Desktopable, alternativa k Team Vieweru?

...

Moderátor: Mods_senior

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Desktopable, alternativa k Team Vieweru?

Příspěvekod SGvagon » 07 bře 2021 03:15

Zdravím,

poslední dobou se mi při používání Team Vieweru druhá strana stěžuje na velké vytížení a sekání počítače. Občas si dokonce s druhou stranou volám skrze Team Speak nebo Facebook, a po chvilce se dokonce začne zasekávat i mikrofon (právě na druhé straně ke které jsem napojen) . Přijde mi, že se stává z Team Vieweru příliš velký moloch, který přestává plnit svoji funkci :eh: . Pokud např. nezakážu odesílání zvuku, tak mi to rozhaší nastavení hlasitosti mikrofonu v systému, které je nastavené stále na vysokých 50% a nelze jej snížit. Osobně jsem z Team Vieweru dostal trochu strach co mi to přenastaví příště. Druhá strana se doslova lekla, když mi Team Viewer náhle zvýšil hlasitost mikrofonu.

Proto jsem začal hledat nějakou jednoduchou alternativu a narazil jsem na Desktopable https://desktopable.com/index.php .

Nicméně jsem k tomuto programu nenašel vůbec žádné recenze ani nějakou zmínku na kterémkoliv známějším IT Webu. Program je podle vše Portable (což by mi vyhovovalo, jelikož Team Viewer také používám v portable verzi) . Podle obrázku je jednoduchý a tvůrce slibuje i šifrovanou komunikaci.

Jaký názor máte na používání tohoto programu? Je bezpečný?

Případně pokud používáte nějakou lepší alternativu právě k Team Vieweru, tak budu velice vděčný (nejlépe aby byla k dispozici portable varianta) .

Předem děkuji za odpověď.

Reklama
Uživatelský avatar
Michal.
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 856
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Desktopable, alternativa k Team Vieweru?

Příspěvekod Michal. » 07 bře 2021 09:57

AnyDesk.

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Desktopable, alternativa k Team Vieweru?

Příspěvekod amirinda » 07 bře 2021 10:12


Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Desktopable, alternativa k Team Vieweru?

Příspěvekod mmmartin » 07 bře 2021 19:47

A do třetice AnyDesk.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
CyberCodeDroid
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 253
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Desktopable, alternativa k Team Vieweru?

Příspěvekod CyberCodeDroid » 08 bře 2021 09:24

AnyDesk

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Desktopable, alternativa k Team Vieweru?

Příspěvekod SGvagon » 09 bře 2021 15:35

Tak jsem jej nyní vyzkoušel a rozhodně má nižší odezvu a tolik se neseká :) . Jenom mne celkem štve rozhraní programu, které je dost velké oproti Team VIeweru a okno vzdálené plochy nemám tak velké. V podstatě se okno podobá prohlížeči Chrome (horní panel se záložkami a adresním řádkem) .
To se dá všechno překousnout, akorát při vypnutí programu uživatel musí dát pozor, aby omylem nepotvrdil tabulku s instalací ANO. Musí se dát NE, aby program zůstal jako portable a nenainstaloval se :D .


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů