Sraz - komunikujte se mnou, díky Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Uživatelský avatar
Eldan
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 691
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Sraz - komunikujte se mnou, díky

Příspěvekod Eldan » 17 říj 2016 15:54

Well, 28.10 je pátek, tímpádem mám čas nejdřív odpoledne. Pokud tam vydržíte, nebo budete pokračovat v nějaké hospodě, tak se k vám přidám.

Reklama
Uživatelský avatar
KamilaS
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 726
Registrován: červen 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

odpovědi + souhrn + ?Memphisto, Orcus..?

Příspěvekod KamilaS » 17 říj 2016 15:55

to Pic:
neva, tak třebas příště : )

to Eldan:
super :thumbup: , jasně že vydržíme, aspoň já když někde sedim a baví mě to, tak 3 hoďky min

to X:
a to, že ses přidal do komunikace si můžu vysvětlit, že se stavíš?

to divine: počítám tak do 15 hod tam budeme určitě, takže pokud to z práce nemáš hodinu, tak přijď :thumbup:

Takže zatim: Jerabina, ITCrowd, Lama, Eldan, faraon, AngelikaM, Ltb
Jsem Lama ale jsem snaživá : D

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Sraz - komunikujte se mnou, díky

Příspěvekod X » 17 říj 2016 18:36

Já nic neříkám, ale dojde na má slova :lol: Popravdě nevěřím, že někdo dorazí, pokud ano, že to bude víc jak 1, 2. Kdysi jsem dělal oblastní sraz PC-HELPu na Vysočině, v Jihlavě a dorazil jsem pouze já. Dříve jsem jezdil každý rok do Prahy na sraz počítačů Sam Coupé. Dnešní doba je jiná, nemá to nějakou náplň (sraz Samistů, Amigistů), maximálně se bude chlastat a to je pro mě nezajímavé. Navíc se odehrává vše více virtuálně po Netu, málokdo stojí o osobní setkání. Ještě možná nějaká LAN párty, tak by někdo dorazil.

Uživatelský avatar
Akrej
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2999
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sraz - komunikujte se mnou, díky

Příspěvekod Akrej » 17 říj 2016 19:13

Asi se ten sraz je jen pro pražáky rád bych se taky zučasnil ale jsem z jižní moravy kdyby někdo taky jel z moravy přidal bych se pokud by to šlo.Ale mužu jen v sobotu
"Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy."
Diogénes ze Sinopé
-------------------------------------
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“
Jan Werich
--------------------------------------
Snažím se psát bez chyb
-------------------------

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sraz - komunikujte se mnou, díky

Příspěvekod ITCrowd » 17 říj 2016 19:17

2X: jak myslíš. Já su ale s Kamčou domluven, takže minimálně my dva jdem na oběd :lol:
A ostatní se určitě přidají :D
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sraz - komunikujte se mnou, díky

Příspěvekod faraon » 17 říj 2016 19:55

Off Topic
X: Tak to je škoda že jsi se v sobotu nemrknul na ten Bytefest. Tam na chlast nebyl vlastně ani čas, jelo se od pátku do neděle skoro nonstop a pracovalo na mnoha projektech. Opravovaly se historické počítače, zálohovaly historické osmipalcové diskety a jiná média, vyvíjel nový hardware i software pro ně, plánovalo dál do budoucna...
Bylo tam také několik zajímavých přednášek, například od člověka který programoval od roku 1964, a v neděli dokonce dorazil jeden návštěvník, který kdysi vyvíjel elektroniku Tamary a později raket Topol a Satan. Hádám že ho uvidíme častěji. I na našem fóru, kde komunikujeme každý den, ale přesto se setkáváme na řadě srazů během celého roku, některé menší jsou specializované podle platforem, a právě Bytefest spojuje úplně všechny. Takže se tam sjelo přes šedesát lidí.
Osobně jsem si vyzkoušel řadu zajímavých věcí, například letecký simulátor na Silicon Graphics Indigo, pracovní stanici která v roce 1995 stála třičtvrtě milionu, nebo spreadsheet SuperCalc pod CP/M na osmibitovém přenosném Osborne, obrovském kufru s obrazovčičkou snad 10x8 cm. Koukni se aspoň na fotky: http://www.lupa.cz/clanky/deti-tak-tohl ... fest-2016/
A tohle téma by tě mohlo zajímat: http://www.oldcomp.cz/viewtopic.php?f=65&t=3929


Akrej: V pátek je svátek, co máš tak důležitého, držíš čestnou stráž u památníku? Já jsem sice původně měl v plánu něco jiného, ale jestli se nestane nějaká "katastrofa", přijedu. Je fakt že to mám do Prahy trochu blíž než ty, vlakem tak dvě a půl hodiny.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sraz - komunikujte se mnou, díky

Příspěvekod divine » 17 říj 2016 20:53

On bude v pátek svátek? :D tak to nejsem v práci. A měl bych se stavit. Otázka je na jak dlouho. Ale stavit bych se měl.
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sraz - komunikujte se mnou, díky

Příspěvekod faraon » 17 říj 2016 21:04

No jistě, osmadvacátého října je státní svátek, a už se s tím prudí sedmadevadesát let, kromě krátké přestávky kdy jsme byli šťastný a svobodný protektorát :lol:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Sraz - komunikujte se mnou, díky

Příspěvekod X » 17 říj 2016 21:10

Off Topic
Tak Samistům jsem kdysi zapůjčil svůj koupený (jediný v ČR) SamBUS s hodinami reálného času (v podstatě rozšiřující sběrnice se 4 sloty) a rozšiřující externí kartu s 1 MB RAM, která se zapíchla právě do SamBUSU. Před rokem či 2 jsem vyhrabal svůj originální soft na tvorbu her na Samovi SCAD a podařilo se nám ho zlomit, aby šel kopírovat. Ona jeho tvůrkyně firma Glenco ho poskytla před lety zdarma, ale už neřešila právě protikopírovací ochranu na (2) disketách. A mě se právě spolu s tímto fórem, co jsi dal odkaz, podařilo tu ochranu vyřešit. V době kdy PC běhala s 512 KB - 640 KB - (výjimečně s) 1 MB RAM pamětí, já měl v 8mi bitovém samovi 1,5 MB RAM (podpora max. 4,5 MB RAM) - 8mi bit má hranici adresace na 65536 B = 64 KB ;)

SamBUS: ------------------------------------ 1 MB RAM modul:
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Akrej
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2999
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sraz - komunikujte se mnou, díky

Příspěvekod Akrej » 18 říj 2016 09:31

Faraon - spletl jsem si datum takze v pátek muzu
"Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy."
Diogénes ze Sinopé
-------------------------------------
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“
Jan Werich
--------------------------------------
Snažím se psát bez chyb
-------------------------

Uživatelský avatar
KamilaS
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 726
Registrován: červen 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Sraz - komunikujte se mnou, díky

Příspěvekod KamilaS » 18 říj 2016 13:38

to Akrej - super, tak přijď...určitě jsi neviděl Lamu v člověčí podobě, aspoň kvůli tomu bych přijel : ))
to X - můžu napsat to samý co Akrejovi ale přidám ještě, že pravdu máš i trochu víc pesimismu než je potřeba ale budiž, každej to má jinak, já taky : ) a i když dojde na Tvý slova a budu tam já a ty.. no tak to bude aspoň dvoujádro...nebo jak se to ajťácky/geekovsky říká

to faraon - ty jo, to jsi pašák, že chceš přijít i když to máš 2,5 hodin, .. to je jak z Prahy do Olomouce ... jsem tam bydlela, tak to vim
Kamča
Jsem Lama ale jsem snaživá : D

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sraz - komunikujte se mnou, díky

Příspěvekod ITCrowd » 18 říj 2016 13:55

Já tam budu taky. To by musela nastat třetí světová (anebo komplikace na D1) :lol: abych nepřijel :D
Takže bude trojjádro :D
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů