Různé způsoby souhlasu s cookies.

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Různé způsoby souhlasu s cookies.

Příspěvekod rhsCZ » 28 led 2024 14:57

ani ne tak forum, ale cnews.cz


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Různé způsoby souhlasu s cookies.

Příspěvekod mmmartin » 28 led 2024 15:10

BL!zZard: Chápeš to špatně. Nedělej mi prosím tiskového mluvčího.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Různé způsoby souhlasu s cookies.

Příspěvekod ITCrowd » 29 led 2024 12:08

BL!zZard píše:Takže udavači. Je mi z vás špatně.

A chápu to správně, že jako prvního chcete udat toto samotné fórum, pro které tento topic vznikl a kde je ještě žádost admina, aby se tu mohli udávat i další? To nevymyslíš.

Omyl. Jestliže ti prodejce prodá nefunkční věc a pak se tváří, že se ho reklamace netýká, necháš to tak? Já ne. Jednou je to jeho povinnost, a pokud na to kašle, musím se obrátit na autoritu, která zjedná nápravu (čoi).
Tohle je stejné. Jestliže mám právo všechny kukís odmítnout jedním tlačítkem, a fórum na to kašle, musím se obrátit na autoritu, která zjedená nápravu. Hájím svá práva.
Pokud by se mě to osobně netýkalo, je mi to ukradené.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Různé způsoby souhlasu s cookies.

Příspěvekod petr22 » 29 led 2024 12:18

Udavac je clovek, ktery ma z "udavani" osobni prospech. Penize (i Gestapo lidem platilo), pomsta atd.
Je paradox, ze ten kdo "nesnasi udavace" ihned shani Policii jakmile se neco zacne dit jemu.

Dokud se problem nezacne resit - tzn nikdo bude hlasit poruseni zakona - tak se samo od sebe nic dit nezacne.
Take GDPR firmy zacaly brat vazne az po te, co zacaly padat milionove pokuty.

Pokuty ovsem nesmi byt symbolicke, ale klidne likvidacni - ty uz totiz zapusobi na to, aby nejaky sefik ktery je
za to sice pravne zodpovedny ale vubec tomu nerozumi ani to neresi zacal neco delat. Nekdo ale musi zacit
takzvane tlacit na pilu.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Různé způsoby souhlasu s cookies.

Příspěvekod ITCrowd » 29 led 2024 13:58

Já nepotřebuju, aby zde bylo vytvořeno nějaké "bonzácké" téma. A je mi úplně jedno, kdo co jak používá, když tam nelezu. Jediné, oč mi jde je, aby ltb doplnil tlačítko "Odmítnout vše" zde na fóru. To je celé.
A pokud mi někdo odpírá něco, nač mám dle právních předpisů nárok, pak se přestupku dopouští on a ne já. Tudíž, pokud se domáhám svého právního nároku, těžko můžu být udavač.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1378
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Různé způsoby souhlasu s cookies.

Příspěvekod šulda » 29 led 2024 17:36

BL!zZard píše:Takže udavači. Je mi z vás špatně.

Už to prosím tě nepij ani ředěný.
Člověk se pořád učí.

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2835
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Různé způsoby souhlasu s cookies.

Příspěvekod flowem » 30 led 2024 00:01

Já teda o žádných cookies lištách nevím už pár let, používám doplněk I don't care about cookies.
Veškeré info je na webu doplňku.
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Různé způsoby souhlasu s cookies.

Příspěvekod mmmartin » 30 led 2024 01:18

Ve většině případů pouze zablokuje nebo skryje vyskakovací okna související se soubory cookie. Pokud je to nutné pro správnou funkci webové stránky, automaticky za vás přijme zásady používání souborů cookie (někdy přijme všechny a někdy jen nezbytné kategorie souborů cookie, podle toho, co je jednodušší udělat). Soubory cookie neodstraňuje.


Zdroj: popis rozšíření

Takže mi ušetří jedno kliknutí na Povolit vše .... :mad:
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Různé způsoby souhlasu s cookies.

Příspěvekod mmmartin » 02 úno 2024 10:31

Martab píše:Tady by to chtělo vyjádření Ltb......


Po opětovném nedovolení vstoupit bez souhlasu na fórum si dovoluji znovu oživit toto téma.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Různé způsoby souhlasu s cookies.

Příspěvekod rhsCZ » 04 úno 2024 20:22

šel jsem na stránky cnews.cz a tam je to o něco málo jednodušší. tam to lze na 2 kliknutí. ale tady lze klikat donekonečna.
Screenshot_20240204_200625.png


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Různé způsoby souhlasu s cookies.

Příspěvekod mmmartin » 04 úno 2024 23:02

mmmartin píše:
Martab píše:Tady by to chtělo vyjádření Ltb......
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Různé způsoby souhlasu s cookies.

Příspěvekod Ltb » 18 úno 2024 18:12

Ahoj všem, díky moc mmmartine za otevření tohoto tématu tady a ostatním za diskuzi. Omlouvám se, za moji pozdní reakci - o to více si dám záležet na tom, abych věci uvedl na správnou míru, protože se téma začalo ubírat velmi divokým směrem!

Na úvod jedno vysvětlení - proč máme tak divoký "cookies dotazník"?
Odpověď je jednoduchá, dotazník přišel z Google Adsense, kde jsem byl dotázán, jestli to chci řešit a pokud nemám zájem, byl mi nabídnut standardní dotazník a že ho od začátku roku 2024 začnou ve fóru zobrazovat. Nevěnoval jsem tomu velkou pozornost a naivně si myslel, že standardní dotazník od Google bude dobrý. Bohužel, to byla chyba, jak mmmartin sám upozornil, je to velmi nepraktické a otravné. Pokusím se to co nejdříve dát do pořádku.

Je důležité zmínit jednu věc, na které si zakládám a která bude vždy prioritou v našem fóru:
Osobní údaje našich uživatelů se NIKDY nestanou předmětem zpeněžení - tedy, nikdy se nestane, že osobní údaje předáme třetím stranám, ať už zdarma či za úplatek. Nikdy se vám nestane, že z PC-HELPu obdržíte reklamní email s nabídkou produktů či služeb. Nic takového tady NIKDY nebylo, není a NIKDY nebude!
Nicméně, pro úplnost je dobré zmínit, že naše fórum zobrazuje reklamy od Google, které jsou personalizovane do té míry, do které to Googlu každý uživatel dovolí. Je to jediný příjem, který fórum má a již nějakou dobu ani nepokryva náklady, které na provoz fóra měsíčně vynakladame.

Proč jsem dotazník sám nevypnul, když je tak otravný?
Jsem dlouhodobě v zahraničí a bohužel se mi nic takového nezobrazilo. Tedy - nevěděl jsem o něm. Teprve až když jsem si přečetl zprávu od mmmartina a připojil se přes českou VPN jsem se zhrozil, co tu máme...

Má dotazník něco společného se Cnews?
Ne, nemá. Jak je řečeno výše, dotazník se aktivoval přes Google Adsense, reklamní systém od Google, a je spravován na úrovni subdomény - tedy plně v naší režii. A byl aktivován chybou..resp. mojí nečinností.

rhsCZ píše:myslím že server je stále pod správou Ltb jen uzavřeli jakési partnerství s cnews.cz (možná finance na chod fóra?). a kdo ví s čím souhlasil atd.

Spolupráce PC-HELP se Cnews spočívá ve vzájemném prolinkování obou serverů - tedy, že PC-HELP odkazuje na Cnews (a je subdoménou Cnews) a Cnews odkazuje na poradnu PC-HELP. Navíc, uživatelé fóra mají jedinečnou možnost vydat svoji recenzi na Cnews coby "uživatelskou recenzi". To je celé, žádné další úmluvy nemáme. Veškerá rozhodnutí fóra jsou plně v režii PC-HELP, stejně tak veškeré náklady s chodem fóra spojené...


Dodatečná Aktualizace: Zprávu jsem nejdříve vypnul, ale to přineslo problémy se zobrazením reklamy - místo ní byla chybová hláška, což nebylo dobré. Takže jsem okno znovu zapnul a provedl jsem 2 rychlé úpravy:
- aktivoval jsem tlačítko NESOUHLASU
- aktivoval jsem možnost okno zavřít v pravém horním rohu

(po tomhle jsem zase trochu chytřejší :shock: ...a poučen z toho, že na výchozí nastavení Google není spoleh!)

Prosím dejte mi vědět, jestli jste zpozorovali změny a jestli je to takto již ok?

Díky a zdravím


Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů