Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

N0váček
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 134
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně

Příspěvekod N0váček » 01 kvě 2023 16:35

Dobrý den

Řeším takový zvláštní problém u notebooku samsung. Jelikož jsem dostal firemní notebook, který byl doslova zasekaný, tak jsem provedl reinstalaci windows. To co se ale začalo dít mi hlava nebere, kurzor myši se automaticky přesunul do levé dolní strany monitoru, a tam úplně zběsile poskakuje, a nonstop kliká, tak moc rychle že se mi na daném místě plochy objevují takové průhledné bublinky, které značí že na tom místě kurzor zběsile kliká. S kurzorem se vůbec nedalo hýbat, teprve poté co jsem připojil myš, tak jsem s ním dokázal hýbat, ale průhledné bublinky to zobrazuje pořád na tom místě, a jakmile otevřu nabídku start, začne si to samo otevírat složky, aniž bych tam měl kurzor myši (jako kdyby tam byl další neviditelný kurzor.) Mohli by jste mi prosím poradit co s tím? Děkuji předem za odpověď.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně

Příspěvekod petr22 » 01 kvě 2023 19:28

Tu preinstalaci Windows na cizim notebooku ti firma dovolila ?

Pokud ano, dones ho zpet do firmy a popros IT aby to dalo dohromady. Je celkem pravdepodobne,
ze tam nemaji byt normalni Windows, ale musi tam byt onen firemni klient se vsim tim "balastem".

Pokud ne, tak uz sam nemas sam moznost to vratit do puvodniho stavu. Postup stejny jako v predchozim
pripade jen z toho bude nejspis prusvih. Na pocitaci musi byt i vsechny firemni aplikace.

S nejvetsi pravdepodobnosti se sam nainstaloval nekompatibilni ovladac na touchpad. Instalacni sada
od Samsungu, ze ktere ma byt spravne pocitac instalovan obsahuje spravny ovladac a urcite je i na webu
vyrobce notebooku (typ notebooku, ktery ovsem nezname). Kdyz nainstalujes Windows z flashky, deji se
obcas divne veci.

Notebook neni tvuj, zadne dalsi pokusy bych s nim nedelal.

N0váček
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 134
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně

Příspěvekod N0váček » 01 kvě 2023 20:16

Ten notebook jsem dostal do ruky s tím, že mám dát tovární nastavení, aby se pročistil. Udělal jsem to, a po několika restartech se notebook odmítl spustit, vždy když měl jít na přihlašovací plochu, tak mi to hodilo error s tím, že proběhla špatná instalace windows, proto jsem byl nucen to reinstalovat (I reinstalování windows mi nadřízený zmínil, pokud by tovární nastavení nepomohlo zrychlit ntb). Když jsem to reinstaloval, tak mi touchpad začal dělat to výše zmíněné. Notebook je starý, vyhrabali ho bůhví kde (poslední změny na něm byli začátkem roku 2020). Každopádně nalezení a nainstalování ovladačů od samsungu, by to mohlo opravit?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně

Příspěvekod petr22 » 01 kvě 2023 20:21

Pokud se chova takhle, tak bych zacal kontrolou disku, jestli neni vadny.

Vsechno ma svou pricinu. Pokud tam neni SSD, tak bez SSD bych nepokracoval.

Podle popisu ta firma naprosto ignoruje informacni bezpecnost, zabezpeceni pocitace
a dat nulove. Kazdy komu se notas dostane do ruky muze ziskat data. Protoze pri
pouziti alespon zakladniho zabezpeceni by ta preinstalace nebyla proveditelna.

Cos tam instaloval presne za Windows? Aktualni je 22H2, a to W10 i W11.

N0váček
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 134
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně

Příspěvekod N0váček » 01 kvě 2023 20:43

Taky jsem se divil, že mi nedali do rukou hotovou věc a ještě řekli, že se s tím mám trápit já. Každopádně jsem stáhnul na stránkách microsoftu iso soubor s windows 10 a dal jsem si klasicky verzi home. Ale dle toho co píšeš bych to asi měl přenechat firmě, jen mám obavy že bych mohl mít problémy kvůli tomu, že je ten notebook teď v horším technickém stavu než byl, proto to chci vyřešit sám.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně

Příspěvekod petr22 » 01 kvě 2023 20:51

Moment - ty jsi dostal pracovni nastroj od firmy s tim, ze si ho mas nejdriv sam OPRAVIT !?

Uz jsem videl ledacos, ale firmu rozdavajici zamestnancum nefunkcni notebooky jako pracovni
nastroje vidim poprve.

Windows by tam mely byt ty, ke kterym ma firma koupenou licenci. Pokud je koupena spolu s pocitacem,
takse Windows samy aktivuji s pristupem k netu.

Ovaladac z webu Samsungu by problem mel vyresit, nicmene je otazka jak moc lze notebook ovladat mysi,
kdyz to samo klika - touchpad muzes zkusit zakazat v BIOSu.

N0váček
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 134
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně

Příspěvekod N0váček » 01 kvě 2023 21:30

Dostal jsem do ruky starý notebook, s tím že všechny důležité věci byli smazány (ne nebyli, byli tam soukromé věci předchozího majitele), s tím abych to projel továrním nastavením, protože ten notebook byl totálně zasekaný, otevřít složku trvalo i půl minuty, a jak jsem psal, po zapnutí továrního nastavení, se notebook párkrát restartoval, poté se nespustil a když jsem ho spustil, tak už jsem se nedostal vůbec na plochu, s tím že vyskočil error o špatné instalaci windows, plus už tam byli na černé obrazovce vidět ty bublinky, značící běsnění kurzoru. To že jsem se to pokusil reinstalovat, strávil jsem na tom hodiny, a vlastně ač jsem se konečně dostal na plochu, tak myš si dělá co chce (takže ty ovladače nejspíš musím stáhnout na svém soukromém pc a přetáhnout je na firemní, jelikož je možná víc zasekaný než byl). Jsem z toho dost naštvaný, a taky vynervovaný, aby po mě nechtěli náhradu za naprostý šrot, který držel silou vůle a zásahem, co mi doporučili se zřejmě nějak poškodil.

Dodatečně přidáno po 9 minutách 49 vteřinách:
Zde přidávám přílohu jak ta bublina vypadá.

Dodatečně přidáno po 12 minutách 55 vteřinách:
P.S. vypnul jsem touchpad v biosu, myš sice pomocí něj nejde ovládat, ale problém přetrvává, dokonce ani pomocí myši kurzorem nedokážu pohnout
Přílohy
IMG_20230501_213817.jpg

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně

Příspěvekod petr22 » 02 kvě 2023 07:45

Kdyby se resilo GDPR tak firma dostane pokutu ze by se panu manazerovi protocily panenky :-)
Tohle neni sranda, za to jsou pokuty v desitkach milionu. Ta firma by ji ale potrebovala aby se
naucila zachazet s daty dle platnych zakonu.

Ja bych jim to omlatil o hlavu. Muzes skusit spustit z flashky Linux, jestli to bude delat to same i tam.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně

Příspěvekod ITCrowd » 02 kvě 2023 14:51

Chtělo by to napsat, o jaký ntb jde. Podle popisu mi to připadá jako vadná dotyková vrstva displeje.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

N0váček
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 134
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně

Příspěvekod N0váček » 08 kvě 2023 19:27

Přímo typ ntb se mi zjistit nepovedlo, jedná se o samsung, a datum výroby je z roku 2013. Každopádně se mi i přes nervy podařilo najet na aktualizaci ovladačů, kde toho opravdu hodně bylo poškozené, windows deffender, net framework a pár dalších věcí, po aktualizaci problém na chvíli zmizel, jenže co se nestane, ozval se zvuk připojení a odpojení usb portu (nic jsem nepřipojoval, ani neodpojoval) a problém nastal znova. Myš se držela u kraje obrazovky, zběsile klikala, takže otevírala nabídku start a tam si proklikávala co chce, a já už nevím co dál, v práci jsem se dohodl že když to do dneška nedám dohromady, že to mám vrátit, protože ten ntb je pro mě už docela šrot, který se nedá pořádně ovládat.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně

Příspěvekod petr22 » 08 kvě 2023 19:39

Tak to je dobry vtip. U nas likvidujeme pocitace vyrobene 2018, ale tobe daji jako pracovni
pocitac stary kram, stary 10 roku, obsahujici cizi data podlehajici GPDR a jeste k tomu nefunkcni....

Nechci delat kverulanta, ale ja bych odpovedne osobe do oci rekl ze je retard a polozil na stul vypoved,
protoze takovehle zachazeni se zamestnacem jsem hodne dlouho nevidel. Krome toho ze si dela firma
ze zamestnancu legraci firma prokazatelne porusuje zakon a to muze nepekne skoncit, staci aby to
nekdo nahlasil.

N0váček
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 134
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně

Příspěvekod N0váček » 09 kvě 2023 00:20

Nejspíš mi dali krám,protože nejsem na žádné IT pozici, dělám spíš servis strojů,a na tomhle mám dělat v excelu nějaké dokumenty, každopádně jak píšeš, tohle je blbej vtip. Pokud chtějí kvalitní práci, tak mi nemůžou dát nějaký šrot co někde vyhrabali, no nic děkuji za rady, dělal jsem co mě napadlo, a stejně nic nepomohlo,takže na toto jsem už rezignoval.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Sekání kurzoru myši po čisté instalaci Windows 10 Příloha(y)
    od FooDMasteR » 26 kvě 2023 04:47 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1188
    od FooDMasteR Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 21:51
  • Nový PC, divné zvuky,
    od Bananqtz » 17 led 2024 04:12 » v Problémy s hardwarem
    1
    953
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    18 led 2024 07:55
  • Sem tam divné mapování a chyby v obrazu Příloha(y)
    od Edom » 20 lis 2023 18:43 » v Vše ostatní (sw)
    5
    1566
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 lis 2023 14:51
  • Libre Office Calc - Divné chování při kopírování textu Příloha(y)
    od EZumrova » 02 dub 2024 08:12 » v Kancelářské balíky
    14
    2151
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2024 19:11
  • nové PC - divné "zrnité" zobrazení Příloha(y)
    od Gerill » 05 srp 2023 04:02 » v Problémy s hardwarem
    0
    732
    od Gerill Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 04:02

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů