Česká skupina 80. (70.?) let, hrála věci od King Crimson ???

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Česká skupina 80. (70.?) let, hrála věci od King Crimson ???

Příspěvekod Myloš » 06 črc 2011 18:56

Dlouhodobě se snažím dopátrat jména jedné české (moravské?) hudební skupiny. Kromě vlastní tvorby hráli (a velmi slušně) i některé věci od King Crimson – počínaje koncertem s věcmi z prvního alba In the Court of the Crimson King (album je z roku 1969, ale jestli je ten koncert mladší nebo starší, to nevím; zní ale dost amatérsky, takže bych byl pro nějakou starší dataci) až po 6. album Red (1974)

Měl jsem v 2. polovině 80. let kazetu s její nahrávkou, ale přišel jsem o ni možná už někdy před 20 lety, takže se mohu spoléhat jen na vlastní paměť. V ní uvízly úryvky některých textů, ale strejda Gůůgl nic z toho nezná:


Nebeský / dítě nehezký / stojí ti to za to? / zabíjejí prase, / krev je jako bláto…

Ján za chrta dán … Byl král, byl Jan, byl chrt. / Je po králi, po chrtu, i po Janovi / Je pozdě, / je po všem. / Časové odešli za oponu, / hvězdy potemněly. / Toliko svinský pes / prožraný svědomím člověka a vědomím dějin …

Holubi mi pokáleli baret / když jsem na návsi poslouchal Nazareth / Za mnohé příběhy povím jeden, / jak jsem byl z Disco šou jednou vyveden: / Lístek stál pětadvacet ká, / je to elita pěvecká / spíš zjevem, / než zpěvem. / Když stehna nalakuje si, / jak běhna hopká, hartusí / je dřevem, / svým řevem…

Princezna Desdemona Vizuela šestá / je sice sličná, bystrá, jenže chlastá… / Růžové poupátko / utrhnu něžně, / k nohám ho položím / opilé kněžně. / Chytili kánárka / v okolí zřídla, / kněžna mu utrhne / nožky i křídla … / a je to, hop tralala, / kašpárka jsem sežrala



Pak si ještě vzpomínám, že na nahrávce byl tuším vedoucí této skupiny uveden jako Petr Kulka (a pár pubošů se tomu „vtipnému jménu“ smálo), ale ani to mi při hledání nijak nepomohlo.
A to je asi tak všechno, co o té skupině vím.

Víte někdo, o kterou skupinu se jedná?
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Reklama
Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Česká skupina 80. (70.?) let, hrála věci od King Crimson

Příspěvekod Owner » 06 črc 2011 19:16

Myslíš skupinu, ve které hráli :
Franta Mazánek, Rosťa Beno, Jarda Zobač, Sláva Zána, Luboš Buček, Radim Pala a Petr Kulka ?
Pak asi hledáš Metaxu.
http://www.google.cz/url?sa=t&source=we ... tf07tsoSkg
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Česká skupina 80. (70.?) let, hrála věci od King Crimson

Příspěvekod Myloš » 06 črc 2011 19:27

V roce 1996 tak začíná hrát nová kapela pod názvem Metaxa
Tak to asi nebude ona. Jak píšu, jde o 80. (možná 70.) léta.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

rostiq
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: září 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Česká skupina 80. (70.?) let, hrála věci od King Crimson

Příspěvekod rostiq » 04 zář 2011 17:57

Ta skupina se jmenovala Genor, tusim z vychodnich Cech a ti co v ni hrali, hrali ve vsech moznejch dalsich kapelach. http://rumzine.com/%E2%80%9E80%E2%80%B3 ... %93-cast-2
, taky jsem mel kazetu od segry a taky mi zustaly jen vzpominky :-) ... a ztezklym diamantovym jazykem blekotal cosi o svobode vecne poroby.... Nasel jsem uz tak pred rokem jednoho z hudebniku na netu a chtel jsem mu napsat o kopii, ale neudelal jsem to dosud. http://rumzine.com/%E2%80%9E80%E2%80%B3 ... kym-cast-4
...kdyz na podiu vyhrezla tak pribila me do kresla, spis zjevem nez zpevem, jooooo hooooo hvezda pop mjuuuuziik... :-)
Good luck pri hledani a kdybys sehnal nahravku, ozvi se, jsem skalni fanousek!!!
Rostia

bevl
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Česká skupina 80. (70.?) let, hrála věci od King Crimson

Příspěvekod bevl » 10 lis 2011 17:50

Skupina, na kterou se ptáte, byla původně ANDROMEDA z Kostelce nad Orlicí. Její repertoár - King Crimsson, Frank Zappa, Passport a další neměl bolševik rád, zrovna tak jako partu, která se na vystoupeních scházela. Po opakovaných zákazech se Andromeda přemístila do náchodského okresu, kde potom zkoušela, a také trochu hrála pod názvem GENOR. Po několika změnách ve složení se Genor ustálil na tomto:
Lubor Bořek - basová kytara, zpěv, vedoucí
Evžen Němeček - kytara
Zdeněk Berger - klávesy, zpěv
Václav Klecandr - saxofony
Vladimír Beran - Bicí
Vladimír Kroul - zpěv
Petr Fulka - zvukař
Genor odehrál několik zábav a byl opět zakázán. Koncert, ze kterého je nahrávka, se konal v Kolárově divadle v Polici nad Metují 12. 4. 1982. Protože byla skupina zakázána, tak se akce odehrála pod konspiračním názvem "Soubor zájmově umělecké činnosti pod vedením Petra Fulky", který, jak obsazení napovídá, byl zvukařem, měl kapelnické zkoušky a na StB ho neznali. Proto byl uveden jako vedoucí skupiny - a té byl přidělen tak nesmyslný název, aby nikoho nenapadlo, kdo se pod ním skrývá. Takže ten smích v úvodu koncertu není smích puberťáků, ale naopak těch, kteří věděli, jak to bylo.
Koncert tehdy organizovala místní organizace SSM v Polici, jejímiž členy byli i mladí příslušníci SNB z místního oddělení, kteří patřili mezi fanoušky kapely. Proto při organizaci koncertu dali k dispozici své policejní know-how a pomáhali akci připravit tak, aby se nedala předem zakázat a ani v jejím průběhu nevznikly důvody k přerušení. Od nich se také vědělo, že se to estébáci přece jen dozvěděli a chystají zátah. Takže byly postaveny "dozory" na toaletách, protože běžná praxe byla, že provokatér na záchodě rozsypal nějaké tabletky a po něm tam ihned "naběhla" kriminálka s fotografem. Také se dávalo vědět příznivcům, aby se ve městě chovali slušně, protože SNB dostala pokyn "máničky" kontrolovat. Jeden z příslušníků-organizátorů také vtipkoval ohledně začátku představení a jím očekávané návštěvy výjezdovky. Koncert byl od 18:00 hodin a on říkal: "Jak znám policejní logiku, když tam uvidí osmičku, tak přijedou na osmou". Měl pravdu - před osmou hodinou při jedné z posledních skladeb "návštěva" přijela a už si své nářadí ani nerozbalila.
Také se zmiňujete o amatérském zvuku nahrávky. Na co se tenkrát hrálo? Nástroje s aparaturami byly kvalitní - samozřejmě za cenu několikaročního platu. "Předky" ale byly samoděl, jak zesilovače, tak bedny. Nevím, jestli byl zvuk stažený z mixu nebo brán mikrofonem ze sálu. Nahrávka se pořizovala na magnetofon Tesla B43 - a pak zřejmě upadla v zapomenutí. V roce 2003 se v Hronově konal koncert Plastic People a někdo z organizátorů prastarou nahrávku Genoru získal, pokusil se ji trochu "vyčistit" a vydal ji na vkusně vypraveném CD, které bylo tehdy na koncertě distribuováno, snad jako příloha vstupenky.

Petr Fulka
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Česká skupina 80. (70.?) let, hrála věci od King Crimson

Příspěvekod Petr Fulka » 07 led 2012 20:03

rostiq píše:Ta skupina se jmenovala Genor, tusim z vychodnich Cech a ti co v ni hrali, hrali ve vsech moznejch dalsich kapelach. http://rumzine.com/%E2%80%9E80%E2%80%B3 ... %93-cast-2
, taky jsem mel kazetu od segry a taky mi zustaly jen vzpominky :-) ... a ztezklym diamantovym jazykem blekotal cosi o svobode vecne poroby.... Nasel jsem uz tak pred rokem jednoho z hudebniku na netu a chtel jsem mu napsat o kopii, ale neudelal jsem to dosud. http://rumzine.com/%E2%80%9E80%E2%80%B3 ... kym-cast-4
...kdyz na podiu vyhrezla tak pribila me do kresla, spis zjevem nez zpevem, jooooo hooooo hvezda pop mjuuuuziik... :-)
Good luck pri hledani a kdybys sehnal nahravku, ozvi se, jsem skalni fanousek!!!
Rostia



Ahoj kolego,
Já jsem onen kapalník.
Mám fotografie,nahrávku, ale také dobrou paměť.
Pokud budeš chtít ozvi se.
Petr

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Česká skupina 80. (70.?) let, hrála věci od King Crimson

Příspěvekod Myloš » 08 led 2012 01:25

V něco takového jsem ani nedoufal; dík za nabídku, bližší v SZ.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

bubeník
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Česká skupina 80. (70.?) let, hrála věci od King Crimson

Příspěvekod bubeník » 01 úno 2013 21:58

Dobrý den,

je to téměř středověk, čirou náhodou jsem našel Vaši otázku, hledajíc úplně něco jiného. Takže: ta kapela se jmenovala Andromeda, její původní sídlo byl Kostelec nad Orlicí, později se přestěhovala na Náchodsko. Vznikla už v roce 1970 jako teenagerská skupina, postupně se měnilo obsazení i žánr (od bigbítu přes hard rock až po jazz-rocck). Váš dotaz se týká vrcholného období, když už jsem v ní nebyl (jsem jeden z původních zakládajících členů - bubeník). V tomto vrcholném období hrála ve složení: Václav Klecandr - saxofony, klarinet, Lubor Bořek - baskytara, vedoucí, Evžen Němeček - kytary, Vladimír Beran - bicí, Zdeněk Berger- klávesy, zpěv, Vladimír Kroul - zpěv. V repertoáru měla spoustu převzatých věcí, samozřejmě od King Crimson (od 1. alba "In the court.." až po Red), dále Franka Zappy, Colosseum, Luciferś Friend, později Mahawishnu orchestra, Al di Meola, Jan Hammer, Larry Corryel a další. Kromě toho v tomto vrcholném období měla vlastní skladby - to jsou právě ty, jejichž texty citujete. Kazeta se záznamem pravděpodobně pochází z jednoho koncertu, který se estbákům nepodařilo zrušit. Po mém odchodu z kapely jsem pro ně ještě psal hudbu - na uvedeném konceru je to skladba Beton na báseň již zesnulého Miroslava Holuba. Pásek z toho koncertu ještě někde mám, nevím v jaké bude kvalitě.
Pro zajímavost: já jsem architektem v Brně, Lubor Bořek vede ZUŠ v POlici nad Metují, Zdeněk Berger je po smrti, Václav Klecandr je aktivní v hudbě v Kostelci nad Orlicí....
Přeji Vám mnoho štěstí a radosti z hudby.
Zdraví Vladimír Chadima

Pedro1
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Česká skupina 80. (70.?) let, hrála věci od King Crimson ???

Příspěvekod Pedro1 » 16 říj 2017 14:13

Kapela se jmenovala GENOR. Na youtube je "pověšen" i koncert z Police nad Metují, na kterým jsem byl ... prostě paráda.
Pedro (jinak ten fiktivní vedoucí - /to byla lest na soudruhy/ se jmenoval Fulka - ne Kulka).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Stará Česká adventura
    od Mynyus » 22 pro 2023 19:57 » v Hry
    2
    1060
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    23 pro 2023 11:42

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host