Stahování 1 vlákno / více vláken

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Bulit.Sven
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Stahování 1 vlákno / více vláken

Příspěvekod Bulit.Sven » 06 led 2023 21:05

Ahoj,

potřebuji poradit / vysvětlit, co znamená stahování 1 vlákno a více vláken.

Proč to potřebuji vědět? Jednoduché, již delší dobu řeším problém ohledně rychlosti stahování, když se večer chci na TV koukat přes KODI na film, nejsem schopen se koukat na vyšší bitrate, na který bych měl úplně jednoduše dosáhnout.

Můj poskytovatel mě prostě řekne, že ať dělají co dělají, nevidí problém. Jelikož mám problém hlavně večer, je to nekoukatelné, tak mě žádný z techniků od nich nepřijede, když jsou u mě přes den, měří přes https://www.speedtest.net/ a tam je vždy ta rychlost, kterou mám, výmluvy, je to vaším routerem Aušus, opravdu v emailu byl aušus ( četl technik, co ke mě přijel ) a já měl provést měření na přímo ( né z routeru ale z antény) a já nameřil rychlosti asi 2Mbit/s místo 100Mbit/s co měřím z routeru, tak se mě ještě asi boostuje ta rychlost, nakonec modem OK.

Já když měřím přes speedtest tak to taky naměřím skoro vždy rychlost 100Mbit/s, ale když měřím přes rychlost.cz, dostanu tam v podrobných informací 1 vlákno / více vláken ( rychlosti jsou stejné, nebo velice rozdílné dle času přes den ) a to je můj problém.

Abych to vysvětlil, jsme pouze dva klienti napíchnutý u nás v ulici přes wi-fi k anténě zhruba 30metrů vzdušnou čarou jsem já a bez překážky. Více nás tam není. Když zkusím změřit rychlost na PC ráno, třeba v 5h, naměřím rychlost 100Mbit/s jak na jednom vlákně, tak na více vláken. Toto je měřeno přes https://rychlost.cz/

Dám příklad měření : 4.1.2023 ráno v 6 hodin přes wi-fi 5g : Obrázek
rychlost 1 vlákna je 100Mbit/s a více vláken také, nebudu řešit drobné Mbity



4.1.2023 ráno v 6 hodin přes TV kabelem : Obrázek
zde to taky jde, v TV nejsou moc dobré karty



4.1.2023 ráno v 6 hodin přes počítač kabelem : Obrázek
rychlost se shoduje všude stejně



4.1.2023 v 9h přes počítač kabelem : Obrázek
pořád dobrý ( za mě )



4.1.2023 ve 14h je rychlost 1 vlákna už na polovině : Obrázek



5.1.2023 ve 20h přes počítač kabelem : Obrázek
to už je problém, na 1 vlákně je to rychlost 18Mbit/s a na více vláken je to pořád 100Mbit/s



zkusil jsem stahovat přes uložiště https://webshare.cz/#/ do počítače ten samý čas! : Obrázek,
rychlost stahování odpovídá rychlosti internetu přes 1 vlákno

když začnu stahovat jinde třeba https://fastshare.cz/, výsledek je totožný : Obrázek



začnu stahovat oba dva soubory jak přes webshare, fasthare, výsledky rychlostí stahování jsou stejné ( stahuji dva soubory o maximální rychlosti 1 vlákna ) a když začnu stahovat třeba z webshare, fasthare a webshare, rychlosti jsou pomalé jako stahování 1 vlákna, ale výsledná rychlost na více vláken se rovná maximální rychlosti downloadu.
Řekněme rychlost je 18Mbit/s na 1 vlákně, tak na více vláken 5,5 stahovaných souborů dostanou výslednou rychlost 100Mbit/s.

No a já ten samý čas si pustím na TV v KODI film a musím sahat po nižších bitratech, protože je výsledek : Obrázek
pouze 17Mbit/s. Opět to odpovídá rychlosti 1 vlákna.

Když dám stahování ale třeba přes EPIC ( server na hry) , steam a podobně, rychlost stahování jede opět plnou rychlostí, odpovídající více vláknum
rychlosti 100Mbit/s: Obrázek


Nějak mě to hlava nepobírá a já nevím už jak vysvětlovat poskytovateli to, že mě to prostě večer jede na 1 vlákno pomalou rychlostí, protože v životě nic takového neslyšeli. Prostě speedtest rychlost tam máte 100Mbit/s a problém je z uložiště. Stahování ,, originálek ´´ bych si dokázal vysvětlit asi tak, že stahuji více vláken souborů z různých serverů třeba, aby se jim nepřetěžovaly servery. 1 vlákno z uložiště taky pochopím, ale proč je rychlost tak nižší tedy?

Děkuji za dočtení a zamotání hlavy, nikde jsem nenalezl odpověď, pouze na rychlost.cz psal admin, že by to mělo být pořád stejné / podobné ale né razantně odlišné.

Budu se těšit za radu / pomoc

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9505
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stahování 1 vlákno / více vláken

Příspěvekod mmmartin » 06 led 2023 22:05

Je dobrým zvykem vkládat obrázky do příspěvku.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak přidám více monitorů do mini Windows PC.
    od holatir427 » 06 lis 2023 13:59 » v Problémy s hardwarem
    8
    1449
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 11:27
  • 144hz monitor nefunguje na více než 120hz Příloha(y)
    od fakeyn » 11 kvě 2023 21:37 » v Problémy s hardwarem
    1
    903
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    12 kvě 2023 12:30
  • Tisk více excel souborů najednou.
    od Myerina » 17 dub 2024 17:42 » v Kancelářské balíky
    2
    867
    od Myerina Zobrazit poslední příspěvek
    20 dub 2024 11:36
  • excel text na konec více řádků najednou Příloha(y)
    od Myerina » 03 led 2024 11:51 » v Kancelářské balíky
    5
    1026
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 09:42
  • Prodám zcela nový - MegaRAID 9361-24i 4 GB - více kusů
    od Pepe3340 » 17 dub 2024 08:39 » v P: Vše ostatní
    0
    632
    od Pepe3340 Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2024 08:39

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů