Pc-help & Cnews - jdeme do toho společně

Co se změnilo, kdy…případně proč:)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6759
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pc-help & Cnews - jdeme do toho společně

Příspěvekod Ltb » 03 lis 2016 14:17

Ano, z tohoto pohledu je to zapotřebí upravit - automatické přihlašování přestalo fungovat kvůli cookies, to je spíše technická záležitost. A jestli je potřeba upravit VPN netuším, ale věřím, že nám tuhle drobnou komplikaci uživatelé prominou ;-) ....některé věci bohužel nelze zařídit zcela bez dopadu na uživatele a jejich postupy/návyky. Ale snažili jsme se je minimalizovat...

Reklama
Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pc-help & Cnews - jdeme do toho společně

Příspěvekod vlazy » 03 lis 2016 15:13

Ltb píše:fórum zůstává i nadále "naše".
Tak to je dobře. Nový majitel by se pravděpodobně snažil fórum přizpůsobit vlastnímu vkusu a svým zájmům což by se nemuselo líbit těm kteří už zde hodí třeba i několik let a jsou zvyknutí na PC-HELP takový jaký je.
Ltb píše:např. výše zmiňovaný banner vedle loga - nebude vedle loga, bude v horní části webu.
Tak to bude změna dobrá. Já si kvůli mému zraku v prohlížečích nastavují větší velikost stránek a to způsobuje, že ten banner tak jak je nyní překrývá část toho loga. Mne to nevadí, protože logo není to hlavní proč zde chodím, ale nevypadá to tak příliš hezky.

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pc-help & Cnews - jdeme do toho společně

Příspěvekod Žbeky » 03 lis 2016 15:41

vlazy píše:Dovolím si ale tak úplně nesouhlasit s tvrzením, že kdo nemá na stránkách reklamu musí nutně mít dost peněz a nebo je otázkou času, kdy ho převezme někdo jiný. Zde na PC-HELPu prozatím té reklamy není příliš a není poznat, že by to tu nějak skomíralo.
Nevím do jaké míry bude mít nyní právo zasahovat do obsahu PC-HELPu Mladá fronta, ale podle toho, že na těchto stránkách se nyní objevuje dole "Copyright 2016 Mladá fronta a. s." tak by se dalo usuzovat, že asi dost značný.
Taky mám podobný názor jako atari.
Nemyslím si, že by se tato diskuze dostávala někam jinam mimo. Možná se dostává mimo záměr jejího zakladatele a začínají se tu řešit trochu asi nežádoucí choulostivé záležitosti.

Je rozdíl mezi redakčním webem a dobrovolným diskuzním fórem. Tady jsou jediné náklady spojené s provozem serveru. Přispěvatelé včetně moderátorů tu jsou na dobrovolné bázi, maximálně se vyplácí příspěvky na rozsáhlé články. U redakčních webů musíš počítat s tím, že musí uživit X lidí, kteří tam pracují na hlavní pracovní úvazek. Proto zde dosud stačila minimalistická reklama a jinde musí být větší. Neříkám agresivní, ale určitě ve větším objemu.

A co se týče diskuze.
a) jak tu padlo, je to věc Ltb. Myslím, že nám k tomu řekl víc než dost.
b) je to v sekci novinky. Takže se s klidným svědomím dá říct, že se jedná o oznámení, nikoliv diskuzi


Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pc-help & Cnews - jdeme do toho společně

Příspěvekod X » 03 lis 2016 15:51

Já bych neměl "politickou" otázku, protože mi do toho nic není (i když jsem se na začátku lekl, když jsem si spletl Mladou frontu s Mladou frontou - nebo jak se vlastně jmenují, zrovna tak si u nás pletu místní názvy: Břevnice s Březinkou a Květnov s Květinovem, vždy přemýšlím který je kde a nemám to tak sám - a hrklo ve mě když jsem nejdříve myslil Mladou Frontu jako vlastníka lŽivě a tuny reklam, cenzury, ...) a chtěl bych se zeptat na technickou otázku:

Vzhledem k tomu přesměrování mezi doménami mi dochází k tomu, že u "starých" odkazů (http://pc-help.cz/ versus http://pc-help.cnews.cz/) se mi místo toho, aby se odkaz otevřel v původní záložce (tabu), tak se mi otevře další záložka. Jsem zvyklý všude jinde než na PC-HELPu otevírat odkazy jako další taby na pozadí, zde fórum postupně procházím. Je to strašně matoucí, když něco čekám a dojde k něčemu jinému. Toto půjde v budoucnu opravit nebo je to už stálý stav díky přesměrování? Je možné, že to bude i díky nastavení Firefoxu, ale to si měnit nechci, když jde o jinou doménu tak mi to všude jinde vyhovuje, ale nyní zdejší stav je pro mě zmatečný. Takže si mám odvyknout a každý zdejší odkaz na fóru otevírat do pozadí nového tabu, nebo se to ještě bude měnit a je možná oprava?

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6759
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pc-help & Cnews - jdeme do toho společně

Příspěvekod Ltb » 03 lis 2016 16:29

Otevírání odkazů v původní formě jsem vyřešil - nyní by to mělo být v pořádku.

Vypnul jsem rozšíření, které se staralo o otevírání "externích" stránek v novém okně....poté, co jsme přešli na novou formu domény, se tato fce stala ne úplně efektivní... Výhledově se podívám po jiném rozšíření, kde by bylo možné nastavovat výjimky..do té doby budiž tohle vypnuto. Aby to nedělalo víc škody než užitku, díky.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pc-help & Cnews - jdeme do toho společně

Příspěvekod X » 03 lis 2016 16:33

Jo! Super! Už to funguje tak, jak čekám ... :lol:

P.S.: Tak jsem to asi zakřikl. Z mého výpisu příspěvků (Vaše příspěvky):
Plné hry = funkční (neotvírá další tab)
Melodrama = nefunkční
Úložiště = nefunkční (přitom z mého podpisu je to funkční!)

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pc-help & Cnews - jdeme do toho společně

Příspěvekod vlazy » 03 lis 2016 22:19

Žbeky:
O oznámení se sice jedná, ale zároveň i o diskuzi na téma toho oznámeni. Kdyby Ltb nechtěl aby se tu o tom diskutovalo tak už dávno to mohl uzamknout a zamezit tak diskuzi která se tu rozvinula.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pc-help & Cnews - jdeme do toho společně

Příspěvekod karlos » 04 lis 2016 07:16

Vlazy, proč musíš mermomocí diskutovat o věcech, do kterých ti nic není? V mnohém mi připomínáš mého syna. Všechno ví nejlíp, o všem diskutuje, ke všemu musí mít poslední slovo, všichni jsme blbci, co ničemu nerozumí... :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pc-help & Cnews - jdeme do toho společně

Příspěvekod Žbeky » 04 lis 2016 07:28

Diskuze povolena = otázky, do kterých nikomu z nás nic není.
Diskuze zakázána = otázky, proč se snažíme věci utajit.

Třeba to nezamkl i proto, aby se mohly hlásit bugy. Viz X. Prostě ber novou spolupráci jako fakt, se kterým stejně nic nezmůžeš

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pc-help & Cnews - jdeme do toho společně

Příspěvekod ITCrowd » 04 lis 2016 08:21

Aneb slovy průvodkyně z Járy Cimrmana: "Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat." :lol:
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6759
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pc-help & Cnews - jdeme do toho společně

Příspěvekod Ltb » 04 lis 2016 10:52

Za diskuzi zde jsem rád, zamykat ji by nebylo dobré. Jak jsem psal, určitě rád každému vysvětlím jakékoliv nejastnosti týkající se fúze fóra se cnews.cz. Nicméně je nutné dodat, že otázky musí být samozřejmě k věci a určitým způsobem rozumné...

X: mrknu na to a dám vědět - nejpozději během víkendu, díky za info.

Dodatečně přidáno po 5 minutách 52 vteřinách:
A ještě jedna drobnost - prosím neukončujme toto téma slovy, že s tím nic nejde dělat a nic s tím nezmůžeme ;-) Spojení se silným a solidním hráčem na trhu je přeci to nejlepší, co bychom mohli našemu fóru přát ;-) Byla by škoda, kdyby tahle hlavní myšlenka o spojení zapadla a ztratila se.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pc-help & Cnews - jdeme do toho společně

Příspěvekod Martab » 04 lis 2016 11:37

S dovolením se připojím s "problémem" spojeným s přechodem, už to tu někde dával Michael850 myslím. Jde o mobilní verzi, kde se špatně zobrazují "černé pruhy".
Screenshot_2016-11-04-09-22-34.png

Screenshot_2016-11-04-09-20-39.png


Ale pokud stránka není "zaplněna příspěvky až do konce" (je pod limitem, než se zobrazí na nové straně) tak to vapadá OK
Screenshot_2016-11-04-09-21-44.png


Jinak jedná se o Huawei P8 Lite (1280 x 720) a prohlížeč Opera Mobile.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


Zpět na “PC-HELP -> NOVINKY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů