Poradí někdo jak na opravu elektrického chopperu?

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

KarelDrn
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Poradí někdo jak na opravu elektrického chopperu?

Příspěvekod KarelDrn » 03 pro 2023 23:18

Dobrý večer, prosím o pomoc / radu jak začít s opravou elektrického chopperu. Byl odkoupen přes internet za nízkou cenu s vadou, že baterie je mrtvá a je potřeba repas nebo výměna. Dnes jsem si ji rozdělal a byl jsem překvapený tím co jsem našle uvnitř. Je možné, že takhle zbastlená je od výroby v číně, nebo se v tom někdo vrtal a svépomocí ji opravoval? Jistič do rozvaděče stavěný na doma v kolobrndě mi připadá jako masakr, ale co já vím třeba to je v normě (je to moje první elektro hračka na opravu, nemám zkušenosti). Některé plastové koncovky jsou propálené, nevím jestli kvůli zkratu nebo v horku se pod černou kovovou deskou kde je baterka vše nahřálo natolik, že by to teklo? Každopádně má být vše funkční, jen baterie off.
Prosím o rady jak sprovoznit:
1) Měly by to být články 18650, takže dává smysl rozdělat baterku, proměřit články a vadné vyměnit za nové?

2) Kolo se skoro ani netočí při plném plynu, spíše jakoby se otočí o 40° a u toho drhne, to může být hodně nízkým napětím protože baterka je úplně mrtvá, nebo že i motor v zadním kole může být úplně off? Dobíjí se asi minutu trafem na 60V co jsem k tomu dostal, nabíjí asi minutu a pak se odpojuje. Resp. 5 vteřin svítí nabíjení červeně, pak se vypne na zelenou a opakuje se. Nabíječka vidí asi problém že baterka se nenabíjí a je vadná, tak do ní nechce pouštět proud.
Nejsem profík, ale rád bych se přiučil a nějak se tím zabavil, budu moc rád za rady a tipy. Děkuji předem
404507442_319210970925862_3458988601715678695_n.jpg
398373487_653970890243491_3452294450500511616_n.jpg
385565157_348583077764863_6841306544654822717_n.jpg

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poradí někdo jak na opravu elektrického chopperu?

Příspěvekod petr22 » 04 pro 2023 07:30

To je prave ten hlavni problem proc to bylo prodano levne na ND - je "pouze" mrtvy akumulator.

Aku je urcite KO, kdyz se nabiji par vterin a pak se nabijeni zastavi. Nejspis to cele nekdo nechal prez zimu ve
sklepe nebo ve stodole a aku se totalne vybil. Teoreticky by slo rozdelat akumulator a pokusit se nabit jednotlive
clanky samostatne, ale rozebirani akumulatoru neni zrovna bezpecne pokud s tim clovek nema zkusenosti.

Jedina moznost jak overit ze je vozidlo funkcni je nekde pujcit nebo koupit novy akumulator, pak se uvidi jestli jsou
i dalsi zavady. Z Ciny stoji novy aku kolem 4000 Kc, u nas bych tipoval ze si za ten samy reknou 10 tisic Kc.

Ano, takovahle "bastl" elektroinstalace je bezna cinska produkce, to rozteceni izolace je samozrejmne chyba neceho.
Vypada to jako teplotni cidlo (pokud by to byl konektor, musela by tam byt i druha cast se stejnym poskozenim), ktere
pravdepodobne ma byt umistene tak, ze se dotyka napr. motoru, pak muze dojit k poskozeni izolace.

KarelDrn
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Poradí někdo jak na opravu elektrického chopperu?

Příspěvekod KarelDrn » 04 pro 2023 10:41

Bylo to dost levně, ale obávám se že je přidřený i motor, to už oprava se rovná cena nové.
Baterka dobrá jde sehnat za 8 tis.
To spálené je konektor ne čidlo, protikus tam nevidím. Ono je to nějaká čínská jednotka pro el skůtry a jsou tam nějaké konektory navíc pro nějaké funkce, který tento skůtr asi nemá. Takže pokusím se domluvit otestování baterky a uvidím co dál.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poradí někdo jak na opravu elektrického chopperu?

Příspěvekod petr22 » 04 pro 2023 10:44

Toto by se tam mohlo vejit (60V, 20Ah):

https://www.aliexpress.us/item/32568060 ... 03312201_2

Nutno overit velikost packu a konektor.

Jestli ten konektor nebyl zapojeny, tak se jen valel a dotykal se ceho nemel. Tzn zadny problem ho zaizolovat a uchytit nekde
kde se nema o co spalit.

Kolik je napeti akumulatoru (ve stavu kdy se vypne nabijeni) ?

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Poradí někdo jak na opravu elektrického chopperu?

Příspěvekod kecalek » 04 pro 2023 16:19

:offtopic:
Podľa priložených fotiek - nielenže je spálené "čidlo", ale niekto sa tam poriadne hrabal v kabeláži. I na Číňana je tam priveľký bordel a navyše spájanie cez "čokoládku" + odretá izolácia, dodatočné izolovanie el. iz. páskou (obr.3) 8O svedčí o tom, že sa to "niekto" pokúšal opravovať, vylepšovať. A pokiaľ bude v čudu i elektromotor - tak je to zrelé rovno do elektrošrotu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů