Nero 7, přestal kopírovat DVD

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Petr Kali
Level 3
Level 3
Příspěvky: 449
Registrován: leden 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Petr Kali » 28 bře 2006 00:51

Ten Nero 7 je koupená krabicová verze a to co píšeš s tím firmware mě už taky napadlo, ale doufal jsem, že to nebudu muset dělat. Snad se mi to povede. Nikdy jsem to nedělal, ale všechno je jedou poprvé. 8)
Všem moc díky :D

Reklama
Uživatelský avatar
Petr Kali
Level 3
Level 3
Příspěvky: 449
Registrován: leden 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Petr Kali » 29 bře 2006 10:39

Tak už mám odpověď.
Napsal jsem jim:
Dobrý den,
v prosinci 2005 jsem si objednal s předplatným časopisu Chlip program Nero 6, ale když mi za stejné peníze poslaly Nero 7 Premium, bal jsem velice rád. Nainstaloval jsem ho bez problémů používal cca tři týdny, poto jsem zkoušel zálohování LP desek a nastal první problém. Po nahrání jedné strany LP jsem chtěl pokračovat v upravování a po prvním kroku jsem zjistil, že program "neodpovídá". Udělal jsem několik pokusů, vždy se stejným "úspěchem" a pak jsem to vzdal. Zkoušel jsem i opravnou instalaci a bez úspěchu. Asi tak před týdnem jsem zálohoval DVD po úspěšném vytvoření obrazu pro vypalování a vložení média se po pár vteřinách ukázalo hlášení: Disk není vložen
Nemohu ukončit disk najednou(DAO)
Vypalování se nezdařilo
Když mi to zničilo už třetí médium(pokaždé od jiného výrobce) za sebou, tak jsem prostě program odinstaloval a nainstaloval verzi 6. Rád bych se touto cestou zeptal, zda není problém v programu, nebo jestli dělám něco špatně já. Za odpověď předem děkuji.

A takovou jsem dostal odpověď:
Dobry den,

Pro posledni - sedmou - verzi Nera jiz vyslo nekolik opravnych updatu, ktere se tykaly nekolika ruznych problemu.
V pripade ze program funguje jak ma, doporucuji ponechat jej v takove verzi. Jelikoz u tohoto produktu vychazi nove podverze velmi casto (radove mesic) je velmi vhodne v pripade, ze chcete mit nejaktualnejsi verzi, sledovat web vyrobce a zde _pozorne_ procist informace k novym updatum. Ne vzdy je nutne provadet update, nebot se napr. tyka komponent ktere vubec nevyuzivate ci dokonce nemate nainstalovany.
Vyhovuje-li vam nizsi verze neni zadny problem proc ji nepouzivat


Takže nic proti ničemu.
Proč používat novější zaplacenou verzi, když můžu používat starší neplacenou!? :evil: :x :idea:

Uživatelský avatar
Petr Kali
Level 3
Level 3
Příspěvky: 449
Registrován: leden 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Petr Kali » 29 bře 2006 12:22

Přesmažil jsem firmware na poslední verzi 106 jak mi radil hroch123 ale bez zjevného úspěchu. Když chci kopírovat DVD tak musím DVD stáhnout do PC a potom přes Nero Burning ROM dát záložku DVD video a ručně tam přetáhnout soubory Audio_TS a Video_TS, potom to vypálí normálně, ale jakmile dám "kopírovat DVD tak to nejde :evil: :evil: :oops: Už si nevím rady. Nevíte někdo co s tím?

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 bře 2006 12:41

Pokud sem dobře čet pořád spatřuješ problém v Neru. Je mi jasné že tě utvrzuje že v tom nejsi sám ale postrádám např test vypalovačky pak můžeš opět nadávat na Nero 7
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 29 bře 2006 13:23

Takže to dopadlo přesně, jak jsem předpověděl. Bylo to dlouhé, pěkně řečené, ale nic, co bys už nevěděl.
Ale je mi sakra divné, proč ti to dělá i ta šestka. Mám 4 vypalovačky, Nero jsem až do verze 6.6xxx (myslím tu poslední verzi před N7) pravidelně updatoval a nikdy nebyl s tímhle problém. Ještě mě napadá, nemáš tam nainstalovaný nějaký jiný program, který při běhu sahá na disky a může narušit to vypalování? Mám na mysli nějaký Clone, nebo Alcohol, nebo něco na vytváření virtual disků? Jaký tam máš celkově soft - můžeš napsat?

Uživatelský avatar
Petr Kali
Level 3
Level 3
Příspěvky: 449
Registrován: leden 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Petr Kali » 29 bře 2006 13:54

Mám: Alkohol 52%, DVD FabExpres, Audiogtaber, DVD shring 3.2 , Divx ToDVD a spousta jiných. Neexistuje nějaký soft, který udělá celý seznam toho co mám v PC, kromě Belarc Advisor, ten nejde zkopírovat jen vytiskout.

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod hroch123 » 29 bře 2006 13:59

Na kopírování DVD použíj program DVD FAB PLATINUM, v Neru Ti to nepůjde, protože některý DVD jsou kódovaný, to už nemá s vlastnostmi Nera nic společného.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 29 bře 2006 14:02

Nemá to být Alcohol 100%? Těch 52% to je slivovice. :D Nějaké takové programy jsou. Zkus třeba tenhle.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 bře 2006 14:17

Nato co máš v počítači z 90% stačí pouze fotka otevřeného adresáře program Files málokdy se mi stalo že bych měl 2 a více programů od jednoho výrobce pokud sem zas napsal nějakou pí.. poprosil bych rázně vynadat.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 29 bře 2006 15:44

Petr Kali píše:Když chci kopírovat DVD tak musím DVD stáhnout do PC a potom přes Nero Burning ROM to vypálí normálně, ale jakmile dám "kopírovat DVD tak to nejde :evil: :evil: :oops: Už si nevím rady. Nevíte někdo co s tím?

tento problém mě trápil od té doby, co jsem začal vypalovat DVD a to nejen v neru a nejen pod windows XP;z doposud mi nejasných příčin se třeba po 10 úspěšně vypálených dvd stylem "on the fly" 11 pokus nezdařil, ale pak zase vše na chvíli fungovalo 100% :? Možná si myslíš že tě tento zbůsob, kdy musíš kopírovat data na disk zdržuje,ale to není až tak docela pravda, protože nero si celý obsah dvd, celých 4,7 GB kopíruje do dočasného souboru na pevný disk a až následně ho pak zapisuje na médium, takže možná právě těmito nároky se stává tento proces daleko citlivější na nestabilitu, těžko říct, ale v neru problém podle mě nebude. Já veškeré nechráněné dvd kopíruji na disk pomocí DVDdekrypteru a pak je vypaluji stejně jako jsi popsal a můžů ti říct, že jsem tímto zbůsobem nikdy nezničil ani jednu placku, nebo vypálit data s nějakou chybou

Uživatelský avatar
Petr Kali
Level 3
Level 3
Příspěvky: 449
Registrován: leden 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Petr Kali » 29 bře 2006 16:12

Jidhash napsal:
tento problém mě trápil od té doby, co jsem začal vypalovat DVD a to nejen v neru a nejen pod windows XP;z doposud mi nejasných příčin se třeba po 10 úspěšně vypálených dvd stylem "on the fly" 11 pokus nezdařil, ale pak zase vše na chvíli fungovalo 100% :?
Tohle jsem měl taky, ale když už je to po páté za sebou, tak je někde asi chybka. Proto mě to docela překvapilo.

Pro mijaju: ten Alkohol 52% byl free tak jsem ho začal používat a zatim mi stačí a maka. Ten seznam pošlu až zítra protože už nejsem na tom PC, které řeším.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 29 bře 2006 17:08

V tomhle musím souhlasit s Jidhashem. Jednou jedinkrát jsem použil kopírování z disku na disk, protože kvůli škrábanci nechtěl decrypter načíst celé DVD na disk. Bylo to jen v jednom místě, zbytek filmu byl dobrý a film sice jel, ale všechny chybičky, které decrypter dokázal odstranit se zkopírovaly na ten nový disk - od té doby už to nedělám a nečitelný disk raději vrátím a nesnažím se o to. U mne film prostě musí projít přes DVDdecrypter nebo FABDecrypter (i když už je kódování prolomeno někým jiným) na hadr a až potom na DVD ( a to si ještě pro jistotu udělám analýzu ve Shrinku). Jak slyším o kopírování z disku na disk, tak se mi ježí všechny vlasy, co mi ještě zbývají.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak kopírovat soubory z hostitele do VirtualBoxu? Příloha(y)
    od atari » 26 črc 2023 16:36 » v Windows 11, 10, 8...
    5
    1557
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    27 črc 2023 11:30
  • NTB s Win 11 přestal vidět Choetech USB Hub 9v1 Příloha(y)
    od EZumrova » 14 pro 2023 09:02 » v Problémy s hardwarem
    8
    1038
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    16 pro 2023 22:28
  • Přestal mi fungovat mikrofon s kamerou
    od Minapark » 23 úno 2024 19:07 » v Problémy s hardwarem
    4
    853
    od Minapark Zobrazit poslední příspěvek
    28 úno 2024 20:30

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů