DVD - jak funguje CSS????

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
m-art
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

DVD - jak funguje CSS????

Příspěvekod m-art » 16 led 2006 16:31

Bohužel nemám doma asi žádné DVD s CSS ochranou takže to
nemůžu otestovat sám (většina DVD jsou nějaké přílhy k časákům bez ochrany) - proto se PTÁM:
Nechá mě CSS zkopírovat soubory přes WindowsCommander? CSS se projeví jen při přehrávání?
Nebo mě to nechá zkopírovat ale bez klíče z orig. DVD to nebude přehrávatelný?

Googloval jsem, ale asi málo...
M-ART

Reklama
Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 16 led 2006 16:41

Nenechá, ani přes commandera, ani přes průzkumníka, maximálně ti to DVD dovolí jen přehrát, při pokusu o překopírování na disk to jednoduše nejčastěji nahlásí nečitelná data, nebo chybu při čtení média

Uživatelský avatar
m-art
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod m-art » 16 led 2006 17:02

O.K.

Takže pokud nezkopíruju, video DVD je chráněný (popř. chybný).

Šlo mi o to, jestli se dá u DVD s filmem tímhle způsobem poznat ochrana. Abych nemusel všechno projíždět Decrypterem nebo Shrinkem.

Ještě 1 hloupý dotaz:
Všechny kopie DVD (od někoho pučený) jsou bez ochrany?
Nemám tady nainstalovanej Decrypter a nemůžu to otestovat. Ale zdálo se mi že tam někde byla volba "odstranit CSS". Samozřejmě byla aktivovaná. Nevim ale, jestlli se při deaktivaci týhle volby nezkopíruje DVD i s ochranou...
Nevim přesně v který části DVD je klíč, takže možná melu blbosti...
M-ART

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 16 led 2006 17:39

Kopírovat film na disk s dekryptérem bys měl dělat stejně, jako jíst příborem, nebo koukat na zamilované seriály - prostě automaticky. Kopírování v průzkumníku se ti může podařit ale film nevypálíš. To se mi už taky stalo, že byl film na disku, odpovídala velikost jednotlivých souborů, ale pak jsem jej chtěl vypálit a nešlo to. Nechal jsem si v Total komandéru porovnat jednotlivé soubory na disku a na DVDčku - a z celkově 16 souborů jich 5 bylo odlišných. Průzkumník se řídí kontrolním součtem CRC - to musí odpovídat, ale co už ten součet obsahuje, to mu je jedno. A pozor, to mluvím o DVDčkách, které už předtím někdo přepálil. O originálních DVD se v tomto případě vůbec nemá cenu bavit.
DVD Decrypter je soubor o velikosti cca 1MB, takže si s ním disk nepřeplníš.
Kromě toho dokáže také v omezené míře opravit některé chybičky v souboru a slepí soubor přes ty vadné oddíly, takže film zůstává stále celistvý.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 16 led 2006 18:25

Já osobně název ochrany znát nepotřebuji, potřebuji se jí zbavit a k tomu slouží právě Decrypter, Shrink a v poslední době taky DVDfab a přesně jak ti napsal Mijaja, veškeré DVD soubory kopíruji do PC pouze přes tyto programy ať kodované originály nebo kopie u kterých někdo porušil sktrukturu DVD a nemusejí být přehratelné ve všech přehrávačích

a co se těch kopií týče, ještě jsem nikdy neviděl kopii s ochranou, když se nedá načíst tak se nedá podle mě ani vypálit
Ochrany bývají různé, buď to musíš dekodovat celý film anebo přidavají na konec dat u DVD něco jako prázdné stopy, ty pak programy detekují jako poškození disku, většinou to řeší Decrypter tím že načteš jen film a bonusy s těmito stopami přeskočíš

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 16 led 2006 18:39

Já už jsem se setkal s filmy, které byly zkopírované systémem DVD na DVD - samozřejmě ty, které byly do velikosti 4,7GB. Nevím, jak se to dotyčné osobě podařilo a na tituly si už nevzpomínám - nejspíše to bylo v začátcích, kdy ta ochrana byla ještě v plenkách. Taky otázka vypalovacího softu, prostě tenkrát jsem tomu nevěnoval takovou pozornost, protože ještě fungovala podpora DVDDecrypteru a pravidelné updaty. Jenže teď už jsou ochrany někde úplně jinde a CSS je jen krtinec před přeskočením Sněžky. Právě teď mi komp přechroustává 8mm2 a makám na tom už od 15.°° A jsem si jist, že zvítězím. :D

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 16 led 2006 18:56

2 Mijaja
K tomu kopírování 1:1 máš pravdu, bylo to v začátcích DVD, kdy se filmy prodávaly v papírových obalech ( myslím že WarnerBros ) a záznam byl na každé straně disku, film na jedná a případné bonusy na druhé, takže doba na vytváření kopií záležela jen na tvé DVD mechanice :lol:

Uživatelský avatar
m-art
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod m-art » 18 led 2006 07:14

Bezva. To o tom "opravování" ne úplně zdravejch DVD jsem už něco četl... Takže příště Decrypter rulez.
M-ART


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • USB3 funguje ako USB2
    od AmatérRobert » 28 říj 2023 13:39 » v Problémy s hardwarem
    4
    1172
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    29 říj 2023 12:22
  • Modem ZTE H267A funguje, ale Internet stále bliká
    od Milo » 08 led 2024 16:04 » v Sítě - hardware
    2
    1059
    od Milo Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:15

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů