Problém s přehráváním DVD disků

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Alchymista
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Problém s přehráváním DVD disků

Příspěvekod Alchymista » 06 bře 2006 12:44

Ahoj lidičky. Potřeboval bych poradit: Mám novou základní desku v PC. Po výměně mi DVD ROM odmítá přehrát DVD disky (ty s ochranou), ačkoliv předtím to šlo. PC se tváří, jako by v mechanice nic nebylo (průzkumník ve WXP). Mám tušení, že jde asi o novou ochranu instalovanou do počítače. Nevíte někdo, jak se toho zbavit? :idea: Díky, napište

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 06 bře 2006 13:22

Tak si říkám, že ses asi spletl. Nemyslel jsi kopírování a ne přehrání? Protože ochrana proti přehrávání je gól do vlastní branky producentům DVD filmů. DVD mechanika funguje jako běžný stolní přehrávač a pokud by nemohla nic přehrát, bylo by to špatné. Spíše si myslím, že bys potřeboval upgrade firmwaru na DVDRomku.

Napiš, co máš za základní desku a jakou DVDRomku. Tohle mě velmi zajímá.

Alchymista
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Alchymista » 06 bře 2006 15:01

Jde přesně o tohle. Nejde kopírovat. Průzkumník nezobrazuje soubory audio a video na DVD disku, DVD FAB Decrypter hlásí, že nemůže najít DVD soubory nutné k ripování. Před opravou vše normálně běhalo. Měl jsem půjčená dvě DVD - Alexandr a Star Trek. Alexandr nešel hned od začátku, DVD Star Trek normálně zobrazoval v průzkumníkovi soubory, FAB fungoval normálně. Po dvou hodinách nefungoval už ani Star Trek. DVD bez ochranných prvků (koupená, kopie) normálně běhají. Typ základní desky teď z hlavy nevím, musím se podívat.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 06 bře 2006 18:33

Ještě taková hloupá otázka - jak máš nastavený region disku? Tento počítač/vlastnosti/hardware/správce zařízení/jednotky CD-Rom. Klikni pravým myšítkem na tu mechaniku, dej vlastnosti a kartu Region disku - měl bys tam mít region 2.

Alchymista
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Odpověď na DVD

Příspěvekod Alchymista » 07 bře 2006 14:29

Je tam region II, je to první věc, na kterou jsem se kouknul, když to nešlo. Poradili mi reklamaci, jenže: Reklamuj, že ti doma nejde ripovat DVD :evil: Zkusil jsem toho docela dost, kromě obnovení systému, nechce se mi do toho pouštět, protože bych tam mohl změnit nastavení, co mi udělali během instalace nové základní desky.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 07 bře 2006 15:54

Kdo ti to dával dohromady? Nějaká odborná firma? No a to je otázka, jaké nastavení na nové základní desce by ti mohli udělat? Maximálně updatovat BIOS. Jinak veškerá nastavení, které v BIOSu máš bývá na nové desce nastaveno na default (F7) a ty si je můžeš přehazovat sám jak chceš. Instalace windows, nebo obnova systému do nastavení biosu nezasahuje. Takže jaký je status tvého kompu? Máš jej koupený a je celý tvůj, nebo na nějaký smluvní vztah, kdy do něj nesmíš zasahovat? Neřekli ti co tam prováděli za změny - měl bys mít v papírech od kompu napsáno, co ti s ním prováděli.

Alchymista
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Alchymista » 10 bře 2006 12:49

Ahoj, nastavení tam je. Nevím, jestli to zakazovali přímo v BIOSu. Počítač montovala firma a je celý můj, podle mě by tam neměli co dělat s nastavením. Nechal jsem si vyhledat soubory změněné v době, kdy to měli na reklamaci a skutečně tam něco vyváděli (je tam textový soubor kterej obsahuje nějaká data a nastavení). Problém v tom, že je to strašně obsáhlý a nevyznám se v tom. To nastavení bude asi nějaká novinka a bůhví jak to půjde změnit. Každopádně se v tom budu šťourat.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 10 bře 2006 13:35

Mohl bys ten textový soubor sem zkopírovat? A co to bylo za firmu, máš nějaký název? Myslím že by to reset Biosu a reinstal woken mohl vyřešit. Takovýhle podrazy na úbohé kopírovače filmů by se neměly dělat. :evil:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • problem pri klonovani disku cez axagon Příloha(y)
    od kerubin » 22 dub 2024 20:25 » v Problémy s hardwarem
    13
    1494
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2024 23:06
  • 100% využitie disku Příloha(y)
    od krakenus600 » 10 zář 2023 19:47 » v Vše ostatní (sw)
    9
    3000
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    11 zář 2023 11:26
  • Automatizování zálohy USB disku
    od Martab » 31 bře 2024 11:17 » v Vše ostatní (sw)
    15
    1801
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    01 dub 2024 18:40
  • Klonování disku - nelze nabootovat Příloha(y)
    od tux » 24 črc 2023 17:20 » v Vše ostatní (sw)
    13
    3144
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 črc 2023 09:40
  • Aktivace Windows po změně disku Příloha(y)
    od JanC » 15 říj 2023 20:32 » v Windows 11, 10, 8...
    24
    4218
    od JanC Zobrazit poslední příspěvek
    08 lis 2023 08:19

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů