Záloha=záchrana po pádu woken..co všechno?

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Záloha=záchrana po pádu woken..co všechno?

Příspěvekod Jan Pašek » 29 srp 2006 07:37

Asi mě trefí a nic s tim nenadělám přez prázdniny sem dal dohromady PC a reinstaloval Wokna. Začíná pomalu školní rok a malej už zas začíná domů tahat hry. Mame docela dost malej HD a protože sme na něj čtyří jeto s instalacema a odinstalacema pořád nahoru dolu. Nebaví mě když začnou blbnout wokna hrát si na DJ Jak si mohu pomoci prostřednictvím záloh abych si co nejvíce ušetřil práci a následné nastavování Prostě poslední reinstal mi zabral týden než byli všichni spokojeni a než tam byly všechny progamy a nastavené jak všichni byli zvyklí.
Již teď mi běží aut. záloha složky dokumenty ale to je v podstatě jen to nejnutnější co přidat do záloh popřípadě jak jinak si co nejvíce ulehčit práci až mi zas začnou lehat Wokna?
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 29 srp 2006 07:58

Pokud máš nainstalované všechny potřebné programy, tak je nejlepší udělat zálohu celého disku se systémem (anebo jenom zaváděcího oddílu - většinou C:). Je na to spousta programů, ale z mé praxe vynikají dva: Norton Ghost a PowerQuest Image Center. Aby se ti do zálohy neukládalo i "smetí", vyčisti si nejprve adresáře Documents and Settings / tvůj_profil / Local Settings a v něm adresáře Temp a Temporary Internet Files a nakonec vysypej Koš.

Obadva adresáře jsou skryté, takže nejprve proveď v průzkumníkovi tyto akce: Nástroje / Možnosti složky / Zobrazení a v seznamu nastavení zruš zaškrtnutí u položky Skrýt chráněné soubory operačního systému a naopak zaškrtni položku Zobrazovat skryté soubory a složky. Pak klikni na tlačítko Použít pro všechny složky a výběr pak potvrď.

Pokud ti takto vytvořená záloha vejde na DVD, tak si ji tam pak přesuň i s programem, kterým jsi ji dělal. Pozdější obnova celého systému i s aplikacemi ti pak zabere 10 až 20 minut.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9506
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 29 srp 2006 09:05

Mohu potvrdit, Norton Ghost je naprosto vynikající, zálohu lze udělat jako bootovací, takže z ní lze obnovit systém i po havárii HD.

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 29 srp 2006 09:09

taky souhlasím s Norton Ghostem...za 10min máš hotovo...

P.S. rozděl si disk na system a data (teda pokud to ještě nemáš)a zazálohuj ten systémový pomocí NG
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 29 srp 2006 09:56

taky musím pochválit Norton Ghost, opravdu skvělý soft :number1:

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 srp 2006 11:36

2Weslo Tovíš že sem si to při reinstalu woken říznul disk 80GB na systém cca 60GB a data 20GB i tak mě ale tlačí volné místo snat se to na těh 20GB zmáčkne. Je to bude mít rodinka radost zas strávím pár odpolední u PC. Jo jentak na okraj umí ten Ghost česky? Předpokládám že program je ke stažení na slunečnici, stahuj nebo podobném serweru.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 29 srp 2006 12:06

Stáhnout to můžeš na hodně serverech, ale k úspěšnému rozjetí budeš potřebovat "léčivo".

Taky by nebylo od věci, zavést nějaký řád a disciplínu při používání PC. :evil: :lol:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 29 srp 2006 12:20

česky neumí a stáhnout se mimo W*rez asi taky nedá..je to totiž celkem drahý a úspěšný profi soft..ale ovládání je jednoduché a na inetu je na to spousta návodů
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 srp 2006 14:27

Taky by nebylo od věci, zavést nějaký řád a disciplínu při používání PC.

To máš tak zakaž to klukovi když se pořád tvrdí že počítač mají děti na úlohy do školy. Nebo bych potřeboval vyhrát v nějaký lotince aby měl každej svýho notebuka at si ho boří hak chce.
Navíc kluk inklinuje přesně mezi pařmeny a těžko ho donutím k tomu aby si na PC našel jinou zajímavou méně destrukrivní činnost. Tyhle problémy mě asi neopustí dokud nenašetřim alespoň na 2*500GB HD zapojený přez RAID pak snad už bude v PC místa dost jenže než se toho kluk dočká asi si bude moct už pořídit vlastní PC.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 31 srp 2006 14:44

Pokud má svůj vlastní účet, tak se to dá vyřešit elegantně např. zakázáním přístupu k CD/DVD mechanice a zakázáním použití softu na virtuální mechaniky (Daemon, ...), nebo taky přidělením diskové kvóty (stanovení, kolik místa na disku má přidělený jeho účet). Pak už ho bude mít opravdu jenom na úkoly, dokud se nenaučí základní pravidla pro užívání PC.
Už vidím, jak si pořídíš RAID pole na nových 2x500 GB discích a budeš 3x častěji reinstalovat PC a budeš s tím mít 5x víc práce. Protože zvětšením místa akorát zvětšíš pole působnosti. :wink:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 31 srp 2006 14:55

Napadla mě ještě další možnost práce tvého dítka na jedné straně a tvoje na straně druhé. Do PC si namontuj rámek pro výměnný disk a tuto mechaniku pak označ jako bootovací. Pořiď si svůj bootovací HD se systémem a tvými programy a pak druhý bootovací HD se systémem a programy pro tvé dítko. Jako správný tatínek musíš pak samozřejmě občas provést vyčistění "smetí" na jeho hardu a zároveň budeš mít jistotu, že dítko ti nezdevastuje systémový disk, pokud bude jenom jeden. Já využívám tento způsob se dvěma výměnnými disky doma také a můžu potvrdit, že se to osvědčilo.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 31 srp 2006 22:35

Luboš to je dobrý nápad kdysi sem se již zabýval tím že každý bude mít svůj disk ale nikldy sem si neuvědomil že bych mohl každému na jeho HD nahrát jeho vlastní systém. Ještě info plná istalace Woken kolik místa?
Ještě mne napadá ... Používáme torenty a jelikož jsme pasiv a na aktiva díky provozovateli sítě nedosáhnu tak stahujeme poměrně pomalu a PC běží non-stop. Přerušením stahování se odpojíš od trackeru při novém navázání spojení už tracker torrent klijent nemusí najít a ze sítě ze který sem díky pasivitě dostával Ho.. dostávám již jen drobty od těch co stahují semnou ke zdroji už se nepřipojíš. Vydím to na plnou kopii syst. disku a každýmu nějaký malý HD do šuplíku. Že bych postupně pořídil 5 menších HD z toho by dva byli systémové a jen by se ten vadný přehrál tím dobrým a do bedny pořídit 2 šuplíky nebo tak nějak. Ale Boot disk musí mít určitá data na určitém místě jak se tohle zajistí?
Mikel vlastní účty mi vždy dělaly problémy u společných programů jako dvojité načítání nadměrné obsazování RAM kousalo se to. prostě nechci o nich ani slyšet.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook po pádu nejde zapnout Příloha(y)
    od Barca91 » 10 úno 2024 21:23 » v Problémy s hardwarem
    12
    1000
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 14:20
  • záloha access
    od Ruda25 » 26 lis 2023 21:47 » v Kancelářské balíky
    7
    1589
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    28 lis 2023 11:26
  • HDD jako záloha
    od Baader » 21 zář 2023 16:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    2121
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 04:29
  • Záloha pouze změněných dat Příloha(y)
    od BulletRide » 29 úno 2024 01:14 » v Programy ke stažení
    3
    1587
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    03 bře 2024 10:34
  • Záloha Outlooku z macbooku do Windows Příloha(y)
    od DeNNI85 » 02 dub 2024 15:53 » v Kancelářské balíky
    1
    742
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    02 dub 2024 18:21

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů