Pevný lte tmobile

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

miky1
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 302
Registrován: září 07
Bydliště: Sedliště plz.jih
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pevný lte tmobile

Příspěvekod miky1 » 03 úno 2020 18:18

Udělal sem co mi bylo doporučeno a jisté zlepšení je. Doma už nademnou kroutí hlavou že se v tom furt šťourám když to funguje, jenže já už sem prostě takovej, vrtá mi to hlavou. Asi to dopadne tak že router od huawei použiji jen jako modem (jak mi bylo zde doporučeno) a dám za něj ještě jeden router (což sem zkoušel a funguje bez problémů)
Přikládám screenshoty
Screenshot_20200203-180315_Chrome.jpg
Screenshot_20200203-180340_Chrome.jpg
5G.jpg
2.4G.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný lte tmobile

Příspěvekod ITCrowd » 03 úno 2020 18:23

Já tam vidím pořád 20/40 MHz.
Měl jsi nastavit 40MHz natvrdo.
Připojit další router samozřejmě můžeš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

miky1
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 302
Registrován: září 07
Bydliště: Sedliště plz.jih
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pevný lte tmobile

Příspěvekod miky1 » 03 úno 2020 18:28

Já bych rád dal 40 MHz ale to mi bohužel nejde nastavit.
Screenshot_20200203-182600_Chrome.jpg

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný lte tmobile

Příspěvekod amirinda » 03 úno 2020 23:08

Když ti kolega říká dej tam 40, tak tam máš dát 40. Né, je to jak píšeš, nejde to tam dát natvrdo, ale to kolega určitě věděl a jenom tě zkoušel :-)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný lte tmobile

Příspěvekod ITCrowd » 04 úno 2020 09:38

Jsou routery, které to umí. Pokud to neumí, pak má tazatel smůlu. Pochybuji o tom, že by se našel někdo, kdo do detailu zná nastavení věch routerů na světě.
Kdybys zbytečně nelezl do tématu, v klidu by tazatel udělal analýzu a mohl bych lépe rozhodnout o dalším postupu. Ale takhle můžu jen něco doporučit bez toho, abych věděl co přesně se děje.
To je rozdíl mezi těmi, co rozumí a umí a těmi, co se chovají jako ty.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný lte tmobile

Příspěvekod amirinda » 04 úno 2020 10:07

Ano, nikdo nemůže znát všechna nastavení, ale tyhle znám zase já. Takže kdo pak tady mate uživatele, který se tam snaží dostat nastavení tebou řečené, ale které Router neumí?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný lte tmobile

Příspěvekod ITCrowd » 04 úno 2020 10:22

Tohle je nepravda, kterou sám vyvracíš
amirinda píše:Něco je špatně nastavené u té 2,4 wifi, musí to jet stejně.

tímhle:
amirinda píše:Pravda je taková, že já jsem nechal tu jejich "jednotku" dělat pouze připojení k internetu a vše ostatní obstarává TP-Link připojený za modemem.

A po bitvě je i amipinda generál. To, že to nastavit nejde jsi zjistil až po pokusu uživatele.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný lte tmobile

Příspěvekod amirinda » 04 úno 2020 12:42

To první ano, protože mě to přes ten jejich Router jde jak na 2,4GHz, tak i 5GHz stejně, nicméně ten Router je na prd.

O tom připojit další Router a nechat ten jejich pouze modemovat jsem tady psal už dříve ty generále!

Ale já vim, musí být po tvém a přes to vlak nejede. Myslím, žes tady psal něco o mozkových kapacitách, tak si nech jednou poradit ty, ale to by tvoje ego asi neuneslo.
Až budeš chtít poradit ohledně LTE Internetu ve spojení s Huawei produkty, tak dej vědět, více tady vlákno plenit nebudu...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný lte tmobile

Příspěvekod ITCrowd » 04 úno 2020 15:38

To nijak nesouvisí s egem :-)
Můj standardní postup je diagnostika - analýza - řešení.
A když se do tématu vloží nějaká amipinda, nedojde ani na tu diagnostiku - stejně jako v tomto případě. Bez diagnostiky je to jen pokus - omyl, což někdy k výsledku vést může, jindy ne. Ovšem, když se náhodou amipinda trefí, má ramena přes celý záda a nohy až na zem.
Obyčejný screen z inSSIDeru často ukáže:
- vytížení kanálů
- šířku pásma kanálu
- navázanou (teoretickou) rychlost
Proč teoretickou? Protože u WiFi rychlost jinak definovat nelze. A na čem záleží?
- typ modulace - např. 16QAM
- kódovací poměr (počet informačních/paritních bitů)
- šířka pásma
- Guard Interval
Např.: pro 802.11n se šířkou 20MHz a poměru 5/6 a GI 800ns je teoretická rychlost 72,2 Mbps.
Dále - pokud umí router i karta MIMO, pak se rychlost dvojnásobí. Stejně tak, když zvedneš šířku pásma na 40MHz.
Tolik k teorii. Praxe je zcela jiná, jak už to tak bývá.
1. Síla signálu klesá se čtvercem vzdálenosti
2. Algoritmus vyhodnocení routeru - u routerů kde převažuje spolehlivost je vžy spojení na nižší rychlosti
3. Nesprávné nastavení antén u MIMO
4. Rušení okolními vlivy
5. Vlastní režie protokolu TCP/IP
6. Předostní doručování (QoS)
7. Možná nekompatibilita zařízení na protokolu 802.11n - už jsem se s tím taky setkal
8. A něco času zabere kódování a vyhodnocení paketů firewallem.
Můžeš si představit kanál jako dejme tomu hadici. hadice má jasně damý maximální průtok vody, víc tam prostě nenarveš. Takže když je max. průtok 100l/min. a budeš plnit 200l sud, vezme to 2 minuty. Pokud budeš mít sudy 2, budou to 4 minuty. A to je jasné nepřerušené spojení. Teď si započítej díry v hadici, stejnou hadici sdílíš i se sousedy a čím větší vzdálenost, tím menší je tlak vody, takže na konci už máš jen čůrek.
A dál - CSMA/CA. Pokud si to prostuduješ, zjistíš, že zde se více čeká, než vysílá, navíc při každé kolizi se doba čekání prodlužuje dvojnásobně. To je jako bys chtěl vodu, ale má ji zrovna soused, takže musíš počkat, až on zavře kohoutek.
K režii - na každý rámec připadá 40B hlavičky (20 IP + 20 TCP). Když je spojení stabilní, lze použít velké rámce a rychlost sítě se zvýší. Když je nestabilní (což u WiFi není problém), velikost rámce se snižuje a režie narůstá.
Při skutečném měření (umělá zátěž a propojení) je u navázané rychlosti 150Mbps 70-80Mbps. A to pomocí programu iperf, skutečný přenos je ještě nižší.
Takže pokud budu mít na jednom kanále dvě zařízení, dostávám se na méně než 35Mbps, pokud přidám další tak 18Mbps a u dalšího 9Mbps. Tedy žádných 200 sítí v okolí, jak jsi vyvěštil. Samozřejmě že ne vždy všechny sítě na jednom kanále potřebují data zároveň, což je taky důvod, proč wifiny v panelácích vůbec ještě fungují.
Čili, je příliš mhoho proměnných na to, aby zkušený rádce jen tak střílel od boku. proto platí: diagnostika - analýza - řešení. (A to jsem ještě určitě na něco zapomněl).
Nikdo ti nebrání si vše potřebné nastudovat a stát se plnohodnotným rádcem, a pak tě budu respektovat. Ovšem do té doby bys udělal opravdu lépe, kdyby ses zdržel příspěvků do témat, kterým nerozumíš. Rozhodně bys - a nejen mě - usnadnil práci.
Děkuji za pochopení.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

miky1
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 302
Registrován: září 07
Bydliště: Sedliště plz.jih
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pevný lte tmobile

Příspěvekod miky1 » 04 úno 2020 17:21

Tak sem asi přišel na to v čem je problém, měřil sem rychlost notebookem a výsledek 20Mb/s na wifi 2.4, pak sem si uvědomil že sem zapoměl mobil v autě, dojdu pro něj změřím rychlost (noťasem) a výsledek cca 12Mb/s, mobil vypnu rychlost 20Mb/s. Nechápu jak na to může mobil vliv, mám Samsung s10+.
Takže další zjištění, pokud na mobilu vypnu bluetooth rychlost wifi normální, k mobilu mám připojený pouze hodinky gear s3.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný lte tmobile

Příspěvekod ITCrowd » 04 úno 2020 17:50

ITCrowd píše:WiFi bude vždycky nespolehlivá a pomalá.
Chceš-li se tím zabývat - viz. můj podpis - základní diagnostika wifi.

Dodatečně přidáno po 8 minutách 33 vteřinách:
- WiFi - nejhorší a nespolehlivé řešení.
- udávaná rychlost (šířka pásma) - je pouze TEORETICKÁ VYPOČTENÁ a v praxi nikdy NEDOSAŽITELNÁ
- o tuto rychlost se dělíte se všemi WiFi zařízeními v síti
- komunikace je rušena okolními WiFi sítěmi
- komunikace je rušena ostatními bezdrátovými zařízeními např. bluetooth
- s rostoucí vzdáleností se rychlost zpomaluje
- ping na router má v tomto případě odezvu jednotky až desítky ms.

Možnost rušení pásma technologií bluetooth je zde popsána :-) Taky pracuje na 2,4GHz

Dodatečně přidáno po 43 minutách 49 vteřinách:
Zkus zvolit některý z okrajových kanálů (1, nebo 13). Pokud je na nich volno. Nicméně, jestliže router použije šířku 40MHz, stejně to bude kolidovat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

miky1
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 302
Registrován: září 07
Bydliště: Sedliště plz.jih
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pevný lte tmobile

Příspěvekod miky1 » 25 úno 2020 11:20

Zdravím, problém s wifi vyřešen ale teď trochu jinak : volal sem na tmobile s tím že chci změnit tarif na 50Mb/s ale bylo mi řečeno že to na mé adrese není možné, prý to nedovolí nějaká linka BTS, moc to ale nechápu, známej co bydlí o 3 baráky vedle mě má taky net od tmobile a má tarif M. A když dám měřit rychlost mobilního internetu tak mi to doma jede i 70Mb/s,tak proč mi nemůže jet ten pevný internet od nich taky víc než 20? Vždyť je to taky LTE.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • pevný disk Příloha(y)
    od Terka05 » 23 kvě 2023 05:47 » v Problémy s hardwarem
    31
    2682
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 18:30
  • o2 pevný internet ´´jaky modem´´?
    od Fantousek » 02 srp 2023 21:31 » v Sítě - hardware
    3
    1596
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 srp 2023 14:20

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host