Outlook SMTP nefunguje

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod Microsheep » 01 srp 2019 16:09

Problém v Outlooku nebude, když se nespojí ani curl.
Request time out vypadá, že je provoz někde filtrovaný.

Já bych vinu routeru nedával, spíš bych ještě zavolal do 802.cz ať si to překontrolují na svojí straně všechno. Sice u nich mohli vše vyzkoušet, ale těžko to vyzkoušejí z tvojí veřejné adresy. Zavolat jestli se někdo neuklepl o IP adresu. Svádělo by to k tomu, když ještě říkáš, že mají nějaké omezované rozsahy na authentifikaci k smtp. (paradoxně to z jiné sítě funguje a tam kde má ne)
Curl není moc sdílnej, zkus ještě https://download.cnet.com/SMTP-Diag-Too ... 01770.html a pošli logy, třeba se z toho dozvíme něco víc. (ten nástroj jen obdoba telnetu s grafikou)

Reklama
Proxs
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod Proxs » 02 srp 2019 13:19

Nemyslím si že problém bude u nich, to by jinak nefungovalo z jiného připojení nebo se mýlím? Z hotspotu se vše krásně spojilo.

Tato síť je celkově divná, dnes jsem kvůli kamerovému systému potřeboval povolit port 10000 aby mi fungovala aplikace v mobilu a i když udělám port forward na 10000 (zkoušel jsem i rozsah od 9000-11000), port je stále zablokován. Zkusil jsem i starý router a ten dělá to samé, povolí jen některé porty, které tu byly povolené dříve, ale jakýkoliv jiný port to odmítá povolit. Napadlo mě, že je v síti zapojeno něco co brání v komunikaci, tak jsem zkusil zapnout pingplotter a objevilo to IP kterou jsem neznal (192.168.225.1), není to náhodou další router? Šel jsem po kabelech kam až to šlo a po cestě je tu pár switchů, ale potom kabely vedou do CNC strojů a tam už nejsem schopen posoudit zda v některém stroji není router.

Přes prohlížeč se na tuto IP nelze dostat, není způsob jak zjistit co to je za zařízení, když se k němu fyzicky nedostanu?

Taktéž tu, jak jde vidět na screenshotu z pingplotteru, co chvíli skáče odezva a packet loss do žlutých až červených hodnot,
občas to i spadne. Jde to poznat i jak brouzdám po webu, stránky se načítají i 5-10 sekund. Tyhle výpadky s původním internetem od 802.cz nebyly, ani vysoká odezva nebo packet loss.
Přílohy
SMTP Diag Tool.jpeg
ScreenShot_20190802091025.jpeg

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod ITCrowd » 02 srp 2019 13:34

Nabízí se možnost, že na té IP adrese je firewall. To by vysvětlovalo i blokování portů.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod Microsheep » 02 srp 2019 17:10

Port fowarding/DNAT s tim nemusí souviset. Jedná se nám o odchozí port 465, který jak píšeš funguje ze stejné sítě např. na SMTP google (tzn. není blokován plošně). Odchozí komunikace se běžně neblokuje. Bordel může být v nějakých routách u poskytovatele. Můžeš to zkusit v O2, že máš problém se připojit na konkrétní smtp serveru po tomtu portu.

Příchozí komunikace - v případě, že jsi za dalším NATem a nesměruje veškerý provoz, tak bude rovněž potřeba na něm přesměrování nastavit.

Ještě, jak si psal, že je ti umožnili přístup k SMTP z jiných IP adres, když mají 465 s ověřováním dostupný odkudkoliv? Pro svoje rozsahy dovolují bez autentifikace, to už ale nemáš, takže se ověřuješ a co by ti teda měli dávat za výjimky.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Outlook app nefunguje
    od WangJason97 » 31 srp 2023 11:19 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1500
    od WangJason97 Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 11:19
  • MS Outlook - Hromadné vytvoření složek Příloha(y)
    od czTANIScz » 22 zář 2023 11:36 » v Kancelářské balíky
    6
    2676
    od czTANIScz Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 22:34
  • Outlook - složky v AJ, nelze vymazat Příloha(y)
    od huklorcz » 15 bře 2024 22:20 » v Kancelářské balíky
    5
    659
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 23:52
  • Outlook - složky v AJ, nelze vymazat Příloha(y)
    od janakailana » 03 bře 2024 08:21 » v Kancelářské balíky
    6
    776
    od janakailana Zobrazit poslední příspěvek
    03 bře 2024 11:16
  • Ethernet nefunguje
    od CowanCZ » 03 bře 2024 12:11 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1194
    od xCloudGirl Zobrazit poslední příspěvek
    05 bře 2024 17:40

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti