Ccleaner ničitel

...

Moderátor: Mods_senior

Fjúčuring
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Ccleaner ničitel

Příspěvekod Fjúčuring » 21 dub 2020 16:13

Dobrý den, dnes jsem si stáhl ccleaner, abych si vyčistil registry, ale hned první v nabídce mě uchvátila čistící položka Healt Check. Tak jsem ji musel vyzkoušet. Vyčistilo to systém od špehovacích programů a když jsem pc restartoval, tak po restartu mi přestalo fungovat počasí a microsoft store, které už jsem nemohl zprovoznit jinak, než kompletní přeinstalací systému. Máte někdo podobný problém s touto utilitou?

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ccleaner ničitel

Příspěvekod ITCrowd » 21 dub 2020 16:24

Kdybys dodržoval pravidla fóra a pozorně prohledal příspěvky, našel bys třeba tohle: viewtopic.php?f=46&t=145444
Nebo: viewtopic.php?f=39&t=156221
Takhle zase jen zbytečné téma.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ccleaner ničitel

Příspěvekod petr22 » 21 dub 2020 16:37

Scenar je temer vzdy stejny - uzivatel pouzivajici software, u ktereho nevi, jak funguje,
si jeho nespravnym pouzitim rozbil system ktery neumel spravit, tak ho preinstaloval.

Pokud zaklikas vsechno co jde, ignorujes varovani (urcite ti to nabidlo vytvoreni zalohy, ze),
nezamyslis se nad tim co vsechno zmenis a smazes - tak to muze dopadnout i tak ze uz
nespustis Windows, CCcleaner, Advanced System Care a dalsi programy pri nespravnem pouziti
toto mohou zpusobit.

Zakladni vlastnost kazdeho programu je ta, ze dela to co mu zadas, ne to co chces.

Informace ze to slo zprovoznit jinak nez preinstalaci systemu ti uz asi prilis nepomuze, skoda
ze ses nezeptal hned na zacatku tady na foru bud jak nastavit CC nebo jak spravit ty appky.

"Dobrý den, dnes jsem si stáhl ccleaner, abych si vyčistil registry, "

Registry se necisti - je to naprosto zbytecne. Jedine co ma smysl je cistit TEMP adresare
od zbytecnych souboru co tam zustaly, nic jineho. Staci v CCleaneru provest toto.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ccleaner ničitel

Příspěvekod atari » 21 dub 2020 21:18

Už to píšu poněkolikáté. Kdo tomu nerozumí, tak si Ccleaner má spustit v defaultním nastevení, vlevo v menu vybrat "Pokročilé vyčištění" (nic tam neměnit) a to spustit. Vyčistí to vše potřebné a nic to nepokazí.

Fjúčuring
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ccleaner ničitel

Příspěvekod Fjúčuring » 24 dub 2020 13:48

Já nikde nepsal, že jsem v ccleaneru zaškrtával všechno co jde. Ccleaner byl stažen, nainstalován a použit v defaultním nastavení. Hned první mi to nabídlo Healt Check, že to smaže špehovací programy a vyčistí internet od procházení. Nic jsem v nastavení neměnil.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ccleaner ničitel

Příspěvekod dvorakj » 24 dub 2020 16:32

no prave proto
ted uz vis, ze to je k nicemu.
Vzdyt petr22 psal k cemu se to jen pouziva a ty se furt divis.

myslis, ze do auta existuje neco, co se primichava do paliva, aby to cistilo motor? NEEXISTUJE, jen se to prodava...takze tak.

navic ccleaner sis stahnul zdarma, ted sis to zaplatil
Naposledy upravil(a) dvorakj dne 24 dub 2020 16:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ccleaner ničitel

Příspěvekod ITCrowd » 24 dub 2020 17:03

Fjúčuring píše:Já nikde nepsal, že jsem v ccleaneru zaškrtával všechno co jde. Ccleaner byl stažen, nainstalován a použit v defaultním nastavení. Hned první mi to nabídlo Healt Check, že to smaže špehovací programy a vyčistí internet od procházení. Nic jsem v nastavení neměnil.

A co má být. Kdyby ses jako člen fóra laskavě obtěžoval prohledat fórum, nepoužil bys ho. To, že jsi hloupý, za to nikdo jiný nemůže. Jen ty.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Fjúčuring
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ccleaner ničitel

Příspěvekod Fjúčuring » 24 dub 2020 17:32

V dnešní době jsou lidé líní hledat po fórech a tak si raději nechají poradit. Na to existuje jedno výstižné pořekadlo. Líné tělo, blbá hlava.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ccleaner ničitel

Příspěvekod ITCrowd » 24 dub 2020 18:42

Popsal jsi se přesně.
1. Tady na fóru byl ccleaner několikrát kritizován a nedoporučován, stačilo pohledat, než jsi ho použil.
2. A když už si ho použil, pak ccleaner nabízí zálohu registrů, než ho na ně pustíš. Proč jsi neudělal ani tohle, netuším.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů