspěvekod wapreN » 28 srp 2022 14:12

U toho sroubku nebyla vule ani 1mm

Dodatečně přidáno po 41 vteřinách:
Snazil jsem se tam ted pod to divat a nevidim absolutne nic

Dodatečně přidáno po 7 minutách 27 vteřinách:
Dival jsem se pod ten druhy slot na co to mohl prilepit, je tam takovy 5mmx5mm ctverecek, urcite si nedal praci aby tam ostrihal oboustrannou pasku, urcite tam dal nejake lepidlo

Dodatečně přidáno po 14 minutách 4 vteřinách:
ale je to je to už úplně jasný proč to padá, jel jsem teďka gpu benchmark se zavřeným bokem a vrchem, vypl jsem ho, systém se začal sekat a bum bsod, teplo se tam naakumovalo nad gpu tam kde je ssd

známá se zeptá v práci o půjčení termokamery takže někdy v týdnu bych dokázal zjistit přesné místo

Dodatečně přidáno po 15 minutách 49 vteřinách:
napadlo mě, přídit nějaký 80x80 větráček a položit ho na gpu abych odháněl to teplo z gpu procesoru od ssd

Uživatelský avatar
renek11
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 916
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak zlepšit teplotu v pc

Příspěvekod renek11 » 28 srp 2022 14:29

wapreN píše:obrácené ventilátory jsem už kontroloval, ale fotku sem hodím

msi kombustor (gpu benchmark který zaručeně hodil bsod)
s otevřeným bokem a bez zvýšených otáček bez dropu, dokud jsem ho nezavřel křížkem, což jsem asi neměl protože to hodilo bsod

Dodatečně přidáno po 4 minutách 32 vteřinách:
ten prach dole by se musel utřít hadrem, všechno je poctivě vyfoukáno vzduchem, všimněte si jak je to ssd nacpané mezi chladičem cpu a grafikou

Nevím jestli se mi to jen zdá, ale z tý fotky mi to přijde, že máš zadek skříně nalepenej skoro na zdi, což dobrýmu odvodu tepla moc nepomůže. Ty ventilátory, nebo minimálně jeden určitě přidej. Když přidáš dva jak jsem psal, nic tím nepokazíš, jelikož dokonalé airflow ti stejně narušujou ventilátory grafický karty, takže se to ve skříni stejně mele a tím pádem je potřeba skříní prohnat co nejvíc vzduchu a tomu pomůže vyvážený poměr 3 IN a 3 OUT.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635

wapreN
Level 2
Level 2
Příspěvky: 231
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak zlepšit teplotu v pc

Příspěvekod wapreN » 28 srp 2022 14:31

jo ta fotka zkresluje, fotil jsem to 0.5 kamerou na mobilu aby to zabralo co nejvíc, mám to od zdi 25čísel, větráčky pořídím ať se to protáhne, co myslíš o nápadu pořídit 80x80 vetráček a postavit ho na gpu aby to prohnal pod cpu chladičem?

Dodatečně přidáno po 5 minutách 14 vteřinách:
větrák bych nejspíš dokoupil jen jeden, a to vzadu nad cpu chladič, ten by měl protáhnou vzduch cpu chladičem a navíc tahat ten horký vzduch od gpu jádra

Uživatelský avatar
renek11
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 916
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak zlepšit teplotu v pc

Příspěvekod renek11 » 28 srp 2022 14:45

Kup ten dozadu nahoru a uvidíš. Pokud se ti chce baslit něco dalšího, tak to zkus. Popřípadě bych dal jinej chladič CPU, ale to co bych tam dal já, by tě něco stálo, ale dá se sehnat i na bazaru. Je to nejlepší vzduchovej chladič Noctua NH-U12A
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635

wapreN
Level 2
Level 2
Příspěvky: 231
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak zlepšit teplotu v pc

Příspěvekod wapreN » 28 srp 2022 14:56

Tak ted to spadlo i bez bocnice ale pri vypinani msi kombustoru..

Dodatečně přidáno po 7 minutách 38 vteřinách:
renek11 píše:Kup ten dozadu nahoru a uvidíš. Pokud se ti chce baslit něco dalšího, tak to zkus. Popřípadě bych dal jinej chladič CPU, ale to co bych tam dal já, by tě něco stálo, ale dá se sehnat i na bazaru. Je to nejlepší vzduchovej chladič Noctua NH-U12A


napadlo mě koupit vodníka, od cooler masteru stojí 2k na czc a aspon bych využil ten prostor co mám nahoře ve skříni

Dodatečně přidáno po 55 minutách 51 vteřinách:
Tak ted uz to spadlo i s otevrenym bokem, s vetrakem od gpu na 70% a bez toho abych neco vypnul, takze furt tam je moznost ze je gpu v hajzlu i kdyz nevim proc teda potom nejde videt disk v biosu

Dodatečně přidáno po 59 minutách 43 vteřinách:
Zbyva mi to zanest do nejakeho servisu a rict jim o co jde at to opravi, sice mam na vse zaruku ale nevim co bych mel presne reklamovag, cely pc reklamovat nejde ne?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53721
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak zlepšit teplotu v pc

Příspěvekod petr22 » 28 srp 2022 16:17

S vodnikem to bude jeste horsi, bude ti tam chybet ventilator na procesoru.

Jestli to PC skladali v CZC tak reklamovat jde.

Nemas nejaky SATA disk, na ktery bys na zkousku nainstaloval Windows?

Je mozne prendat grafiku na zkousku do spodniho PCI-E slotu?


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Seznam[Bot] a 9 hostů