formát DVDMP3

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

formát DVDMP3

Příspěvekod Jidhash » 25 bře 2006 16:39

Tak jsem konečně zkompletizoval ucelené discografie mých oblíbených kapel, pomocí Nera a funkce "vytvořit DVD MP3 disc" jsem to vše hezky vypálil na dvd, následně s blaženým pocitem usedl ke svému stolnímu přehrávači Panasonic, abych zjistil že neumí přehrát tento typ disku :o bláhově jsem si myslel, že když přehraje mp3CD, že taky svede mp3DVD, ale nesvede a taky to neumí další přehrávače, které jsem u známých otestoval.
máte s tím někdo nějaké zkušenosti ? předpokládám, že když tam ta funkce je, tak by to mělo jít někde přehrát :?

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9505
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 25 bře 2006 18:58

V návodu bývá přehled všech formátů, které ten který přehrávač podporuje. Z dotazu není jasný, jestli přehrávače, na kterých jsi to zkoušel, byly skutečně DVD (v žádným případě tě nechci podceňovat, ale i tento problém už se tady kdysi řešil :smile: ). CD přehrávač to samozřejmě neschroupá, i když formát mp3 podporuje.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 25 bře 2006 21:50

samozřejmě mám na mysli dvd přehrávač :wink: jen jsem si myslel že když dokáže přehrát mp3 na CD že samozřejmě přehraje to jisté jen na DVD médiu.Chvíli jsem hledal na netu, jestli vůbec některý z velkých výrobců tohle uvádí v technických parametrech a nikde nic

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9505
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 25 bře 2006 22:14

Už jsem se setkal s CD přehrávačem, kterej podle návodu podporoval formát mp3, ale když se v NERU dalo "Vypálit mp3 disk", nechtěl to ten přehrávač přečíst. Když se ale v Neru dalo "Vypálit datový disk" a nasázely se tam jednotlivý mp3 soubory, přehrávač najednou ožil a začal zpívat. Nevím přesně, jaký je rozdíl mezi strukturou disku, vypálenýho jako mp3CD nebo datový CD, ale možná existuje stejnej zádrhel i u některejch DVD přehrávačů.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 25 bře 2006 22:24

tohle jsem už taky testnul, nejdřív jsem ten disk totiž vypálil přesně jak říkaš, jako DATA, ale ani ho nenačetl, pak jsem si všiml funkce MP3 DVD disk a zajásal jsem, že mám problém vyřešen, předčasně :-( a tady jsem se chtěl optat, jestli jsem první kdo si vypaluje mp3 na dvd a zkouší je přehrát jinde než v pc :lol:

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9505
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 25 bře 2006 22:46

Na přímou otázku přímá odpověď: nevím o nikom dalším, ale zkusím se poptat mezi známými.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 16 dub 2006 00:02

tak jsem obešel své známe a testoval oba způsoby vypálených dvdmp3 disků, nenačetl to ani jeden ze stolních přehrávačů a při dalším pátrání na netu byla má zkušenost potvrzena, nejde to :-(

ale narazil jsem i na jeden zajímavý návod, jak takové hudební dvd z mp3 vytvořit :
mp3 na DVD samozřejmě zálohovat jdou, pomocí nějakého softu ( např DVDAudio Creator) můžete vytvořit DVD audio, má to ale své "ale"..
Výsledek je ve formátu, jako klasické DVD video ( tzn. struktura s VOBy atd) , skladby jsou uspořádany do seznamu, který pak tvoří menu tohoto DVD ( názvy se tvoří z ID3Tagu), vyberete si při tvorbě, jestli chcete vyšší kvalitu ( a menší množství dat), nebo naopak. Při zvolení kvality 160kb/s dáte na 1 DVD cca 800 skladeb v mp3, v písničkách se bohužel nedá posouvat, jde jen volit následující/předchozí skladbu, případně skočit do menu a posunout se na jinou skladbu kdekoliv na disku. Na uložení většího množství mp3 to stačí..

Uživatelský avatar
jiribori
Level 3
Level 3
Příspěvky: 437
Registrován: leden 06
Bydliště: Svídnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod jiribori » 16 dub 2006 07:16

Pánové asi vás překvapím, ale mně to přehrát jde. Opravdu formát DVD mp3 disk jde na mým DVD přehrát. Ale mám dva DVD a na jednom (starším z roku 2003) to nejde a na novějším z roku 2005 to jde. :wink: :wink: :wink:

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 16 dub 2006 08:21

2 jiribori
nevěřím :lol: :lol: :lol:
a prozradíš alespoň značku toho přehrávače

Uživatelský avatar
jiribori
Level 3
Level 3
Příspěvky: 437
Registrován: leden 06
Bydliště: Svídnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod jiribori » 16 dub 2006 08:55

Opravdu je to tak. Je to přehrávač SENCOR, typ SDV-2504 a přehraje to v pohodě. :wink: :wink: :wink:

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 16 dub 2006 09:04

já tušil že to nějaký šunt ( bez urážky ) dokáže to co neumí, Sony, LG, Panasonic a další :lol:
máš recht, tady to je i potvrzeno

nickster
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nero

Příspěvekod nickster » 16 dub 2006 15:10

Ty máš plnou verzi Nera???nebo ne?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů