MP3 disky

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
mike54
Level 3
Level 3
Příspěvky: 455
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

MP3 disky

Příspěvekod mike54 » 13 úno 2006 16:14

:idea: Zajímalo by mě, jestli je má obyčejné vypalené hudební CD větší životnost, než MP3 disk.Mám totiž asi 50MP3 disků a nechci aby mi třeba po 5letech přestaly jít. :huh:
Prosím odpovězte. :wink:

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9505
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 14 úno 2006 15:12

Hádal bych, že formát *.wav je odolnější vůči poškození povrchu CD (ať už mechanickému, nebo stárnutím) než formát *.mp. Zkušenost zatím žádnou nemám (naštěstí), ale vzhledem k tomu, že soubor wav zabírá na povrchu CD větší plochu než stejně dlouhý soubor mp3, bude poškozený povrch určitého rozsahu znamenat procentuelně menší ztrátu dat u formátu wav než u formátu mp3. Ale je to jen úvaha nepodložená zkušeností ani hlubokou analýzou problému.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 14 úno 2006 15:43

souhlasím s tím co napsal mmmartin, vůči mechanickému poškození je lepší formát wav, ale pokud jde o životnost média, je to úplně jedno jestli je na něm mp3,avi,nebo data, disk se stane nečitelným a začíná to od vnějšího okraje disku a postupuje ke středu, je třeba vše kontrolovat a včas znovu zálohovat; mě to potkalo už loni cca po 5 letech :-(


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Disky se odpojí a počítač hodí error
    od Malakhov » 04 črc 2023 11:15 » v Problémy s hardwarem
    5
    1190
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 črc 2023 16:05

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů