Kolísání bufferu!!!!!!

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Baxx
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Kolísání bufferu!!!!!!

Příspěvekod Baxx » 29 led 2004 19:28

Mám podobný problém jako nějakýčlověk přede mnou, vlastním asi měsíc kombo TEAC 548DK. Před zformátováním systému (w98) šlo vše tak jak má. Po zformátování mám w2000 a vlastním program Nero. Asi po týdnu po týdnu práce s PC sem chtěl vypálit hudební CD, ale buffer se nikdy nenačerpal na 100% a neustále se načerpal jen z části a pak byl chvíli zápis. (neustále se střídala oranžová a červená kontrolka). Takto probíhalo celé vypalování a trvalo asi 10,5 min. (běžně 2,5 min.). Zkusil jsem už přeinstalovat Nero, ale stále to samé. Zajímalo by mě jestli je problém v hardwaru nebo v softwaru, či je někde něco špatně nastaveno (doufám). V poslední době je mé PC samý problém a další závažný problém bych už asi nepřežil. Je zajímavé jak některé PC dokáže být tak zasrané, že člověk z něj začne trpět depresemi (můj případ). Prosím poraďťe nebo se vážně naštvu a vyhodim ho z okna!!!! :evil:

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

vypalování audio

Příspěvekod Rimmer » 29 led 2004 23:11

Řekl bych, že vypalování audio CD nemůžeš provádět stejným způsobem - (rychlostí) jako datové CD. Protože rychlost tvojí vypalovačky může být sice 54x, ale to ještě neznamená, že umí vypalovat 54x i audio.
U vypalovaček se uvádí ještě jeden údaj - Digital Audio Extraction (DAE) a ten je při vypalování audio rozhodující a směrodatný.
Hodně dobré DAE je např. 26, dobré je 16 a prodávají se i vypalovačky s DAE 4x. Zkus zjistit, jakou má tvoje vypalovačka DAE >> zkus si stáhnout z netu nějaký měřící nástroj.
pozn. já vypaloval audio vždy max. 8x (1 - bylo to bez problému, 2 - bylo to čitelné pro většinu CD mechanik v radiích a věžích)
Rimms

Uživatelský avatar
Baxx
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

nenačerpaný buffer

Příspěvekod Baxx » 30 led 2004 18:23

Jo, ale já před tím problémem bez problému vypálil audio CD i 40x. Já však nemám problém ve vypalování audio CD. Tento problém byl i v programu Nero CD-DVD speed, kde mi to naměřilo rychlost zápisu u 48x média, skoro 50x, ale teď se nestále střídá oranžová a červená kontrolka a rychlost zápisu nestoupne na 9x. Spíše bych chtěl vědět jestli je mechanika vádná (i když je to TEAC) nebo je to HDD, nebo nastavením?????!!!!!!! :roll:

Uživatelský avatar
sovicka2001
Level 2
Level 2
Příspěvky: 190
Registrován: duben 03
Bydliště: Praha 917
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod sovicka2001 » 31 led 2004 17:03

NO bý tebou bych se zkusil mrknout, jestli jedeš na DMA či PIO (DMA je x krát rychlejší)
Dozvíš se to v systém/hardware/správce zařízení/primární nebo sekundární IDE

Dej vědět jaks dopad...
Ahojky!
J.S.

Uživatelský avatar
Baxx
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Kolísání bufferu!!!!!!

Příspěvekod Baxx » 31 led 2004 18:48

Hele fakt díky, ve W2000 se DMA nastavuje úplně jinak než ve w98 a já sem si myslel, že je zapnuto automaticky. Teď už je to vpohodě a mechanika jede tak jak má, takže ještě jednou díky. :D


Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host