Bederní opěrka zad - skutečně prospěje zdraví? Vyřešeno

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Matiseli
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 381
Registrován: červen 14
Bydliště: Podíváte-li se roku 2023 na oblohu, tak na té planetě více v pravo
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Bederní opěrka zad - skutečně prospěje zdraví?

Příspěvekod Matiseli » 19 čer 2021 07:44

Zdravím,
opravdu mohou bederní opěrky zad či bederní polštáře pomoci k uvolnění tlaku páteře? Neměla by toho být schopna samotná kancelářská židle?
Přemýšlím o koupi této ergonomické pomůcky, ale mám podezření, zda nejde o pouhý marketingový trik. Spousta recenzí totiž vypadá jako fake...
Máte někdo s tímto produktem vlastní zkušenosti?
Děkuji za odpověď.

Reklama
Uživatelský avatar
renek11
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 916
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bederní opěrka zad - skutečně prospěje zdraví?

Příspěvekod renek11 » 19 čer 2021 08:02

Pokud sedíš blbě, pak tě může donutit sedět líp, jelikož ti podepře bedra, ale to zvládne i jakýkoliv jiný polštářek, nebo vyfouknutý balónek. Především jde o tvou vůli chtít sedět rovně a tak aby ses nehrbil. Žádná pomůcka neudělá nic za tebe.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bederní opěrka zad - skutečně prospěje zdraví?

Příspěvekod cejny » 19 čer 2021 08:27

Ono by možná nebylo od věci se i tom pobavit s někým kdo do toho dělá, tj ortoped nebo fyzioterapeut co tohle dělá.

Záda jsou svině, takže bacha. Holt to asi bude chtít nějaké cviky, trochu posilovat a třeba nakonec i nějakou tu pomůcku.
Problém je ta sedává práce a špatně drzení těla, což se nevyřeší nějakým krámem.

Za mně bude pravda že je na trhu spousta chujovin a pak lze v zoufalství obedna drijak carifuka, kterej to zázračné vyléčí a v reálu vám třeba slevou vlasy.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Uživatelský avatar
renek11
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 916
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bederní opěrka zad - skutečně prospěje zdraví?

Příspěvekod renek11 » 19 čer 2021 08:39

ortoped nebo fyzioterapeut je samozřejmě na místě pokud záda bolí, ale je to hlavně o tom člověku. Nikdo ti nepomůže pokud si nechceš pomoci sám. Pomůcky jen tahaj lidem peníze z kapes. Naše sousedka celej život pracuje od stolu a sedí na obyčejný židli jen s polštářkem za zády, sedí rovně nehrbí se a nikdy jí záda nebolela a má je jak pravítko a to jí je 65let.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635

lukas222
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bederní opěrka zad - skutečně prospěje zdraví?

Příspěvekod lukas222 » 19 čer 2021 10:42

zaklad je aby ti stolička sedela. Ale rady odbornikov znia jasne. Ked je čas treba sa postavit od stola poprechadzat sa trocha, kto ma moznost este v praci/doma tak lahke cviky nieco na sposob vseobecnej rozcvicky. telo neni stavane na sústavne sedenie..inak tiez roznyslam nad nejakou takou stoličkou ale treba to vyskusat co bohuzial v obchode ani nezistime ci nam bude vyhovovat aj viac ako len par minut co ju testujeme.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Bederní opěrka zad - skutečně prospěje zdraví?

Příspěvekod X » 19 čer 2021 20:16

Když jsem asi minulý rok vybíral nové křeslo k PC, tak jsem opravdu poctivě oběhal několik obchodů a vše osobně vyzkoušel. Tato vychytávka mě nechytla, jsem zvyklý se zkroutit jakkoli a na těchto přídavných opěrkách jsem si skoro zlomil páteř. Takže jako mučící nástroj si to dovedu představit ale jinak ne :lol: Pokud chceš dobře vybrat, budeš nucen prozkoušet, já vybral látkové křeslo (nejpohodlnější a nejpraktičtější, v létě se nepotíš na umělé kožence), navíc s dvojitými integrovanými polštáři a jak vidíš ani područky nejsou ošizené jak to často bývá = je to úplně královské posezení ...

https://kancelarska-kresla.heureka.cz/autronic-ka-g198/

Obrázek

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Bederní opěrka zad - skutečně prospěje zdraví?  Vyřešeno

Příspěvekod Ltb » 19 čer 2021 22:35

Souhlas s výše napsaným, jde hlavně o omezení dlouhého sezení a správnost sezení. Nicméně, bederní opěrka není marketingový trik - mě pomohla. Ale koupil jsem až po návštěvě fyzioterpeutky, která mi po konzultaci doporučila jakou přesně koupit a ukázala, jak ji správně používat.

Já mám od McKenzie - stojí cca 900 kč - kooupíš ve zdrav. potřebách.
Obrázek


Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti