Podvod nebo ne? (bazoš)

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Podvod nebo ne? (bazoš)

Příspěvekod Zakk » 24 lis 2020 18:27

Ahoj, nevím jestli to sem úplně patří a jestli mi někdo bude schopný odpovědět, ale už jsem tady pár podobných dotazů viděl , tak to zkusím. 



Zaujal mě tenhle inzerát https://elektro.bazos.cz/inzerat/125715 ... tv-led.php
Tak jsem se zkusil zeptat, jestli je možné poslat na dobírku do ČR. 


Nejdřív odpověděl, že je, ale teď (po pár dnech) mi napsal, že všude, kde se ptal (konkrétně zmínil poštu, GLS a DPD), mu neumožní ten balík poslat do ČR na dobírku a že bych mu musel poslat peníze předem. 

Což už mi je podezřelé. 




Tohle je třeba věc, na která se dá objektivně ověřit. 

Ví někdo jestli to normálně jde ?
Zkusil jsem trochu pogooglit a vypadá to, že GLS na dobírku do ČR normálně posílá viz https://gls-group.eu/SK/sk/sluzby-produ ... ierka.html. Ale zase nevím jestli je to třeba možné u tak velkého balíku a jestli to v téhle době jde atd. (tak nechci dělat úplně unáhlené závěry.. ale taky nechci trávit příliš času, tím, že to budu zjišťovat, proto se ptám)

Tak jsem si o něm zkusil něco víc zjistit a co je podezřelé:
snaží se být asi anonymní:
emailová adresa je atlas13**@atalas.sk
 (jen tam má nastavené jméno)
telefonní číslo vyplněná jen nějaká random změť čísel 

ty inzeráty má i na bazoš. sk pod jiným jménem a i jiná lokalita (skoro na druhém konci Slovenska)
https://elektro.bazos.sk/inzerat/118539 ... tv-led.php
píše docela špatně pravopisně (což může být tím, že je Slovák a možná se snaží psát česky, ale není to správně ani česky ani slovensky)

Na druhou stranu: 

se mnou normálně komunikuje, i to působí docela "reálně" po pár dnech psal, že zkouší sehnat dopravce, pak po pár dnech, že by mu to nikde na dobírku nevzali.. (takhle podvodník nekomunikuje, nebo je to hodně "sofistikovanej" podvodník) :D
a na tom slovenským bazoši nabízí i různý další krámy z domácnosti atd.

taky jsem zkoušel ty jeho obrázky (který jsou evidentně focený amatérsky doma) hledat přes google picture search a nikde jinde k nalezení nejsou


Co si myslíte? Ruce pryč ?


Peníze předem bych mu samozřejmě neposlal, spíš mi jde o to, kdybych ho přemluvil na tu dobírku (našel jsem třeba tohle https://www.chytrybalik.sk/balik-do-ceskej-republiky) aby mi nepřišla krabice plná cihel :lol:

Ještě poslední obecný dotaz. Dá se proti tomuhle nějak bránit ? Otevřít balík než si ho převezmu není v tom dnešním frmolu, co dopravci mají moc reálně proveditelné.

Budu rád za všechny rády, jak celkově poznat podvodníky (i pro příště)

Díky


 


Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podvod nebo ne? (bazoš)

Příspěvekod petr22 » 24 lis 2020 18:33

Proc chces kupovat takhle drahou 10 let starou televizi, kterou muzes pouzivat uz jen jako monitor ?

Cely svet pouziva platbu predem, dobirka je nesmysl ktery nicemu nezabrani a nikdo v civilizovanem
svete ho nepouziva. Jestli nechces podvod, nakupuj na Ebay a plat Paypalem od overenych prodejcu.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podvod nebo ne? (bazoš)

Příspěvekod mmmartin » 24 lis 2020 18:41

Zvaž si, jestli ti ten "výhodný" nákup za to riziko stojí. Indicie, které uvádíš, vedou spíš na názor, že je to podvodník. A když občas vidíš v televizi rozhovory s napálenými kupci, všichni argumentují "takhle podvodník nekomunikuje, nebo je to hodně "sofistikovanej" podvodník".
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podvod nebo ne? (bazoš)

Příspěvekod petr22 » 24 lis 2020 18:42

Vzdyt to neni ani zadny vyhodny nakup - neznackova OEM TV z roku 2011 co neumi DVB-T2 ani HEVC.

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podvod nebo ne? (bazoš)

Příspěvekod Zakk » 24 lis 2020 18:56

Říkám si, že TV takové kategorie musí pořád mít co nabídnout a bude udělána kvalitně a poctivě, věřím, že ten obraz bude pořád víc než solidní a hlavně Loewe jsou proslulé dobrým zvukem.
(Upřímně asi ale hlavně proto, že se mi líbí ten pocit, že si můžu pořídit relativně levně něco "luxusního" co, když se vyrábělo stálo víc než desetinásobek)
Že se dá použít jen jako monitor mi nevadí. Stejně jsem si už pořídil satelitní přijímač a plánuju si pořizovat i nějakou krabičku pro T-mobile TV (viz můj dotaz na který nikdo neodpověděl viewtopic.php?f=44&t=217678 ) takže T2 bych stejně nevyužil, jedině snad kdybych našel nějakou s androidem, kde by mi šla ta T-mobile apka rovnou, ale na to bych se tak nevázal. Sám vždycky argumentuješ, že stejně ta TV za chvíli ztratí podporu a ty chytré funkce budou k ničemu.

Když už jsi to nakousl, jakou TV bys teda koupil ty, když bys chtěl jen nejlepší poměr cena/obraz a zvuk (klidně použitou) a do 40" (respektive max okolo metru šířky), ale to už jsme úplně off topic.

Samozřejmě, že ebay by byl lepší, tam nemám problém peníze poslat předem (když má prodejce dobré hodnocení) navíc je tam i nějaká garance.
(ale tam žádná podobná nabídka není)

Ale jen na základě inzerátu na bazoši (nebo kdekoli jinde) nemám záruku absolutně žádnou..
Dobírka alespoň velké množství podvodníků odradí.
Naposledy upravil(a) Zakk dne 24 lis 2020 18:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podvod nebo ne? (bazoš)

Příspěvekod ITCrowd » 24 lis 2020 18:56

Přesně tak..
Za + 700,- třeba https://www.czc.cz/hyundai-flp-39t372-9 ... 06/produkt i s dvbt2 a smart...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podvod nebo ne? (bazoš)

Příspěvekod karlos » 24 lis 2020 18:57

Bazoš? Ruce pryč! Nakupuj na E-Bay.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podvod nebo ne? (bazoš)

Příspěvekod ITCrowd » 24 lis 2020 19:00

Podle mě je blbost kupovat si tv s 10-ti letou existencí, která se může každou chvíli pokazit jen proto, že tehdy stála víc peněz.
Když ti nabídnu serverový HDD 500GB (původní cena 8.000) za 3 tácy, tak mě s tím pošleš víš kam... :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podvod nebo ne? (bazoš)

Příspěvekod Zakk » 24 lis 2020 20:17

Tak trochu jsem čekal, že z diskuze o podvodnících se to přehoupne na diskuzi o televizích :D

Prostě jsem chtěl něco trochu "extra" :D
Navíc teď mám podobně starou televizi, která tenkrát stála asi 7k a neukazuje úplně špatně, tak jsem si říkal, že něco, co ve stejné době bylo o tolik dražší musí být znatelně lepší.
A hlavně mě u Loewe dost láká ten lepší zvuk, ty nové placky hrajou hrozně.. teď to řeším připojenými PC bedýnkami do sluchátkového výstupu a master-slave zásuvkou, ale to není úplně ideální.

Co se týče bazoše, tak kamaráda tam okradli (poslal peníze předem za telefon), ale celkově bych tu platformu úplně neodsuzoval, přirovnal bych to k inzerátu v novinách, může tam dát kdokoliv cokoliv a je to už o těch lidech (já tam nakoupil párkrát dobře). A líbí se mi, že na rozdíl od aukra nebo ebay, kde se přihazuje a cena se zvyšuje, se dá často usmlouvat sleva :D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podvod nebo ne? (bazoš)

Příspěvekod petr22 » 24 lis 2020 20:38

Co na tom chces resit ? Bazos je raj podvodniku, pokud nemas osobni predani, nemas
jistotu niceho.

Na Ebay taky muzes usmlouvat slevu - kdyz to prodejce umoznuje.

Ta TV je ciste designova - za puvodni cenu to kupovali ciste prachaci na machrovani,
nicmene ani ty ceny nezachranily Loewe pred bankrotem.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podvod nebo ne? (bazoš)

Příspěvekod dvorakj » 24 lis 2020 21:00

obcas me prekvapi, kolik nekteri lide venuji energie kvuli uplne zbytecnosti. popis problemu, jak kdyby se kupovala jaderna elektrarna, pritom kram za kilo. a jde se zkoumat podvrh

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podvod nebo ne? (bazoš)

Příspěvekod Zakk » 24 lis 2020 21:24

uznávám :D samotnýho mě to zarazilo, jak jsem do toho zabřednul :D

Už na tom opravdu asi není co řešit, prostě na tohle kašlu a budu koukat dál jinde.


Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti