FFVII REMAKE VS FFXV Vyřešeno

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Fjúčuring
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

FFVII REMAKE VS FFXV

Příspěvekod Fjúčuring » 14 lis 2020 03:11

Dobré ráno, už druhým rokem hraju FFXV a ještě jsem tu hru nedohrál. Ze začátku mě velmi nudila a nenadchla, ale pak jsem si k ní po čase vybudoval celkem přátelský vztah a i když se jedná o neúplnou Final Fantasy hru, bavila mě více než podobná FFXIII. Vzhledem k tomu, že mám za sebou vynikající tituly jako FFVIII, FFIX, FFX, FFXII a FFXIII, u FFXV mi velmi vadily postavy a nepřehledný děj, který tak veliký potenciál co FFXV měla mít sráží na kolena. Mohu ale říci, že lokace nejsou v XV vůbec špatné, daleko více různorodější, než u FFXIII. XV díl má i online, takže v sobě ukrývá i část FFXI a FFIV. Nejvíce oslavovanou hru FFVII jsem nikdy nehrál i přesto, že jsem měl možnost. Kámoš hrál oba díly hned potom co vyšly, jak FFVII tak i FFVIII. Kvůli teenagerovskému příběhu jsem dal přednost FFVIII. Chtěl bych radu, jestli by mělo cenu kupovat FFVII remake. Originál z roku 1997 jsem nikdy pořádně nehrál, jen jsem si ji vyzkoušel asi 30 minut a pak se vrátil k FFVIII. Viděl jsem jen demo FFVII remake. Stojí tato hra za zvážení a za výměnu FFXV? Nahradí FFXV různorodostí, velikostí? Příběhem určitě, ale u zábavné hry musí být i zábavný obsah, nikoliv linearita. A hlavně Summoni mi ve Final Fantasy XV vadily. Nejlepší Summony měla FFVIII a FFX a nejlepší finální limit Break měl Squall s Lion Hart limitem podle mé preference. Nehraju zase tak moc často, takže mi trvá, než hru vůbec dohraju, proto bych se chtěl věnovat jen jedné hře, která by mi vytřela zrak.

Reklama
Uživatelský avatar
DesperadoKHY
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 379
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: FFVII REMAKE VS FFXV  Vyřešeno

Příspěvekod DesperadoKHY » 14 lis 2020 11:19

- 15 je odpad...

- Obrovský a prázdný otevřený svět.

- Nelze řídit vozidlo tak jak a kdykoliv chcete, je to omezené.

- Metrosexuální herní postavy, nablblé kempování a vaření.

- Přivolání Summonů je otřesné a nedá se za ně hrát.

- Bojová mechanika je příšerná a chaotická.

- Kouzlení v této hře nemá skoro žádnou prioritu. I bez magie jakýkoliv souboj vyhrajete.

- Špatný příběh i děj.

Srovnání v oblíbenosti úživatelů FFVII a FFXV:

FFXV ———22%
FFVIIR ————————————–78%

Hodnocení recenzentů Metacritics:

FFXV —————––———————— 85%
FFVIIR ——————————————————87%


Hodnocení GamesCZ:
FFXV ——————————————80%
FFVIIR ————————————————————90%


FFXV v sobě ukrývá obrovský potenciál, ale hráči připadá odfláknutá, prázdná a nedotažená dokonce. Příběh tomu napovídá.
Co se týče grafického zpracování, tak je FFXV nejlépe vypadající Final Fantasy hrou současnosti. Za ní se tyčí FFXVIIR, která mi přijde více optimalizovaná. Proto je i o malé procento grafika ochuzená oproti XV. Ale to FFVII absolutně nevadí.

Jediný mínus u FFVII je ten konec, jinak je to zábavnější hra, které ani zpočátku linearita nevadí, protože si ji hráč nevšímá. Jeho pozornost je upoutána k příběhu a novým funkcím. FFXV je takový pokus, který měl přinést vylepšení pro FFVII Remake, nehledě nato, že FFXV vznikala dlouhých 15 let a její potenciál byl ztracený.


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti