Přeskakující DVD

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

josef.richard
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Přeskakující DVD

Příspěvekod josef.richard » 12 bře 2006 21:21

Může mi někdo poradit, jak odstranit problém s přeskakujícími DVD na stolních přehrávačích?
Mám vypalovačku Teac DV-W58G-A a pálím dvd střídavě v programu DVD-cloner a Nero 6. Na odstranění ochran používám současně AnyDVD a Region DVD + CSS Free. Vypaluji maximální rychlostí 2,4x někdy na Verbatim DVD+R a někdy na Verbatim DVD-R.
Problém mám ten, že na stolních přehrávačích (vlastní Yamaha DVD-S520 a Thomson DHT 250E) mi přeskakují přibližně 3 DVD z deseti. Podotýkám, že jsem podezíral přehrávač Yamaha z únavy laseru (po 3 letech) a tak jsem před dvěma měsíci pořídil Thomson. Pokud půjčím DVD známému, který má domácí kino JVC, tak mu skáče skoro každé DVD a od ostatních jsou OK. Poradí někdo? Díky. Už jsem zoufalý...

Zbývá mi už pouze pořízení nové vypalovačky. Ale jaké?

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 13 bře 2006 08:01

Tady může být více aspektů, proč se tak děje. Od nekvalitních medií, přes vysokou rychlost vypalování, stáří a únava vypalovačky, vnitřní znečištění mechaniky, až k chybám na přenosovém kabelu, nebo chybě softwaru, způsobenou třeba virem. Když vyloučíme první dva - tj media a rychlost, tak se zeptám: Při vypalování dáváš i možnost kontroly? Projede ti kontrola bez závad? Jak dlouho trvá vypálení filmu při rychlosti 2,4? Máš dobře nastavený systém přenosu dat na DMA 2, nebo tam máš režim PIO? Nezkoušel jsi i čistící CD na mechaniku? Během vypalování neděláš s kompem nic jiného? Jaké je zatížení systému při vypalování?

josef.richard
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod josef.richard » 13 bře 2006 14:49

Při vypalování nedávám žádnou možnost kontroly. Pokud vypaluji rychlostí 1x až 2,4, tak vypálení trvá cca 20 - 25 min a to už je taková doba, že na kontrolu nemám síly.

Přiznám se, že mi není moc jasné co je PIO nebo DMA 2 a kde se nastavuje...

Čistící mechaniku jsem zatím nezkoušel, protože jsem slyšel, že to moc nepomáhá a problémy s přeskakováním mám již od začátku. Do té doby než jsem si pořídil nový DVD přehrávač Thomson a moji dobří známí si pořídili domácí kino JVC, jsem problémy s přeskakováním sváděl na 3 roky starý DVD Yamaha.

Během vypalování u počítače ani nedýchám, mám vypnuté síťové připojení (internet), AVG, ICQ, apod. Už nevím co bych měl vypnout. Zatížení systému jsem nezkoušel, ale zkusím...[/b]

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 13 bře 2006 15:32

Ten čas je odpovídající, to mám také. Kontrola po vypálení trvá cca 10 minut.
Režim přenosu se nastavuje v kartě Systém / Hardware / Správce zařízení / řadiče IDE ATA ATAPI / Primární (nebo sekundární) kanál IDE - poklepat a v okně Vlastnosti klepni na kartu Upřesnit nastavení. Měl bys mít u pevných disků nastaveno DMA 4 a u mechaniky DMA 2. Jestli tam máš PIO, tak to zkus přepnout.
Jaký máš procesor a paměť?
Já obyčejně vypaluju, přitom stahuju z internetu písničky a ještě mívám otevřené Office. A teď ještě píšu sem. A to vše na P4-2,66GHz a 512MB paměti - to není nic extra.
Uvažoval jsi nad možností koupě nové mechaniky - tady je dost příspěvků na toto téma. Já ze své zkušenosti mohu pochválit LG - bez problémů celý rok a půl, potom mám ještě MSI už dva roky a Toshibu, která jede už 3 a půl roku bez závad a nutnosti upgradu.
Ještě je možnost, že ti v čisté práci brání nějaký šmejd. Mohl bys sem hodit log z Hijackthisu? - Odkaz i návod mám v linku Důležité....

josef.richard
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod josef.richard » 13 bře 2006 17:59

Pod položkou řadiče IDE ATA/ATAPI mám:

NVIDIA CK85 Parallel ATA Controller (v2.5)

- Primary Channel - HDD I. Utra DMA - Ultra 100
- HDD II. Ultra DMA 5 - Ultra 100
- Secondary Channel - DVD Teac Ultra DMA 2 - Ultra 33


NVIDIA CK85 Serial ATA Controller (v2.5)

- u tohoto řadiče píše v obou kolonkách žádné zařízení

Procesor a desku mám půl roku starou (problém jsem měl i dřív). Sempron 2500+ 64 bit, 512 DDR. Uvažuji o koupi DVD mechaniky LG GSA-4167B. Ale protože jsem si už koupil nový DVD přehrávač a výsledek nulový, tak bych nerad koupil novou DVD vypalovačku a skutek utek...

Jinak až budu dneska vypalovat, tak zkusím nechat na ploše ikonku s vytížením systému.

Log z hijackthis mám a mám i test kvality dvd, které přeskakují (zdá se mi, že hodnoty jsou příliš vysoké), ale nevím jak jsem ty soubor vložit.[/list][/list]

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 13 bře 2006 18:14

Log z HJT sem dáš prostým kopírováním (CTRL+C - CTRL+V) do okna kde píšeš příspěvek. Obrázek musíš nejprve nahrát do Galerie a teprve z ní jej potom nakopírovat do okna příspěvku.

Co se týká vypalovačky - tuhle LG mám ( teda 4163) a jsem s ní spokojenej - jestli jdeš vypalovat, zatrhni políčko kontroly a rázem uvidíš, jestli je vypalovačka dobrá nebo ne. Buďto to projede bez problémů a bez problémů půjde taky přehrát, nebo budou problémy už při kontrole a taky při přehrávání. Jestli ti vypalovačka blbne, nemůžeš to řešit koupením přehrávače.

josef.richard
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod josef.richard » 13 bře 2006 18:39

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 17:32:04, on 13.3.2006
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgamsvr.exe
C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE
C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe
C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgupsvc.exe
C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgcc.exe
C:\Program Files\AnyDVD\AnyDVD.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe
C:\Program Files\Ahead\Nero Toolkit\DriveSpeed.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OUTLOOK.EXE
C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\WINWORD.EXE
C:\Documents and Settings\Rišárdo\Plocha\NeroCDSpeed_410\CDSpeed.exe
C:\Documents and Settings\Rišárdo\Plocha\hijackthis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.seznam.cz/
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Odkazy
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O3 - Toolbar: Easy-WebPrint - {327C2873-E90D-4c37-AA9D-10AC9BABA46C} - C:\Program Files\Canon\Easy-WebPrint\Toolband.dll
O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [Easy-PrintToolBox] C:\Program Files\Canon\Easy-PrintToolBox\BJPSMAIN.EXE /logon
O4 - HKLM\..\Run: [ICQ Lite] C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe -minimize
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM\..\Run: [AVG7_CC] C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgcc.exe /STARTUP
O4 - HKLM\..\Run: [NeroCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [AnyDVD] C:\Program Files\AnyDVD\AnyDVD.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Nero DriveSpeed] C:\PROGRA~1\Ahead\NEROTO~1\DRIVES~1.EXE
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe
O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
O8 - Extra context menu item: E&xportovat do aplikace Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
O8 - Extra context menu item: Easy-WebPrint Add To Print List - res://C:\Program Files\Canon\Easy-WebPrint\Resource.dll/RC_AddToList.html
O8 - Extra context menu item: Easy-WebPrint High Speed Print - res://C:\Program Files\Canon\Easy-WebPrint\Resource.dll/RC_HSPrint.html
O8 - Extra context menu item: Easy-WebPrint Preview - res://C:\Program Files\Canon\Easy-WebPrint\Resource.dll/RC_Preview.html
O8 - Extra context menu item: Easy-WebPrint Print - res://C:\Program Files\Canon\Easy-WebPrint\Resource.dll/RC_Print.html
O9 - Extra button: ICQ Lite - {B863453A-26C3-4e1f-A54D-A2CD196348E9} - C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: ICQ Lite - {B863453A-26C3-4e1f-A54D-A2CD196348E9} - C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{91258607-7147-435B-A39F-2013FA877CC0}: NameServer = 213.226.224.12,194.213.224.1
O23 - Service: AVG7 Alert Manager Server (Avg7Alrt) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgamsvr.exe
O23 - Service: AVG7 Update Service (Avg7UpdSvc) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgupsvc.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 13 bře 2006 18:46

Log je čistý, ale v zabezpečení ti chybí nějaký antispyware a firewall. Takže by ses měl zaměřit na tu vypalovačku. Myslím, že chyba bude na 99% tam.


Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů