Microsoft has identified that you're using counterfeit software.

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Ter007
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 21
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Microsoft has identified that you're using counterfeit software.

Příspěvekod Ter007 » 30 dub 2021 10:36

Ahoj,
dnes jsem zapnula Microsoft Office a objevuje se mi tam tato zpráva: Microsoft has identified that you're using counterfeit software. Nevíte někdo, jak dlouho to vydrží takto fungovat, a je možnost, že by mě Microsoft odsekl úplně?
Díky

Reklama
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Microsoft has identified that you're using counterfeit software.

Příspěvekod faraon » 30 dub 2021 10:54

Máš dvě možnosti řešení:
  1. Platit každý měsíc výkupné za to, že se dostaneš ke svým vlastním datům, jako ostatní lamy.
  2. Odinstalovat ten maloměkký ransomware a nainstalovat Libre Office, kterým uděláš totéž zdarma a bez šmírování.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Microsoft has identified that you're using counterfeit software.

Příspěvekod gogo1963 » 30 dub 2021 11:14

jsou verze, u kterých "výkupné" platit nemusíš
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Microsoft has identified that you're using counterfeit software.

Příspěvekod petr22 » 30 dub 2021 11:19

Odkud presne byla porizena licence MS Office ? Je to O365 nebo licence na kokretni verzi ?

To, ze je problem s platnou licenci ma svuj duvod - muze stacit znovuaktivace.

Jeden z moznych scenaru je ze se jedna o cizi licenci, u ktere si opravneny vlastnik vsiml ze unikla
na net nebo si ji sam prestal platit - v tu chvili se produktovy klic objevi na blackllistu a Microsoft
vsechny kopie zablokuje.

Libre Office je skvela vec, ale kompatibilita s MS Office pokud je dokument slozitejsi nez text
a obrazky je temer nulova. Substituce fontu zcela rozbiji strukturu dokumentu, Makra, Visual Basic,
ODBC nefunguji a pro MS Access v Libre Office neni ekvivalentni nahrada. Placene doplnky jsou take
pouze pro MS Office. Prezentace v Powerpointu se po nacteni do libre Office rozsypava uplne, animace,
vlozena videa nefunkcni. Na bezne domaci pouziti skvele, na firemni jako nahrada MS Office nepouzitelne.

"a je možnost, že by mě Microsoft odsekl úplně? "

Uz se stalo.

Ter007
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 21
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Microsoft has identified that you're using counterfeit software.

Příspěvekod Ter007 » 30 dub 2021 11:39

petr22 píše:Odkud presne byla porizena licence MS Office ? Je to O365 nebo licence na kokretni verzi ?

To, ze je problem s platnou licenci ma svuj duvod - muze stacit znovuaktivace.

Jeden z moznych scenaru je ze se jedna o cizi licenci, u ktere si opravneny vlastnik vsiml ze unikla
na net nebo si ji sam prestal platit - v tu chvili se produktovy klic objevi na blackllistu a Microsoft
vsechny kopie zablokuje.

Libre Office je skvela vec, ale kompatibilita s MS Office pokud je dokument slozitejsi nez text
a obrazky je temer nulova. Substituce fontu zcela rozbiji strukturu dokumentu, Makra, Visual Basic,
ODBC nefunguji a pro MS Access v Libre Office neni ekvivalentni nahrada. Placene doplnky jsou take
pouze pro MS Office. Prezentace v Powerpointu se po nacteni do libre Office rozsypava uplne, animace,
vlozena videa nefunkcni. Na bezne domaci pouziti skvele, na firemni jako nahrada MS Office nepouzitelne.

"a je možnost, že by mě Microsoft odsekl úplně? "

Uz se stalo.


Díky za odpověď. Moc se v tom tedy nevyznám, ale vím že ten Office není originální. Stahovala jsem celý Microsoft Office 2019, a fungovalo to rok. Teď mi to tam ukazuje tohle.

Právě že mi všechno funguje - ukládá se, otevírá se. Ale právě mě zajímalo, jestli to takhle vydrží fungovat třeba ještě dva týdny bez toho aby mi chodily nějaké výhružky do mailu (to je možná moje jen moje představa).

Dodatečně přidáno po 2 minutách 4 vteřinách:
faraon píše:Máš dvě možnosti řešení:
  1. Platit každý měsíc výkupné za to, že se dostaneš ke svým vlastním datům, jako ostatní lamy.
  2. Odinstalovat ten maloměkký ransomware a nainstalovat Libre Office, kterým uděláš totéž zdarma a bez šmírování.


Díky za odpověď. Já zrovna teď potřebuju ten Office.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Microsoft has identified that you're using counterfeit software.

Příspěvekod petr22 » 30 dub 2021 11:42

Mozne reseni:

https://aukro.cz/microsoft-office-2019p ... 6987701006 (prodejce existuje 10 let)

https://aukro.cz/microsoft-office-2019- ... 6976258985 (prodejce existuje 5 let)

Tem co maji zalozeny ucet nekdy pred tydnem bych moc neveril.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Microsoft has identified that you're using counterfeit software.

Příspěvekod gogo1963 » 30 dub 2021 11:46

u toho prvního jsem kupoval tuhle verzi před pár měsíci, sice malinko komplikovaná aktivace přes "telefon", ale dobrý návod a žádný problém ... funguje skvěle, zatím ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Ter007
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 21
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Microsoft has identified that you're using counterfeit software.

Příspěvekod Ter007 » 30 dub 2021 11:59

petr22 píše:Mozne reseni:

https://aukro.cz/microsoft-office-2019p ... 6987701006 (prodejce existuje 10 let)

https://aukro.cz/microsoft-office-2019- ... 6976258985 (prodejce existuje 5 let)

Tem co maji zalozeny ucet nekdy pred tydnem bych moc neveril.


Díky, podívám se na to.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaké náležitosti by měl splňovat software, když ho chci „vydat“?
    od Grander » 27 čer 2023 16:25 » v Programování a tvorba webu
    4
    1600
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 22:34

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů