Životnost médií

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Životnost médií

Příspěvekod Jidhash » 08 lis 2005 20:55

Na každém kroku dnes slyšíme že se má neustále zálohovat a je to pravda.Ale k mému údivu jsem zjistil, že zálohy které jsem provedl tak před 3 a více lety, jsou dnes z 50% nepoužitelné :x Jako první se rozpadly CD média barvy světlé žluté a zelené značek BestMedia,Platinum, některé Samsungy, Traxdata atd.Jediná značka která zatím 100% odolává zubu času je Verbatim ( sláva jim ) a to ve všech barevných verzích. Vím že tento problém trápí i spoustu mých známých a tak bych se chtěl zeptat na vaše "dlouholeté" zkušenosti a taky, jaká média zvolit k zalohování DVD, zatím opět používám výhradně Verbatim, ale nerad bych po roce opět scháněl uložená data, jako jeden můj známy který používal PRINCO, bylo levnější a pak :cry: nad výdělkem

Reklama
Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 08 lis 2005 22:18

Verbatimky su na dáta asi najlepšie. Na DVD používame aj Traxdaty, s tými máme výborné skúsenosti. Horšie to bolo s DVD Imation a rôznymi neznámymi značkami.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 08 lis 2005 22:58

existují i CD média přímo na uchovavání hudby, ale zatím mi nikdo nedokázal vysvětlit rozdíl mezi datovým a hudebním CD ( nebo filmovým DVD ).U hudebných CD jsou poškození zbůsobená čase nejvíce zřetelná

Uživatelský avatar
pkj
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod pkj » 22 lis 2005 10:44

Nemohl jsem uvěřit, když jsem četl vaše příspěvky. Úplně mi přejel mráz po zádech.
Souhlasím s tím co říkáte ale zajímalo by mně jak moc se dvd poškozuje.
Mám dvd Verbatim ti jsou OK ale také čas od času používám IMATION protože mi bylo řečeno že dosahují skoro téntýž kvality. Znamená to že za pár let budu moc disky vyhodit a to i při malém využití těchto disků?(skoro se na to nedívám)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9511
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 22 lis 2005 11:24

Jidhash píše:existují i CD média přímo na uchovavání hudby, ale zatím mi nikdo nedokázal vysvětlit rozdíl mezi datovým a hudebním CD ( nebo filmovým DVD ).U hudebných CD jsou poškození zbůsobená čase nejvíce zřetelná

CD (ale i DVD) média určená pro "multimediální" využití nedávají tak velkou záruku úplnosti a časové stability uložených souborů jako média určená pro uchování dat z jednoho prostého důvodu: CD i DVD přehrávače jsou schopné eliminovat ztrátu dat určitého rozsahu tak, že posluchač (divák) nic nepostřehne, při větším poškození "jenom" na chvíli vypadne zvuk nebo zamrzne obraz a teprve při ještě větším poškození přehrávání zkolabuje. Naproti tomu i mnohem menší výpadek v datovém souboru způsobí jeho znehodnocení do té míry, že je nepoužitelný. Proto se vřele nedoporučuje používat "multimediální" CD a DVD pro ukládání záloh a jiných důležitých dat.

Uživatelský avatar
pkj
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

aha

Příspěvekod pkj » 22 lis 2005 12:58

Jo takhle je to myšlený. Takže když budu místo multi disků používat ty klasicky tak to bude celkem OK

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 22 lis 2005 14:01

Záleží na co čím a jak to bylo pálený. Já mám doma pálený CD od roku 1999 a zatím vše 100% čitelný. Jenže je jasný, že za 20 let to bude čitelný z 0%. U DVD je to ještě horší než CD. A pak digitalizujte VHSky...

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 22 lis 2005 15:15

tak sem mezi "vyrazenejma" Cédama nasel svoje uplne prvni vypaleny cd... sou tam verbatimy, sony ale i nejaky absolutne neznackovy. Vsechny kupodivu behaj... a to i presto ze jsou celkem poskrabany a asi ... nevim presne jak stary, ale bylo to paleny na kamosove vypalovacce ktera palila cd rychlosti 4x ;)

Jak to tak bejva... sou to cd s bezcenym obsahem... tak sem nasel 3 roky stary dulezity cd a nebeha :)
Obrázek

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 22 lis 2005 15:19

Tady ani nejde o škrábance, ale o to čemu je to CD vystavený, teplota, záření, ale ať to schováš kam chceš, materilál pořád "teče". Já ty svý první páli ještě dvojkou! :wink:

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 22 lis 2005 19:52

Tak jsem narazil v jednom prastarém kamenném obchodě na DVD-R od Verbatimu, které jsem doposud neviděl.Jedná se prý o speciální média na zálohování filmů a mají označení Digital Movie.Vypaluje se na ně jen 4x, ale spodní vrstva je v porovnání s běžným Verbatimem zřetelně tmavší a tím prý i déle vydrží.Jo a jsou jen o 3 kč dražší, takže to stojí za to. 8)

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 22 lis 2005 20:23

Nejsou to nahodou takovy ty jak jsou pomalovany jako videopaska? :)¨Ty sou hodne dobry. Par jich tu mam a vydrzej fakt hodne... nechal sem je v lete na slunicku a sou ok :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 22 lis 2005 22:00

Ten potisk vypadá jako starý filmový kotouč a jsou zabalené ve velkém plastickém obalu jako originální DVD.
Vidím že jsi znalec co se týče metod testování výdrže medií :lol:


Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti