MS Office Excel: Zápatí ve formě formátované tabulky

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Klamer
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: duben 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

MS Office Excel: Zápatí ve formě formátované tabulky

Příspěvekod Klamer » 30 dub 2019 19:06

Dobrý den

Řeším problém s formátováním stránky. Vytvářím si list s objednávkou pro dodavatele, která musí splňovat grafický styl ostatních firemních dokumentů. Potřebuji tedy udělat list, v jehož horním pravém rohu bude obrázek (logo společnosti). Ve spodní části je složitější tabulka s adresami, čísly účtů a doplňujících informací.

Horní logo není problém udělat ve variantě opakujících se řádků a nebo klasickým záhlavím. Problém mám se zápatím. Excel mi nabízí pouze tři „sloupce“ pro zápatí, ale potřebuji čtyři. Dále potřebuji i nějaké vodorovné čáry, což už netuším, jak udělat.

Jde nějak nastavit zápatí, abych do něj vložil vlastní formát? V nejhorším mě napadlo, že udělám zápatí tak, jak má být a vložím jej jako obrázek :o/.

Na vysvětlenou: Objednávky dělám tak, že uvnitř je tabulka, kde si u každého dodavatele vypisuji, co jsme u něj objednali v minulosti a stále doplňuji. Když objednávám, tak jen vyplním hodnoty u těch položek, které chci, ostatní smažu. List objednávky má tedy někdy 4 stránky, někdy jen jednu. Nemohu tedy napevno vložit zápatí jako obsah.

Přikládám soubor, co potřebuji kopírovat, pro představu.
http://fastshare.cz/11627430/test-zapati.xlsm
Řekněte někdo těm prasatům, že vyhazovat nedopalky cigaret z okýnka auta po dokouření NENÍ V POŘÁDKU!!!

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: MS Office Excel: Zápatí ve formě formátované tabulky

Příspěvekod guest » 02 kvě 2019 14:02

Zapomeňte. Krmte daty z Excelu šablonu Wordu. V Excelu neuřídíte zmíněné záhlaví/zápatí (vězte, že třeba text mezi bloky může i přetékat/přetisknout a dokonce může zasahovat i do oblasti listu), nikdy nebudete mít pod kontrolou zalamování textu, stránkování a další věci.

Klamer
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: duben 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: MS Office Excel: Zápatí ve formě formátované tabulky

Příspěvekod Klamer » 04 kvě 2019 11:45

Zdravím a děkuji za reakci.

Objednávky vypisuji ve Wordu již nyní, ale nepřišel jsem na to, jak zde dělat makra.

V excelu jsem si udělal obdobu, udělal makra a nyní jedním stlačením se uloží list do .pdf, vytvoří se nový email s předvypsanou adresou, textem a vytvořené .pdf se vloží jako příloha. Narazil jsem na dva problémy a to ona patička a rozhození tabulky, která se překrývá patičkou a hlavičkou (takže to, co popisujete :o).
Řekněte někdo těm prasatům, že vyhazovat nedopalky cigaret z okýnka auta po dokouření NENÍ V POŘÁDKU!!!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: MS Office Excel: Zápatí ve formě formátované tabulky

Příspěvekod guest » 04 kvě 2019 13:06

Makra můžete mít v Excelu, jen pár řádky kódu obsluhujete dokument Wordu (v připojeném objektovém modelu).

https://proexcel.cz/jak-na-propojeni-excelu-s-wordem/
https://proexcel.cz/zalozak-pe-export-d ... -do-wordu/

Goo
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MS Office Excel: Zápatí ve formě formátované tabulky

Příspěvekod Goo » 22 kvě 2019 10:14

xxx
Naposledy upravil(a) Goo dne 22 kvě 2019 14:40, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MS Office Excel: Zápatí ve formě formátované tabulky

Příspěvekod mmmartin » 22 kvě 2019 12:38

V tom případě si prosím založ vlastní vlákno.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Klamer
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: duben 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: MS Office Excel: Zápatí ve formě formátované tabulky

Příspěvekod Klamer » 22 kvě 2019 14:41

Zdravím

Nejsem si jist, zda tohle řešení vyřeší můj problém. Nejde mi o export částí .xls do .doc a nemám problém i nadále používat .doc (stávající šablony objednávek jsou právě v .doc). Pokusil jsem se ale zautomatizovat a vytvořil makro v excelu, které mi:
- Vyexportuje list do .pdf a uloží do příslušné složky
- Otevře novou emailovou zprávu, kde si načte a vyplní adresu příjemce, předmět, doprovodný text v emailu. Zároveň přiloží vygenerovaný .pdf jako přílohu

Programovat v makrech neumím (i když bych moc chtěl), takže to lepím a kombinuji z řešených příkladů (a dám dohromady nějaký cyklus a proměnné, které odkazují na adresu buňky). Tohle bych ve Wordu nedokázal a ani těch řešených příkladů pro inspiraci není tolik, takže i proto jsem zvolil řešení v excelu. Bohužel, narážím na problém, na který je upozorňováno výše, tedy přerušení tabulky u více listů. Je to pochopitelné, protože excel je v podstatě tabulka v celém dokumentu a excel netuší, kde by se mi přerušení „hodilo“ a „nehodilo“. Bohužel, testoval jsem to jen na dokumentu, který neobsahoval více listů, takže jsem na problém nenarazil.

Zkusím zjistit, jestli se i tento problém nedá nějak obejít.
Obrázek

Obrázek
Řekněte někdo těm prasatům, že vyhazovat nedopalky cigaret z okýnka auta po dokouření NENÍ V POŘÁDKU!!!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Excel - z jedné tabulky automaticky vytvořené jednotlivé listy Příloha(y)
    od yanetta » 09 říj 2023 10:55 » v Kancelářské balíky
    3
    3465
    od elninoslov Zobrazit poslední příspěvek
    10 říj 2023 11:38
  • Součet údajů z tabulky.
    od Myerina » 30 led 2024 08:30 » v Kancelářské balíky
    2
    1029
    od Myerina Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 08:44
  • Překladač MS Office
    od Lazar » 18 říj 2023 14:12 » v Kancelářské balíky
    0
    1558
    od Lazar Zobrazit poslední příspěvek
    18 říj 2023 14:12
  • Microsoft Office - One Note
    od Søren » 12 dub 2024 21:40 » v Windows 11, 10, 8...
    5
    970
    od Søren Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2024 17:06
  • Office app nejde vykopnout
    od jaojao » 24 bře 2024 09:38 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    453
    od jaojao Zobrazit poslední příspěvek
    24 bře 2024 09:38

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti