Diskuze k návodu "Jak přidat na DVD český zvuk a titulk

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 21 dub 2006 20:37

nechci se tímto mým příspěvkem nikoho dotknout ani tady rozvířit nějakou hádku a věřím že Pkj to myslel dobře a taky moc dobře vím kolik práce tady odvádí mijaja a asi z toho důvodu pozapoměl na jeden svůj odkaz DVD + txt, sub atd. titulky, na který jsem si ihned po shlédnutí toho příspěvku rozpomenul; na TVFeak tento problém už řešili

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 21 dub 2006 20:47

Ano , pochopitelně, o tomhle vím, ale já jsem už tady nejméně mnohokrát (a možná i víckrát) psal, že titulky NESNÁŠÍM. Takže zde mi šlo hlavně o tu češtinu. To že tam ty titulky pkj přidal, už na tom moc nezměnilo.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 21 dub 2006 21:05

2 mijaja
nechtěl jsem tě rozčílit, to že nemáš v oblibě titulky si pamatuji od prvního příspěvku ve kterém si to uvedl :wink:
nemůžu si pomoci, mě to ale příjde tak, že je to z 99 % obšlehlý návod někoho jiného a byly do něho přidány ze dvě věty navíc, originál ma alespoň kvalitnější screeny

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 21 dub 2006 21:43

Neboj se jsem dalek rozčilování. Jestli to pkj někde obšlehl, to nevím. Mě to takhle poslal do mailu, protože to nemohl sem dát sám. Jen jsem se snažil to trochu zaostřit, protože originál byl ještě rozmazanější. No a sem tam nějakou pravopisnou chybičku. :evil:

Michal.anonym
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Dubing

Příspěvekod Michal.anonym » 22 dub 2006 08:03

To je sice hezký že jste napsali jak vkládat zvuk, ale kde ho sehnat prosím odkazy

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 22 dub 2006 09:33

Už čtrnáct dní pátrám po webu, ale kromě odkazů na titulky jsem se s jiným druhem češtiny ještě nesetkal, takže pátrej taky. Třeba to někde je, ale skryté před mým zrakem. Asi opravdu nezbude, než to stahovat z kazet přes TV kartu.

Uživatelský avatar
pkj
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

návod

Příspěvekod pkj » 22 dub 2006 15:30

abych uvedl návod na pravou míru. Je stažený z tvfree to je snad jasné a přidány poznatky za tu krátkou dobu co se tím zabívám(3měsíce). Podle mého názoru jim chyběli dosti zásadní věci připsat do návodu.
Mohl jsem napsat celkový postup jak to dělám ale myslím si že bych jej psal ještě příští rok.
Tento návod je takovým začátkem jak na to.
Za krátkou dobu se obejdete bez některých funkcí či prog. protože zjistíte že to jde i jinak. já už se bez AC3 decoderu úplně obejdu nebo jiných prog. Chtěl jsem jen usnadnit začátek.

jinak titulky mi dělají dodnes problémy a jiné postupy také uvítám

Nechtěl jsem obšlehnutím seznámku nikoho rozčílit. Sorry ale přidané věci jsou z mého pohledu dosti důležité už jen proto že vím kde jsem dělal ze začátku chyby.

mile rád pomůžu přes net. což mě se nestalo

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 22 dub 2006 17:00

A o to právě jde. Nějaký neurčitý všeobecný návod je bez doplňujícich poznatků dobrý akorát na.... Takže se nenech vyvést z míry a přidávej sem jakýkoliv poznatek, který nám to ulehčí.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 22 dub 2006 17:53

Tak jsem to rozdělil, ať jsou návod a diskuze samostatně. Provedl jsem ještě drobnou úpravu o autorství v návodu, ať nemá někdo připomínky k vykrádání.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: návod

Příspěvekod Jidhash » 23 dub 2006 22:50

2 pkj
žádné strachy, nikdo se nerozčiluje 8) moc dobře vím, že se o tyhle věci zajímáš stejně krátkou dobu jako já a když jsi přišel s novým návodem, čekal jsem opravdu něco zcela nového, protože návodů na tyhle metody moc není, ale ty jsi je poupravil ten původní, ale i to je samozřejmě přínos :thumbsup:
a chtěl bych ještě podotknout a myslím si, že budu mluvit i za tebe, když řeknu, že nebýt toho nějakého neurčitého všeobecného návodu, tak se ani jeden nepohnem z místa :wink: ale dost hádek, jdeme makat

pkj píše:jinak titulky mi dělají dodnes problémy a jiné postupy také uvítám

vyzkoušel jsem už pár programů, ale s DVD Architektem mám nejlepší výsledky, tak napiš o jaké problémy jde a mrknem na to

2 mikel
díky, už nemám žádné připomínky :lol:

Uživatelský avatar
pkj
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

titulky

Příspěvekod pkj » 24 dub 2006 08:16

Ohledně těch titulků.
vytáhnout je z orig. dvd je sranda a převest do TXT pro vložení do Architektu taktéž zvládám.
Kámen úrazu je velikost titulků. Většinou se mi natahnou v malé velikosti.
V architektu sice se dají zvětšit ale musí se klikat na každou bunku zvlášt.
Nemáš lepší metodu např. označit všechny a zvětšit je.(možná jsem přehlédl nějakou funkci)
Díky Jidhash

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 24 dub 2006 10:42

tak vidím že jsme na tom opravdu stejně :D přesně tahle věc mě na tom pěkně štve, zatím jsem taky nenašel v architektu funkci pomocí které bych zvětšil font najednou a nemusel ručně upravovat každý dialog, ale bohužel nevím a navíc musím taky ručně upravit pozici titulku, je totiž rozdíl s umístěním u filmu 4:3 nebo 16:9; ale když to dělám ručně, tak si alespoň opravim chybný překlad a nemusím používat Subtitle Workshop; otitulkovat 1 film mi trvalo necelé 2 hodiny, ale to asi proto, že jsem zatím pracoval jen na samých hororech a tam se toho moc nenamluví :lol:
znám ale člověka který s vegasem a architektem už nějaký ten rok dělá, zkusím od něho vytáhnout nějaké rozumy :wink:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zpožděný zvuk
    od HarryS21 » 16 kvě 2023 18:25 » v Problémy s hardwarem
    12
    1619
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    17 kvě 2023 09:46
  • Nejde zvuk
    od karlikar » 07 pro 2023 08:05 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1456
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 21:42
  • Přehrání videa nejde zvuk. Příloha(y)
    od liborek » 03 čer 2023 20:37 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1221
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    14 črc 2023 19:01
  • Po zapojení soundbaru k PC nejde zvuk Příloha(y)
    od garim » 26 srp 2023 17:53 » v Problémy s hardwarem
    7
    1232
    od garim Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 20:02
  • PowerPoint osekává zvuk při změně snímku
    od Venus » 12 úno 2024 16:35 » v Kancelářské balíky
    2
    1293
    od Venus Zobrazit poslední příspěvek
    13 úno 2024 16:57

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů