Skype už opravdu nevím co dál.Jak na Voip volání?

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 13 srp 2006 16:01

Dík za ty palce,ale rychlostí to na 100% opravdu není.Mám 2giga a ikdyž někdy moc kolísá a stane se,že je pomalé připojení.Tak telefon zrovna jede v pohodě.Spíš je to nějak stou preferencí.Taky jsem si chtěl dát ,dříve než jse si pořídil wi-fi Internet expres od Telecomu a ten nejde na mé ústředně zavézt a ještě roky/podle informací z Telecomu/ nepůjde.Prý se jim to na malých obcích nevyplatí.Jestli i ta zastaralost ústředny nemá nějaký vliv.

Reklama
Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Skype a potize

Příspěvekod bobhy » 25 zář 2006 10:14

Skype obecne ma potize s prenosem do CZ VTS. Mezi uzivateli je kvalita pomerne uchazejici, ale pri hovoru do VTS byvaji pomerne znacne vypadky a nestabilita hovoru. Co tak prestat pouzivat Skype a podivat se po nejakem plnohodnotnem VoIP reseni???? Proc trvas na skypu? Cela tato sluzba je jeden velky omyl.
Bobhy

Uživatelský avatar
MTE
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MTE » 25 zář 2006 15:25

Já jsem se Skype měl taky velké problémy s voláním na pevnou linku. Začal jsem volat přes Sipy.cz a je to dobrý. Kvalita hovoru není sice srovnatelná s pevnou linlou, ale je všechno rozumět, zní to jen tak trochu dutě. To je ale asi dáno tím, že volám přes SW telefon, s IP telefonem by to mělo být v pohodě.
AMD Athlon 64 3200+; Asus K8V-XE; 512MB DDR 400MHz; Asus N6200TC128; Seagate Barracuda 320GB+80GB; Asus DRW-1608P2S; Lite-On SHD-16P1S; 350W

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 25 zář 2006 17:40

Na pevnou už volám VoipDiscount a je to dobrý..Pokud jde o celkové řešení VoiP,tzn.i zčíslem,mám trochu strach z nastavení přístrojů atd.Nevím který vzít/chci VoiP bránu,ale pokud čtu testy tak ten samý přístroj jedni chválí a druzí ho úplně zatracují,tak si vyber/a taky jak jsem psal nevyznám se v nastavování netu.Nevím jestli bych to sám rozchodil.
Naposledy upravil(a) liborek dne 25 zář 2006 21:35, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

VoIP

Příspěvekod bobhy » 25 zář 2006 18:59

Né já osobně používám několik účtů. Celá naše rodina je na Ha-Loo, v práci používám 802.VOX a chodí to velice dobře. Při rozumně nastavených kodecích plně srovnatelné s GSM v lepších případech s pevnou linkou. Na HaLoo používám hlavně kodeky G729 a iLBC a parada. Na Voxu jedu v práci G711 (máme tam super šířku pásma). S registrací, dobíjením apod. žádný problém. Kolega používá taky SIPY a taky spokojenej. Teď jsem si koupil domů Interbell IB302 (protože má právě iLBC a G729) a je to bomba. I při vypnutým PC ... plná náhražka za pevnou linku. Skype je prostš slepá vývojová větev, ale ještě bude dost dlouho uživatelům trvat než to pochopí. Je třeba dělat osvětu :-D
Bobhy

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod bobhy » 25 zář 2006 19:06

liborek píše:Na pevnou už volám VipDiscount a je to dobrý..Pokud jde o celkové řešení VoiP,tzn.i zčíslem,mám trochu strach z nastavení přístrojů atd.Nevím který vzít/chci VoiP bránu,ale pokud čtu testy tak ten samý přístroj jedni chválí a druzí ho úplně zatracují,tak si vyber/a taky jak jsem psal nevyznám se v nastavování netu a můj operátor je trochu nekomutativní.spojit se s ním je problém natož něco upravit/jiný tu není/.Nevím jestli bych to sám rozchodil.


Z nastavení nemusíš mít vůbec strach. Hele registrace čísla je v dost operátorů zdarma, dost operátorů nabízí číslo na vyzkoušení i bez registrace. Všechno můžeš plně zdarma vyzkoušet na SW telefonu na počítači (XLite nebo SJPhone je určitě menší shit než Skype). Až pokud Ti bude všechno vyhovovat můžeš si kouput nějaký telefon. Dnes už se dají pořídit hodně dobrý telefony i pod 2000. Brány taky. Jen pozor aby Ti potom celkový řešení chodilo. Pokud máš net na jeden počítač a máš jej svázanej s MACem u providera připojení k netu, tak to bude chtít buďto telefon, kterej má v sobě router (Ne jen switch !!!), nebo VoIP router, kam pripojis obyc. telefon a nebo obyc router a klasickou VoIP Gateway. :-) Kdyby jsi nevedel co je co a potreboval poradit - Pisni.
Bobhy

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 25 zář 2006 21:47

Tak ikdyž s počítačem si jakž-takž rozumím,tak tyhle technické věci kolem připojení k netu jsou pro mě španělská vesnice.Mám wi-fi připojení a ještě tak najdu v nastavení/smlouvu žádnou nemám,je to tady takový občanský sdružení/nějaký ty IP adresy/co která znamená ?!/.uvažoval jsem právě o tom klasickém telefonu a bráně,ale teď zase nevím co je co.Tak jen tak ....Před sebou mám krabičku Air LIve wireles AP WL-5460Ap.Což už má router nebo ne?To je jen nějaký přístupový bod?K tomu už můžu připojit tu klasickou IP bránu nebo budu potřebovat něco jinýho.Abych dal příklad např na VOLNYtelefonet napíšou :koupíte VoiP bránu ,připojíte klasický telefon a vesele voláte.Jenže jak čtu tak to není tak jednoduchý.Tak konkrétně v mém případě...?

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

VoIP připojení

Příspěvekod bobhy » 25 zář 2006 23:25

To Volny .. znáš to, když ptáčka lapají .... :-)

Ne, ale jak je to teda ve skutečnosti. IP telefon je zařízení, který umí po IP síti (internetu) posílat a přijímat hlas kódovaný v IP paketech. VoIP brána je to samý, jen to nemá vlastní mikrofon, sluchátko a klávesnici, ale připojíš do ní obyčejný telefon. VoIP brána teda všechny ty pakety převádí na klasický telefonní signál tak aby byl přijímatelný právě na obyčejným telefonu. Stejně tak může být VoIP telefonem obyčejný počítač s příslušným programem, mikrofonem a sluchátkama. No a teď k jádru pudla:

Každé zařízení, které komunikuje v internetu MUSÍ mít vlastní IP adresu. A teď může nastat problém. AP, který máš za oknem je jenom AP (NE router). To délá jen to, že to co k němu přichází po kablíku, převádí do antény a naopak. Co k němu přichází vzduchem zase posílá po kablíku.

Jsou teď dvě možnosti:
a:
poskytovatel u kterého máš připojení k inetu Ti dá ještě jednu IP adresu pro ten telefon. Ten pak píchneš do dalšího portu na tom tvém APčku, nastavíš mu IP a další údaje od poskytovatele a všechno pojede. Problém je v tom, že poskytovatelé chtějí za další IP prachy, protože máš vlastně další připojení a musíš si vlastně platit dvě linky (Říkám, že ne všichni, ale absolutní drtivá většina ano.)

b:
Máš od poskytovatele pouze jednu IP adresu (tu, kterou používáš na PC).Další nechceš a musíš teda nějak udělat, aby jsi na tu jednu IP adresu od proidera připojil i PC i telefon. To se dá udělat tak, že použiješ router, který provádí NAT. Funguje to vlastně tak, že ten router se navenek směrem k poskytovateli připojení, tváří jako jedno jediný PC. Tomu routeru dáš tu IP, kterou máš od poskytovatele. Ale za ten router si můžeš připojit víc zařízení a každýmu tomu zařízení si dáš vlastní privátní adresu. Ta vlastní adresa, není nijak vázaná na poskytovatele. Prostě na své vnitřní straně, si každýmu zařízení podle určitých pravidel přidělíš vlastrní IPčka. Když pak zařízení za routerem chce do internetu, tak jde nejprve na router, ten pomocí NAT provede zamaskování té tvojí vnitřní IP a posílá ty data dál do netu pod svou IP (to znamená tou, co máš od poskytovatele). Takhle si teda vlastně pod jediný IP skryješ celou svou síť.

No a v tom případě B) máš teď spoustu možností jak to udělat:
---Koupit router (cca 1000Kč-1500Kč). Za router si připojíš vlastní PC a buďto klasický IP telefon (od 1600Kč) a nebo klasickou VoIP bránu(asi od 1500Kč).
---Koupit IP telefon, který už má router v sobě (to znamená, že navenek se bude tvářit jako jediný zařízení) bude mít IP tvýho poskytovatele netu a za ním si můžeš na vlastní privátní adresu dát svoje PC. Prostě ten telefon sám funguje i jako router. BACHA... některý telefony sice mají dva konektory na síťovej kabel, ale nemají router !!! Pouze switch a ten právě neumí to NAT maskování. (Telefon s routerem cca od 1700Kč)
---Koupit router, který už má VoIP bránu. To znamená koupíš klasickej router, ale ten router už má přímo v sobě VoIP bránu. Takže přímo do toho routeru píchneš klasickej telefonní přístroj. (netuším teď kolik stojí, ale tipuju tak cca od 2000).

Kdyby bylo něco nejasný napiš :-) Snažil jsem se, aby to bylo co nejjednodušší.
Bobhy

Uživatelský avatar
MTE
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MTE » 26 zář 2006 19:26

to bobhy: perfektně vysvětleno. Mě by ale zajímalo, jestli správce sítě nebo provider pozná, že jsem si připojil router a za ním mám více zařízení, než jen jeden PC, anebo to "maskování" je tak perfektní, že pořád uvidí jen tu jednu IP adresu, kterou mi přidělil. Nevím totiž, jestli by se mu líbilo, že na jedno připojení užívám dvě zařízení.
AMD Athlon 64 3200+; Asus K8V-XE; 512MB DDR 400MHz; Asus N6200TC128; Seagate Barracuda 320GB+80GB; Asus DRW-1608P2S; Lite-On SHD-16P1S; 350W

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

NAT

Příspěvekod bobhy » 26 zář 2006 21:01

No řeknu to tak. Poznat, že někde nějaký zařízení provádí NATování samozřejmě s trochou zručnosti jde. Nicméně většina providerů to nezjišťuje a zjistil jsem že ani neumí. Třeba u ADSL providerů (všech do puntíku) to provideři akceptují. A i kdyby. Ty si platíš nějakou přenosovou kapacitu. A co si v rámci těch svých zaplacených dat budeš po síti pouštět je tvoje věc (pokud to nepoužíváš ke komerčním účelům a nevyděláváš na tom) ... pokud si tedy připojíš ještě jedno PC nebo telefon a podělíš si tak linku, tak na tom nic není. Provider dostane to co žádá a poskytne vám to co jste si zaplatili. že se o tu kapacitu dál dělíš s dalšími zařízeními se neřeší. Můžeš mít doma 4 PC, telefon, síťovou tiskárnu (a jsou takový :-D ) a chci aby mi to všechno chodilo i do netu tak jak chci já :-) Prostě se toho neboj, za to, že si do sítě připojíš svůj dobře nastavenej router se hlavy netrhají.
Bobhy

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Telefony

Příspěvekod bobhy » 26 zář 2006 21:09

Ještě pro doplnění .... existují i tzv. USB telefony a USB Brány. USB telefon vypadá v podstatě jako klasickej telefon, jen se píchne do USB na počítači. USB brána je jen malá krabička, která se taky píchne do USB a do ní zapojíš obyč. telefon.

Protože jsou to USB zařízení (nikoliv IP) tak nemají ani žádnou IP adresu. USB Telefony stojí cca od 500Kc, USB brány asi od 800. Ale problem je v tom, že pokud chceš ten telefon používat, musí samozřejmě běžet PC ve kterým je zapojený, a na tom PC musí běžet prohram pro IP Telefonii. Ten USB telefon nebo brána vlastně jakoby jen nahrazuje repráky a mikrofon. Proto to nepovažuji za plnohodnotné řešení a doporučuji raději zainvestovat do plnohodnotného IP telefonu nebo brány.
Bobhy

Uživatelský avatar
MTE
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MTE » 27 zář 2006 10:00

Já si taky myslím, že by bylo vhodné investovat do IP telefonu, jak už bylo řečeno, nebude volání závislé na zapnutém počítači a teoreticky by měla být i vyšší kvalita hovoru. Ovšem vybrat kvalitní router a IP telefon za rozumnou cenu bude oříšek. Všechny zařízení asi kvalitou neoplývají a spolehnout se na zkušenosti uživatelů taky nemusí vyjít. Mám strach, abych nekoupil telefon s routrem a nezjistil, že kvalita hovorů je hrozná, případně nebyly neustále nějaké tech. problémy.
AMD Athlon 64 3200+; Asus K8V-XE; 512MB DDR 400MHz; Asus N6200TC128; Seagate Barracuda 320GB+80GB; Asus DRW-1608P2S; Lite-On SHD-16P1S; 350W


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti