Problém s internetem

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Fantousek
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetem

Příspěvekod Fantousek » 09 led 2024 19:26

takze uz nevím co více udělat .. stary router jsem zkousel u souseda a u nej bezel znatelně lépe dle pingploter

Dodatečně přidáno po 37 minutách 57 vteřinách:
zkousel jsem primo ze zasuvky na kabel rovnou do PC jednu hru a uplně stejný problém. takze pravděpodobně se budu muset ozvat majiteli bytu?

Dodatečně přidáno po 39 minutách 59 vteřinách:
Omlouvam se ale tu diagnostiku opravdu nevim jak mam provést na herní server League Of Legends.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetem

Příspěvekod ITCrowd » 10 led 2024 21:40

"zkousel jsem primo ze zasuvky na kabel rovnou do PC jednu hru a uplně stejný problém." screen z tohoto zkoušení by byl?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Fantousek
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetem

Příspěvekod Fantousek » 10 led 2024 21:46

nevim jaky herni server tam dat když hraji lolko ... na patek jsem objednal technika z o2 tak uvidim co řekne

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Problém s internetem

Příspěvekod rhsCZ » 11 led 2024 22:49

https://leagueoflegends.fandom.com/wiki/Servers
Jsou tam ip adresy, to bohatě stačí. Stačí hledat.
jinak pro česko je teda pokud hraješ na Europe Nordic & East - EUNE (EUN1)

Kód: Vybrat vše

104.160.142.3


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Fantousek
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetem

Příspěvekod Fantousek » 11 led 2024 23:31

příteli, tohle jsem jsem viděl ale je to neofiko bych řekl, avšak zasílám tedy (hraji na westu) poslední řádek by měla být IP west serveru kde hraji
ale 100 %PL by bylo ze to vubec nenapojim ne?
Přílohy
Screenshot_2.png
Screenshot_1.png
Screenshot_1.png (9.82 KiB) Zobrazeno 905 x

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Problém s internetem

Příspěvekod rhsCZ » 11 led 2024 23:50

Nemusí, server může být normálně online, pokud je server nastaven firewall na blokaci pingů (lze to). Nebo se zmenili adresy a nikde nejsou publikované. lepší je zkusit v jiné hře pokud možno. Nevim jestli jsi zkoušel nový router a kabel, ale minimálně by to stálo za zkoušku protože mít PL už na cestě k routeru není dobré. Pokud můžeš, tak zkus se připojít přímo internet do pc (bez routeru) i s jiným kabelem to zkus, pokud to bude lepší tak na vině nejspíš router.


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetem

Příspěvekod ITCrowd » 12 led 2024 00:02

Přesně jak napsal rhs - pingy jsou na herních serverech často zahazovány. protože každého BFU nenapadne nic lepšího, než si pingat - a když to tak udělá většina, pak by si nezahrál nikdo.
Hned na začátku jsem se tě ptal:
ITCrowd píše:Projdi si znovu diagnostiku sítě - opravdu máš na kartě gigabit?
Kabel pc<-> router je v pořádku?
Jiný pc - prověřený, bez virů - jsi zkoušel?

Nedostal jsem odpověď na nic.
Chtěl jsem screen ze situace, kdy jsi zkoušel připojený počítač napřímo bez routeru. Neuznal jsi za vhodné ani odpovědět.
Nicméně - pokud vyřadíš router a dějí se stejné věci, pak z toho plyne, že router na vině nejspíš nebude.
Pokudnedodáš, oč jsi žádán, neodpovídáš, nač si tázán, pak nečekej, že ti někdo pomůže. Spolupracuj, nebo si někoho zaplať. Jinak to beru tak, že pokud ti nestojí za to spolupracovat, pak nemáš na řešení problému zájem a tudíž se tím nebudu zabývat ani já.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Fantousek
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetem

Příspěvekod Fantousek » 12 led 2024 00:11

Vždyt přesně tohle jsem psal, že jsem to zkoušel a ve hře opět spiky, screen bohozel nemam znovu to uz zkouset nebudu když vysledek byl uplně stejný, po zalozeni tohoto dotazu jsem zakoupil novy kabel do routeru i z router včetně nového routeru a problém přetrvá. Jiny pc bohužel nemam možnost vyzkoušet, ale reinstaloval jsem windows a problém opět přetrva, kabely nové router novy...

Dodatečně přidáno po 6 minutách 38 vteřinách:
mb mam tuto : https://www.czc.cz/msi-z590-a-pro-intel ... 45/produkt

Dodatečně přidáno po 7 minutách 7 vteřinách:
pokud chapu spravně dotaz jestli mam gigabit na kartě tak v popisu MB je : 2,5G LAN připojení

Dodatečně přidáno po 12 minutách 47 vteřinách:
no zítra mi ma přijit techni z 02 sepodivat jestli by tady bylo možné vzít něco normalího odnich.. ale jestli se vyloučilo teměř vše z mé strany tak asi bude chyba v kabelu nebo někde ktery musi řešit majitelka bytu? zas nechci kyvnout na smlouvu outučku když problém přetrvá ..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetem

Příspěvekod ITCrowd » 12 led 2024 06:23

Měl jsi pečlivě prostudovat návod. Tento obrázek z návodu: download/file.php?id=42829&mode=view ukazuje aktuální rychlost karty (1,0 Gb/s). Je to ten levý z těch tří složených.
A když je ti zatěžko něco udělat, pak si holt musíš poradit sám. A z tvé strany se právě nevyloučilo nic. Psal jsem to hned na začátku, že chyba je u tebe.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Fantousek
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetem

Příspěvekod Fantousek » 12 led 2024 10:32

omlouvam se ale jako laik mi z dotazu neni uplně hned jasné CO hledat a přesně KDE .... zde zasílám

Dodatečně přidáno po 1 hodině 2 minutách 47 vteřinách:
Pokud nečemu pomůže tak jsem udělal test přes mac avšak wifi připojení
Přílohy
Snímek obrazovky 2024-01-12 v 11.33.45.png
Screenshot_3.png

Fantousek
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetem

Příspěvekod Fantousek » 14 led 2024 19:55

z ničeho nic mi to od včera kdy se poměrně zlepšilo počasí(nepršelo) se to fixlo a už mi to nespikuje
mohlo to byt způsobeno že zasuvku na net mam přivedenou na zed která na druhe straně směřuje ven z budovy a ta též zed mi protíká a byla na ni i plísen tudíž vlhost+voda.... Takže by kaběl nějak navhl nebo dokonce i častečně zmrzl? nebo to je uplně mimo a problem někde jinde?

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Problém s internetem

Příspěvekod rhsCZ » 14 led 2024 20:18

Pokud tam zatéká voda, tak vodiče na keystone ve zdi mohou korodovat a může to způsobovat problémy. mráz samotný by neměl mít vliv, ale kondenzovaná voda, či led, který pak rozmrne by mohl mít vliv na korozi. určitě to je potřeba nějak řešit to zatékání. možná by to stačilo zapěnovat montážní pěnou. Pro jistotu by jsi to měl nechat někomu, kdo ví co dělá.


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s internetem
    od Stenatko » 01 úno 2024 19:14 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    802
    od Stenatko Zobrazit poslední příspěvek
    02 úno 2024 07:49
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2090
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1598
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1157
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Problem s Cat6a a 5e
    od bugs » 19 čer 2023 15:37 » v Sítě - hardware
    9
    1967
    od bugs Zobrazit poslední příspěvek
    22 čer 2023 18:39

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů