Reinstalace os na mobilu

...

Moderátor: Mods_senior

humrik
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Reinstalace os na mobilu

Příspěvekod humrik » 02 pro 2020 16:33

Zdravíčko pánové. Mám tady několik problémových mobilů. První je huawei Y560-L01. Nejde zapnout, sekne se na logu, pak se restartuje a jde do recovery modu, přes který samozřejmě factory reset nejde a dělá pořád to samé. Napadá mě tedy jediné řešení, a to přeinstalovat android. Nejsem žádný profík, zkoušel jsem hledat různé návody na internetu, bez výsledku. Dá se to tedy nějak po domácku s běžným vybavení (PC, internet, paměťová karta, usb kabel atd.) vyřešit, případně jak?
Druhý je lenovo S580. Ten se sice zapne, ale jediné co dělá je že píše "Unfortunately, lenovo launcher has stopped". Jde se dostat do nastavení, udělat i factory reset, ale pořád dělá to samé. Myslíte, že je to softwarová vada nebo vadná deska? A jak to vyřešit?
Další-smasung sm-g350 duos. Při zapnutí píše Firmware update encountered an issue. Select recovery mode in kies and try again. Kies ho nevidí a flash v odinu nejde. Co s tím?
A poslední, lenovo A6020a40. Ten funguje, ale když chci zavolat, tak nebere sim a jediná se kterou něco dělá je od o2 (a neukamenujte mě, nejsem zloděj mobilů dík) u které mi řekne něco jako "mobil je evidován jako odcizený v databázi policie čr a proto je zablokovaný na všechny operátory". Samozřejmě jsem s tim byl na policajtech, kde mi řekli že ho v evidenci nemůžou najít takže by ho neměli komu vrátit a ať si s nim dělám co chci. Takže by mě zajímalo jestli to jde nějak odblokovat protože je jinak funkční.
Takže, dá se s nimi něco dělat, kromě odnsení do servisu?
Dík všem za rady.

Reklama
Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1364
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace os na mobilu

Příspěvekod šulda » 02 pro 2020 17:01

Ahoj.
1. Je tu sekce Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
2. Věnuj ty telefony za čokoládu nějakému zběrateli, nebo je dej do patřičného odpadu.
Člověk se pořád učí.

humrik
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace os na mobilu

Příspěvekod humrik » 02 pro 2020 17:13

kdybych je chtel hodit do elektroodpadu tak sem nepisu o radu :)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace os na mobilu

Příspěvekod petr22 » 02 pro 2020 17:17

Prepnout do rezimu obnovy, pripojit k pocitaci a aplikaci od vyrobce flashnout firmware.

Pokud to nejde, nema smysl to resit u telefonu co se prodavaji za 100 Kc na Aukru funkcni (ten Samsung).

To Lenovo muze odblokovat pouze O2 - krome toho ze je hlaseny jako kradeny je i zamceny na operatora.

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1364
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace os na mobilu

Příspěvekod šulda » 02 pro 2020 17:19

Já to chápu, můj post ber taky jako radu. Ty telefony jsou opravdu buď do sbírky nebo do šrotu.
Člověk se pořád učí.

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace os na mobilu

Příspěvekod Tony147 » 04 led 2021 22:59

Nechci tě nějak demotivovat nebo něco ale jestli píšeš že nejsi zkušený tak ti tady asi nikdo moc neporadí, takový proces "přehrávání androidu" se zablokovaným zařízením většinou není jako si nahrát film na Flash Disk, sám s tím mám zkušenosti a někdy je to dokonce až skoro 'nemožné'. Existuje hodně recovery programů kde ti nabízí nějaké factory resety, odstranění zámku obrazovky, slibují hory doly aj. ale většinou chcou jenom prachy a pak ti napíšou nějaký ERR(66132) na který nenajdeš definici... Pokud se opravdu chceš něco přiučit a nějak si s nimi pohrát začal bych studováním ADB konzole a odemikání bootloaderu, Ten telefon tě nenechá do sebe "jen tak něco nahrát". Vím že je to nanic vidět 'funkční' zařízení na stole které k funkci akorát potřebují správně nastavený SW ale někdy je prostě potřeba uznat že to za to nestojí...

lukas222
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace os na mobilu

Příspěvekod lukas222 » 04 led 2021 23:21

pri tom lenove by malo stacit nahrat druhy launcher, akurad neviem jak sa ti to podari kedze sa musis dostat do google play alebo aspon do spravcu suborov...inak ostatne sa neoplati riesit, to co s tym stratis casu a nervov pri flashovani tak to mozes ist na den na brigadu a kupit si za to daleko lepsie masiny.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Win Reinstalace
    od ArthurD » 19 čer 2023 11:08 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    820
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 13:50
  • Výmaz všech dat z mobilu
    od Myerina » 22 čer 2023 10:39 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    10
    2575
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 čer 2023 08:24
  • dokumenty MS Ofice na mobilu
    od hanka12 » 08 zář 2023 08:13 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    1791
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 zář 2023 11:50
  • Připojení mobilu k pc (internet)
    od rmlcek5 » 17 dub 2023 08:34 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1363
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2023 08:37
  • HotSpot do PC z mobilu - síťová karta
    od sasshrek » 16 kvě 2023 10:28 » v Sítě - hardware
    2
    757
    od sasshrek Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 10:51

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů