Info o IT práci Vyřešeno

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Info o IT práci

Příspěvekod Turion » 08 dub 2018 14:46

Potíž je v tom, že existuje Praha a tam jsou stahovaný veškerý lidi co uměj ošidit zbytek republiky téměř bez práce. Pak na zbytku republiky zbydou jen manuálové/patrioti co maj rádi svůj kraj a nevymění ho za peníze.
První republiku jsem zmínil kvůli tomu, že je dnes všechno z ní bráno jako vzor a jiný vzor by nebyl všeobecně dobře přijat.
Taky ta lichva je jediná věc co mi jako dobrá z té doby uvízla ve zbytku mozku. V 50-60tých letech měl například ještě kočí víc peněz, než ředitel. Dneska by se každej demokrat potentočkoval, kdyby měl brát plat za náročnost práce a ne prestiž.
Praha je neskutečnej humus, jak okrádá zbytek republiky jen tím jak to ovládá přes politiku, daně, nařízení, množstevní slevy atd. IT je stejnej styl, kdy se snaží vydírat zbytek lidí tím, že jsou něco víc a přitom dělaj velké prd. Rozhodně prodavačka v lídlu dělá víc a má náročnější povolání, než IT správce XY firem

Reklama
dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Info o IT práci

Příspěvekod dvorakj » 08 dub 2018 15:34

tady prece vubec nejde o narocnost prace.
IT spravu nemuze delat kazdy (bo to neumi), ale prodavacku ano.
az bude umet delat prodavacku 500 lidi v CR, tak potom bude mit i 200k mesicne.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Info o IT práci

Příspěvekod satik » 08 dub 2018 15:41

Turion píše:IT správa není práce, kde se má dávat víc než dělníkům. Chytrýmu člověku to jde samo bez námahy a vydírá okolí, že bez něj jsou nahraní, tak buď budou cálovat a mít ostatní dělníci minimální mzdu na úkor jeho nebo nazdar. Takhle myslí pražská kavárna co nedělá a má finance za vymýšlení podvodů na dělníky a venkov. Za první republiky by to byl trestný čin jako lichva, která je dnes přímo vzorem demokratického podnikání.
...
Rozhodně prodavačka v lídlu dělá víc a má náročnější povolání, než IT správce XY firem

:lol:

Nevim, kolik ti je, ale dam ti radu do zivota.

Plat se neurcuje podle namahy v praci, ale podle toho, jaka je nabidka a poptavka po dany praci, jak obtizne se takovej pracovnik shani a jak moc je potreba.

Takze prodavacka ma mensi plat jednoduse proto, ze prodavacku muze delat kdokoliv, takze sehnat prodavacku neni tak obtizny, jako sehnat IT technika, kterej aspon neco umi a bude aspon trochu zodpovednej.

Jinak ohledne Prahy, doporucuju se tam aspon na par let prestehovat, nikdo te nenuti tam zustavat, ale naberes spoustu zkusenosti a prestanes mit omezeny nazory, podobne jako ma dneska spousta duchodcu nebo volicu Zemana a Okamury, kdy za vsechno zlo muze "Prazska kavarna", uprchlici a Kalousek (a EU) :) .
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Info o IT práci

Příspěvekod faraon » 08 dub 2018 15:54

Ona ta První republika byla sice vzor demokracie v tehdejší Evropě, ale ve skutečnosti lesklá bída a strašný bordel. Korupce jen kvetla, aféry se míhaly jedna za druhou i v nejvyšší politice, každou chvíli padla vláda. Buržousti dřeli zaměstnance z kůže ještě dřív než přišla krize, konaly se stávky a střílení do dělníků i do dětí, noviny lhaly stejně jako dnešní Česká televize. Nebylo divu že v pětatřicátém roce tolik lidí volilo fašisty a v šestačtyřicátém zase komunisty. To bylo z hladu a ze zoufalství!

O lichvě se dneska vůbec nemá cenu bavit, Home Credit ti půjčí 50 tisíc a vrátíš 84. Kolik je to procent? Hlavně že to bude za 999.- měsíčně, no neber to. Zlatí prvorepublikoví lichváři, i u Žida ve frcu bys měl lepší podmínky, a ti se s jinověrci nekamarádíčkovali!

Problém je v tom, že se dneska nikomu nechce dělat rukama, zvlášť ne za ty peníze. Každý se cpe na ajťáka a myslí si že bude brát statisíce za nic. Jenže ony i ty výsledky podle toho vypadají, když je má na svědomí banda namyšlených neschopných lemplů, kteří by v osmdesátých letech nedokázali ani upravit disketu na oboustrannou. Natož napsat na gymplu domácí úkol ve FORTRANu, pro počítač který viděli leda na obrázku...

Takže když se zasekne switch, stane se co? Hovno. Restartuješ ho a jedeš dál.

Ale když se zasekne brzdová destička, budeš rád když dopadneš jenom takhle:

Obrázek

A podle toho je potřeba ty lidi i platit. Protože to mohl být autobus plný dětí!

JInak doporučuji jít si zkusit tu prodavačku třeba do Lidlu dělat. Ony to jsou dost zasloužené peníze, a málokterá tam vydrží déle než pár měsíců! Zvlášť za plat desetkrát nižší než má její kolegyně v Německu, ve stejné pozici ve stejné firmě.

Jsem rodilý pražák, žádná naplavenina s nadutou držkou, ale z Prahy jsem se odstěhoval a znám takových lidí víc.
Noví se tam hrnou jenom za penězmi, zmrdi a zlatokopové. Stejně jako čmoudi do Evropy.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Nut
Level 3
Level 3
Příspěvky: 441
Registrován: listopad 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Info o IT práci

Příspěvekod Nut » 08 dub 2018 16:09

Trochu se to tu zvrhlo mimo tema, otazka byla,jestli si muzu zazadat vic (kolik) ,abych nebyl za debila. Jak jsem psal,jsme tam dva na cca 150PC+periferie a nekolik serveru (250 zamestnancu),15 tiskaren Xeroxkomplet na me),masiny na vyrobe,merici stroje,skenery atd... (,komunikace v AJ s Indii a Italii,montaze HW/SW serveru. Komunikace s dodavateli a implementace do site atd.. vlastne delam a dokazu delat vse krom vyvoje (zatim). Zatim jsem nic neposral a co jsem neumel,to jsem si proste nasprtal i doma.

Byl jsem bran na pozici jako po skole,ze budu montovat (instalovat) PC a spravovat periferie,to mi bylo sdeleno.

Ale delam vlastne vse a i zastupuji "kolegu" v komunikaci s manazery a firmama... Kdyz mi nekdo rekne, IT ten sa ma.. a pritom beru plat jak prodavacka v Lidlu,to byla ta otazka...
Naposledy upravil(a) Nut dne 08 dub 2018 16:25, celkem upraveno 1 x.
Když něco nejde silou použij na to větší sílu.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Info o IT práci

Příspěvekod dvorakj » 08 dub 2018 16:16

ja bych jeste chvili pockal +- pul roku az rok, snazil se a ucil se.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Info o IT práci

Příspěvekod satik » 08 dub 2018 16:25

Pokud delas vsechno to, co tu popisujes za 22k hrubeho, tak bych zacal tim, ze bych si rek o 25k, jinak bych odesel, tohle je vazne malo.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Info o IT práci

Příspěvekod Rewqa » 08 dub 2018 16:27

Turion píše:Potíž je v tom, že existuje Praha a tam jsou stahovaný veškerý lidi co uměj ošidit zbytek republiky téměř bez práce. Pak na zbytku republiky zbydou jen manuálové/patrioti co maj rádi svůj kraj a nevymění ho za peníze.
První republiku jsem zmínil kvůli tomu, že je dnes všechno z ní bráno jako vzor a jiný vzor by nebyl všeobecně dobře přijat.
Taky ta lichva je jediná věc co mi jako dobrá z té doby uvízla ve zbytku mozku. V 50-60tých letech měl například ještě kočí víc peněz, než ředitel. Dneska by se každej demokrat potentočkoval, kdyby měl brát plat za náročnost práce a ne prestiž.
Praha je neskutečnej humus, jak okrádá zbytek republiky jen tím jak to ovládá přes politiku, daně, nařízení, množstevní slevy atd. IT je stejnej styl, kdy se snaží vydírat zbytek lidí tím, že jsou něco víc a přitom dělaj velké prd. Rozhodně prodavačka v lídlu dělá víc a má náročnější povolání, než IT správce XY firem


Já to říkám pořád, měla by se udělat nějaká Prague republic a byl by klid od těhlech vidláků, který si sami udělali život na exkrement a svádějí to na zlou Prahu :-D

Chudáci vidláci se plahočí na poli nebo v továrně u pásu a my v Praze tady přehazujeme prachy vidlema a nevíme co s nima.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Info o IT práci

Příspěvekod ITCrowd » 08 dub 2018 16:37

Nut: zřejmě inteligence nepatří mezi tvé přednosti, tak bych byl velmi opatrný. Z toho co tu píšeš:
cca 150PC+periferie a nekolik serveru (250 zamestnancu),15 tiskaren Xeroxkomplet na me),masiny na vyrobe,merici stroje,skenery atd... (,komunikace v AJ s Indii a Italii,montaze HW/SW serveru. Komunikace s dodavateli a implementace do site atd.. vlastne delam a dokazu delat vse krom vyvoje (zatim). Zatim jsem nic neposral
Opravdu všechno tohle děláš? A děláš to pravidelně? Není to spíše jen výjimka? A pokud tohle děláš pravideloně, kde je ten člověk co tohle má dělat? A nejdůležitější věc - ví to tvůj nadřízený? Protože pokud ne, a myslí si, že se jen motáš kolem počítačů, nemá cenu nic zkoušet.
Osobně jsem přesvědčen, že si trochu hodně přidáváš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Info o IT práci

Příspěvekod Turion » 08 dub 2018 16:39

Jo řekni si o peníze. Jinak tě zavřou do blázince. Já jen dávám důraz na to, že to je zvrácenost doby, kdy se vracíme do dob, kdy přežije jen nejsilnější a taky může šikanovat slabší, alespoň tím, že si pro sebe vymyslí důvod pro víc peněz, ikdyž to pro něj není žádná větší práce, protože se narodil schopnější. Nemám problém se naučit anglicky, tak chci víc než ty, protože máš poruchu paměti a nemůžeš se naučit anglicky. Máš smolíka, já budu mít 40 protože mám dobrou paměť, ty dostaneš minimálku, protože tě můžeme kdykoliv nahradit. Makej nebo táhni, jsou tu jiní z východu na manuálku za minimum. Trhni si lůzo, já jsem schopný king. Jen měl kliku, že mu nic není, tak vydírá společnost, že se dokáže naučit některé složitější věci a vydírá tím méně nadanou společnost, která se musí nechat okrádat, ikdyž skutečnou práci odvádí taky.
Dvorakj ty mluvíš jako když jsi vylezl ze školy co ti tam nalili do hlavy za blbost. Klasika, takhle funguje pražskej mozek.
Satik radu do života bych ti měl spíš dávat já, jelikož jsi ještě nepoznal, že takový systém je nespravedlivý a kdo ho obhajuje je sprosté slovo. Nadaní lidé mohou dělat jakoukoliv práci, ale nemají kvůli tomu, že jsou nadaní vydírat společnost. To pak už to nadání zneužívají a mělo by to být trestné ve spravedlivé společnost. Ty samozřejmě nějaké nadání máš, tak se snažíš zbytek společnosti odrbat co nejvíc a obhajuješ systém, který ti to umožní.
Rewga: Zkus použít mozek, odkud má Praha peníze na všechen ten jakoby luxus a platy. Praha z Prahy to bohatství nemá. Musela udělat různá vládní a politická opatření jak to do Prahy natlačit z oblastí co nemají takovou moc.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Info o IT práci

Příspěvekod satik » 08 dub 2018 16:45

Myslim, ze tohle netreba komentovat, jen lituju tvoji rodinu s timhle pristupem, pokud nekdy nejakou budes mit.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Info o IT práci

Příspěvekod ITCrowd » 08 dub 2018 16:47

Řešte laskavě dotazy tazatele a ne Prahu, či podobné nesmysly.
|OT/ Turion: spravedlivý systém neexistuje, to už se tu zkoušelo a nedopadlo to. A kdyby platilo tvoje - nadaní mají víc peněz, pak by tu nebylo dobře placených tupců (podívej se do parlamentu).
/OT|
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • 4070 Ti - ventilátory + GGDR6X info
    od Truger » 04 pro 2023 16:08 » v Problémy s hardwarem
    0
    933
    od Truger Zobrazit poslední příspěvek
    04 pro 2023 16:08
  • info Asus - 18.5.2023 výpadek serveru při aktualizaci firmware
    od FlanK3r » 19 kvě 2023 09:56 » v Sítě - hardware
    0
    1774
    od FlanK3r Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 09:56
  • Notebook na práci do 20k
    od zero » 18 črc 2023 22:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    844
    od zero Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 13:43
  • Sestava na práci do 18K
    od devak » 16 zář 2023 12:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1548
    od newwes Zobrazit poslední příspěvek
    16 zář 2023 16:03
  • Výběr myši na práci
    od Edom » 23 lis 2023 23:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1429
    od nl635 Zobrazit poslední příspěvek
    24 lis 2023 20:43

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti