CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
Moony
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 935
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Moony » 07 led 2018 18:53

Zdravím,

ve kterém obchodě nejraději nakupujete a se kterým máte dobré zkušenosti?

Osobně jsem chodil vždycky do TS-Bohemie, ale poslední dobou vnímám, že mají v průměru dražší věci než u konkurenčního CZC. Zase tento obchod mám ve městě, cokoliv můžu řešit osobně na pobočce.

Další je Alza, ale ta mně zklamala jak cenami, tak i přístupem zaměstnanců, když jsem chtěl měnit NEROZBALENOU grafiku, to mi začali účtovat položky za nákup, čas a opotřebení, nakonec jsem to vyřešil osobně na pobočce v Brně bez poplatků.
MSI B450 A-PRO MAX, Seasonic S12II 500 W, AMD Ryzen 2600 3,4 GHz, 8 GB Kingston DDR4 3200 MHz, Asus Radeon RX 5500 OC 8 GB, Kingston SSD 250 GB, Windows 10 64bit, case Thermaltake Matrix, Arctic Freezer 33 + 2x Arctic PWM 140 mm

Reklama
Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod dom324 » 07 led 2018 19:06

Za mě určitě TSBohemia - často nejlepší ceny, spolu s TSBohemií ještě Mironet - tam jsou taky super ceny. Ale ani TSB/Mironet nemají poblíž pobočku, takže často pak CZC.

Llag0
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 670
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Llag0 » 07 led 2018 19:10

TSBohemia / AlfaComp a pak Mironet. Alza je drahá a na CZC jsem měl často problémy s dodáním nebo reklamací.

Uživatelský avatar
Moony
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 935
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Moony » 07 led 2018 19:31

Svou sestavu jsem googlil na Alze (proč není na Heurece?) a cena mi vyšla na 11 tisíc, takže ano, jsou drazí.

S Bohemkou mám dobré zkušenosti skrz reklamace.
MSI B450 A-PRO MAX, Seasonic S12II 500 W, AMD Ryzen 2600 3,4 GHz, 8 GB Kingston DDR4 3200 MHz, Asus Radeon RX 5500 OC 8 GB, Kingston SSD 250 GB, Windows 10 64bit, case Thermaltake Matrix, Arctic Freezer 33 + 2x Arctic PWM 140 mm

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod dom324 » 07 led 2018 19:34

Protože na Heurece nemusí být všichni prodejci :)
Nevím jak to je, jestli se Heurece musí platit nebo stačí požádat aby tam obchod byl, ale ne každý obchod tam je. Alza odtamtud odešla, protože mají špatné ceny a kazilo jim to image/reklamu, když každý produkt byl u nich nejdražší :D

Petrfoo
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 723
Registrován: srpen 17
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Petrfoo » 07 led 2018 19:42

Já beru vždy CZC, mám pobočku ve městě a nikdy nebyl žádný problém - ani s dodáním ani s reklamací.
Lenovo ThinkPad T480 | Intel Core i5-8250U | 8GB RAM DDR4 | Intel UHD Graphics | 256GB SSD
Dell Inspiron 15 7560 | Intel i5-7200U | nVidia GeForce 940MX | RAM 8GB DDR4 2400 MHz | 256GB SSD
Xiaomi Mi 8 | Snapdragon 845 | 6/128 GB

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Blitzkrieg » 07 led 2018 19:43

Co se týká přístupu zaměstnanců, tak je to hrozně individuální a nic bych z toho nevyvozoval. V jedné pobočce Alza/CZC/Alfa/... může být personál milý, v druhé narazíš na drzého floutka, kterému bys nejraději jednu vlepil...

Každopádně, osobně nejvíce nakupuji v CZC. Ceny patří k těm nižším, rychlost vyřízení reklamace, vrácení zboží, doručení objednávky apod. je více než dobrá. Stejně tak je personál v Plzni přívětivý a umístění pobočky je pro mě z ostatních prodejen konkurence nejlepší...

Alzu moc nemusím kvůli vysokým cenám, poplatku za doručení na pobočku a tomu, že je na pobočce v Plzni vždy plno (je to showroom). Zase ale mají bleskové doručení a jsou na pobočce i o víkendu + nabízí plno služeb, které se můžou hodit - Nic neriskuj, prodloužení záruky (oproti ostatním třeba i na HDD), záruka okamžité výměny apod.

O TSBohemia jsem se dozvěděl poměrně nedávno (osobně až na výjimky nakupuji pouze v těch e-shopech, které mají pobočku buď přímo v Plzni, nebo v blízkém okolí -> v Plzni je poměrně nově "polopobočka" TSBohemia (nějaký cykloshop, který má určitou smlouvo s TSBohemia a můžeš v něm přijímat, reklamovat a vracet zboží z tohoto e-shopu). Abych se vrátil k věci, byl jsem velmi mile překvapen, o kolik levnější někdy dokážou být oproti konkurenci. Také se mi líbí víkendové snížení cen a doprava zdarma nad 500 Kč (to je fakt super!)

Mironet je také super z hlediska ceny. Produkty mají někdy i o dost levnější než u konkurence. Bohužel doprava na pobočku není zrovna nejrychlejší a stejně tak reklamace nebo vrácení zboží. (vždy je to "dokončeno" v poslední možný den, který na to zákon dává...) Poněkud mě ale zklamala poměrně nedávná aféra, kterou jsem měl s dnes již bývalým vedoucím zákaznického centra. Během přibližně 2-3 měsíců jsem vytvořil 4 objednávky (tuším, že to byl switch, klávesnice, a pak nějaké kabely), které jsem ale po pár dnech zrušil (rozhodl jsem se koupit něco jiného), načež mi bylo e-mailem sděleno, že již nemám nárok na nakupování v jejich e-shopu při placeni kartou/hotově na pobočce (tzn. objednávky budou ode mě akceptovat pouze v případě, že zboží nejprve uhradím). To pro mě nebyl a není zas až takový problém, ale stejně jsem si párkrát telefonicky popovídal (měl jsem totiž pochybnosti o legálnosti tohoto omezení] s velmi "milým" vedoucím zákaznického centra (jeho podřízení byly neskutečně tajemní a odmítali mi k dané problematice cokoliv říct - dali mi čislo přímo na něj). Každopádně výsledek je takový, že když jsem na to číslo volal naposledy, tak mi jeho nástupce sdělil, že tam tento člověk již nepracuje a po dotazu, jak je to se mnou a objednávkami mi řekl, že se na to podívá a ozve se. No, ani po roce se neozval, ale od té doby už jsem několikrát něco objednal a normálně zaplatil na pobočce... 8)
Naposledy upravil(a) Blitzkrieg dne 07 led 2018 20:34, celkem upraveno 1 x.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod dvorakj » 07 led 2018 20:27

V Ostrave uz nakupuji v podstate jen v Alze, od te doby, co tu maji showroom a hlavne sklad, tak to jde vse rychleji.
Pokud neco neni v Alze, tak jedu do Alfy.
CZC se prestehovalo, mozna je to lepsi, nez to bylo - dlouha dodaci doba, horsi pristup autem.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Zivan » 07 led 2018 21:40

dom324 píše:Protože na Heurece nemusí být všichni prodejci :)
Nevím jak to je, jestli se Heurece musí platit nebo stačí požádat aby tam obchod byl, ale ne každý obchod tam je. Alza odtamtud odešla, protože mají špatné ceny a kazilo jim to image/reklamu, když každý produkt byl u nich nejdražší :D

No co jsem pochytil, tak Alze vadilo to, ze je ted jeden majitel, ktery vlastni Mall, CZC i Heureku, takze vlastne dodavala data konkurenci.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
Fiba
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1436
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Fiba » 07 led 2018 21:42

Vyřízení reklamace nemá cenu řešit, doba vyřízení a výsledek je z 99% daný servisem, ne prodejcem.
Většinou jsem měl vše do 14 dnů, ale u CZC i Alzy se mi stalo že to bylo i do 30 dnů. Je to spíš náhoda.

Co jde tak nakupuju v CZC / Mallu a když něco není tak jdu do Alzy. :D
Na Alze mě osobně nejvíc vadí poplatek za dovezení na pobočku a potom ceny. Jinak špatnou zkušenost přímo nemám.
CPU: Intel Core i7 7700K 4.8 GHz DELID, GPU: Asus Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB, RAM: Kingston HyperX Savage 16GB DDR4 3000 MHz, MB: Asus ROG Maximus VIII Hero, SSD 1: Samsung 980 PRO 1TB Heatsink, SSD 2: Intel SSD 540s 480GB, HDD: Seagate BarraCuda 2TB, PSU: Evga SuperNOVA 750 G2, Case: Corsair Carbide Series 400C

mtc
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod mtc » 07 led 2018 21:44

Já většinou Tsbohemia v UH přístup perfektní,poradí nebo nabídnou že seženou levněji než konkurence,teďka jsem nakupoval na pobočce ve Zlíně a ten přístup katastrofa,arogantní prodavač jako kdyby sežral všechnu moudrost světa,vše vymlouval že to není ok.Jsem zvědavý jak se bude tvářit když mu pojedu vrátit grafiku od MSI na reklamaci.Soudruzi jaksi zapoměli na funkční DVI port do kterého nejde zapojit monitor

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Martab » 07 led 2018 22:12

Trochu OT, ale mtc, není problém v tom že na grafice je DVI-D a ty máš DVI-A?

K tématu, osobně preferuji TsBohemii nebo CZC. U Alzy mi vadí vyšší ceny + poplatek za doručení na pobočku, ale ono hodně záleží na konkrétním kousku kde to vynde levněji...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problémy s novým PC zakoupeným přes Alza - potřebuji radu Příloha(y)
    od Rhadley » 09 bře 2024 19:15 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    804
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    10 bře 2024 18:56

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů