Obnovení soborů

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
zumba
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Obnovení soborů

Příspěvekod zumba » 07 říj 2018 23:00

Ahoj ve spolek,

mám problém a potřeboval bych ho akutně vyřešit.
Dneska jsem akčně vymazal stažené soubory, ve kterých jsem měl něco důležitého. Potom jsem je akčně dal vysypat z koše a pro jistotu jsem dal potom smazat ještě další věci, tudíž jsem to přepsal. Jelikož se nejedná o můj počítač, tak tu není ani nastavená automatická záloha systému, a tudíž jsem nemohl provést obnovu. Zkoušel jsem už programy jako "recuva" ad., ale prd platné. :huh: Mám tedy dotaz... nevíte někdo náhodou, zda mám šanci soubor (konkrétně .xlsx) ještě obnovit? I v Excelu jsem zkoušel, zda nepůjde soubor obnovit, ale marná sláva. Udělal jsem nevědomky všechna opatření k tomu, aby to už nešlo a teď ze zoufalství volám o pomoc.

Doufám, že se najde nějaká hodná duše, která mě z toho dostane i v takhle pozdní hodinu,
Zumba
Ok většinou se jenom ptám a moc neradím, ale až někdy uvidím něco co vím, tak určitě poradím. :)

Reklama
Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Obnovení soborů

Příspěvekod TRNX » 08 říj 2018 13:08

Jednou mi dost pomohlo R-Studio, díky kterému jsem zachránil nějaké fotky a pár texťáků. A to po zformátování disku a následné instalaci Windowsu. Ale v takových případech se nedá moc očekávat, spíše doufat. Za zkoušku nic nedáš.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2455
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Obnovení soborů

Příspěvekod Zivan » 08 říj 2018 13:38

Ono tim, ze to PC dal pouzivas, tak se na disk zapisuji dalsi a dalsi data a prepisuje se uvolnene misto, kde je i ten potrebny soubor...
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
majel007
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 146
Registrován: červenec 10
Bydliště: Vsetín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Obnovení soborů

Příspěvekod majel007 » 08 říj 2018 13:39

můžeš zkusit recuva, a jen pro info to že jsi po vysypání koše vysypal koš znovu nevadí, horší je pokud jsi zapisoval, protože smazané soubory se fyzicky nemažou pouze se u nich přidá informace pro systém že v případě zápisu je možno je přepsat. Recuva hledá takto označené soubory, takže optimálka na usb stahnout portable verzi a prosondovat to :), je free a i free ti to obnoví :)

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Obnovení soborů

Příspěvekod Fox_25 » 08 říj 2018 14:16

Záleží i na velikosti souboru, čím je větší, tím je menší pravděpodobnost že se povede zachránit, zvlášť na disku kde je virt. paměť a aktivní hibernace.

Můžeš zkusit i prg. getdataback, akorát v trial verzi neobnoví soubor větší než 25MB. Umí prohledat všechny oddíly které jsou na disku. S tímto nástrojem se dokonce povedlo obnovit data která tam měl předchozí majitel disku, ale bylo to i tím že disk nebyl příliš využívaný a původní data se prostě nepřepsala.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Obnovení soborů

Příspěvekod RIKI22 » 08 říj 2018 16:24

iCare Data Recovery , Recoverit .


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Excel komparacedvou soborů Příloha(y)
    od teichmann.ondrej » 15 dub 2024 17:26 » v Kancelářské balíky
    11
    3406
    od teichmann.ondrej Zobrazit poslední příspěvek
    22 dub 2024 15:45
  • Obnovení smazaných dat
    od stadli » 16 říj 2023 19:24 » v Problémy s hardwarem
    1
    1238
    od newwes Zobrazit poslední příspěvek
    17 říj 2023 09:15
  • Obnoveni ztracenych fotek z telefonu pri kopirovani do pc
    od Dizzy66 » 21 led 2024 17:08 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1161
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:12
  • Obnovení facebook profilu-jiné jméno
    od freestyy23 » 08 lis 2023 21:04 » v Vše ostatní (inet)
    6
    5542
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 lis 2023 00:48

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti