formát DVDMP3

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Tony.Dac
Level 2
Level 2
Příspěvky: 220
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tony.Dac » 16 dub 2006 15:33

Já mám DVD přehrávač Philips a taky my to nejde jen Mp3 na klasickým CD

Reklama
nickster
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

navod-nejsem žadnej profik na pc tohle jsem jenom opsal

Příspěvekod nickster » 16 dub 2006 16:19

Zvolit pozadí: Při přehrávání hudby budete potřebovat obrázek na pozadí. Nejprve spusťte program Nero PhotoSnap a otevřete vhodný obrázek. Klikněte na ikonu Změna velikosti. Nastavte rozlišení obrázku na 720 x 576 (PAL). Pochopitelně není vhodné používat za vzor obrázek, který měl menší rozlišení – kvalita by byla nízká. Pokud máte obrázek v jiném poměru stran, doporučujeme jej oříznout. Fotografie z digitálního fotoaparátu mají většinou poměr stran 4 : 3, zde není zkreslení příliš viditelné, proto můžete zrušit volbu Zachovat proporce.

(uryvek z časopisu chip 11/05)
Příprava obrázku.

Ripování CD: Spusťte program Nero, klikněte na Doplňky | Uložit stopy. Otevře se nové okno, a pokud je CD v databázi CDDB, načtou se informace o CD. V řádku Výstupní formát zvolte PCM Wav file. Klikněte na Nastavení a v okně navolte frekvenci vzorkování 44100, 16 bitů, stereo. V řádku Cesta zvolte, kam chcete výsledné soubory WAV uložit. Pro nejlepší kvalitu zatrhněte Korekce přeskakování a Oříznout ticho. Kliknutím na Spustit se celý proces rozběhne. Uložení souborů by mělo být hotové do 10 minut.


Z hudebního CD vytvoříme soubory WAV.

Příprava DVD: Spusťte program NeroVision Express a vytvořte nový DVD Video. Zvolte Vytvořit prezentaci. Objeví se nové okno. Do části vpravo nahoře přetáhněte obrázek, který jste vytvořili, a také soubory WAV. Všechny soubory označte a přetáhněte je na časovou osu ve spodní části okna. Program si sám rozdělí, co patří do obrazové, a co do hudební stopy. Klikněte na Více a zatrhněte volbu Přizpůsobit délku prezentace délce zvuku. Nyní můžete kliknout na Další.

Pokud se nespokojíte se stereozvukem, ale budete chtít Dolby 5.1, musíte si za 20 eur zakoupit vícekanálový plug-in (http://www.nero.com/eng/Multichannel_Pl ... oPage.html). Poté stačí kliknout na Možnosti videa, zvolit záložku DVD-Video a v řádce Formát zvuku vybrat Dolby Digital (AC3) 5.1.

Žádná další nastavení nejsou potřebná, projekt můžete vypálit na DVD. Na DVD se vejde téměř 48 hodin hudby.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nero

Příspěvekod Jidhash » 17 dub 2006 07:13

nickster píše:Ty máš plnou verzi Nera???nebo ne?

pokud tá otázka patřila mně, tak odpovídám ano :wink:
ten návod co si tady přihodil, vypadá celkem zajímavě, Nero vision express jsem už párkrát použil a určitě se na to mrknu abych věděl co z toho vyleze :D , ale nějak se mi zrovna 2x nechce předělávat několik dvd plných mp3 :huh: nero v tomhle nepatří zrovna k nejrychlejším programům

nickster
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod nickster » 17 dub 2006 09:03

Az budes mit vysledky informuj mne zajimalo by me jestli to funguje,ja nero totiz memam.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 17 dub 2006 12:53

Tu lama a lamovska odpověď ja tem problem vidim v tom že si si Jindach ty disky vypalil jak vicesekčni a ještě jsi tu muziku nechal roztřiděnou do adresářů zkus si udělat jeden disk jako čisté MP3 a na konci vypalování ho uzavři a dej vědět. To by byla prča kdyby ti lama poradila. :lol:
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 17 dub 2006 13:17

Jan Pašek píše: To by byla prča kdyby ti lama poradila. :lol:

jestli ti to udělá radost, tak ti můžu prozradit že jsem taky lama a stále ještě dost velká :lama: :lol: :lol:

vícesekční vypalování nepoužívám takže mám vše hned uzavřeno, možná by tvůj nápad fungoval, ale pokud ty mp3 nebudou v adresářích, tak mi jsou k ničemu nedokázal bych se v tom množství orientovat :roll: , jedná se o ucelené discografie seřazené podle roku vydání ( na dvd se vejde tak 800 - 1000 skladeb )

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 17 dub 2006 13:30

Mno na tohle bych zas měl jinou radu například WMP tohle řeší svojí knihovnou a vkládaný disk by si měl zapamatovat je pravda že to nepoužívám a co má malej diskmena na MP3 tak ten schroustá i datové CD jeto Thomson. Nebo sem si kopíroval názvy adresářů do texťáku než dem to z toho vybalil a čísloval disky a hlavně používam MP3 Tagy to znamená popisy souborů. WMP ti je v určitých případech dokonce načte sám z netu.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 17 dub 2006 13:59

v tom všem máš pravdu, ale já ty mp3 potřebuji přehrát na stolním dvd přehrávači ( ke kterému je připojen silnější aparát než u pc ) a jednotlivá alba si vybírat pomocí menu na obrazovce

jo a teď jsou odzkoušel tvůj výše zmiňovaný postup, bohužel takhle vytvořený disk nelze přehrát :-( asi si pořídím ten Sencor a bude klid :lol:

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 17 dub 2006 14:07

Hele a jaká je možnost propojit to DVD s PC a využít pouze silič. Má to určitě své výhody hrát rovnou z hrdu pokud na něm máš dost místa uděláš si vlastně soukrome radio podle svoji nalady.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 17 dub 2006 14:15

to bohužel není v mém doupěti realizovatelné, jsou od sebe dost daleko a navíc žádné další kabely už nemám povoleny :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 17 dub 2006 14:27

Pamatuješ si na Film Jára Cimrman ležící a spící ..."Zkuste to bez drátů milý Marconi". Prodávají se vysílače pro přenos audia a videa buď sou v pásmu ultra krátkých vln nebo na principu infrečerveného paprsku. Ovšem cena se pohybuje někde okolo 2000,-Kč Nebo pokud ti až tak moc nezáleží na kvalitě řešil bych to úpravou bezdrátového mikrofonu vysílajícího v pásmu rozhlasových stanic VKV a přenosným tranzistorákem Cena by se mohla pohybovat okolo 150Kč Dosah by to mohlo mít tak 30 až 50m ale pak můžeš svojí oblíbenou muziku poslouchat třeba v garáži.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů