DVD rekorder se zapisem na DVD

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

scooped
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

DVD rekorder se zapisem na DVD

Příspěvekod scooped » 15 pro 2017 19:53

Zdravim pratele, potreboval bych poradit s koupi DVD rekorderu, co by mel vestaveny HDD, moznost editace videa a umel zaznamenane zaznamy potom vypalit na DVD.
Kdyz jsem hledal na netu, videl jsem rekorderu mraky ale nikde nebylo potvrzeno to vypaleni na dvd.
Rozpocet mam 11 tisic, ale kdyztak mi napiste i drazsi. Pokud neco takoveho existuje, poradte prosim. Dekuji

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD rekorder se zapisem na DVD

Příspěvekod petr22 » 15 pro 2017 20:02

DVD rekorder. Nemyslis, ze neco, co se jmenuje DVD rekorder, musi umet zapisovat na DVD? Logicky to musi umet vsechny.

Otazka je, jestli se vubec jeste DVD rekordery prodavaji, protoze krome digitalizace domaciho videa jsou k nicemu.

Ja vidim v nabidce znamych prodejcu 0 kusu, takze jedine bazary nebo Ebay.

scooped
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: DVD rekorder se zapisem na DVD

Příspěvekod scooped » 15 pro 2017 20:52

Prave s tim jsem se potykal..vsude nabizeli DVD rekordery ale ani jeden nemel napsany zapis. Takze tu logika selhala :-)
Prave moznost NEexistence vypalovacich DVD rekorderu me zavedla na toto forum. Doufal jsem ze nekdo rekne...a jooo, ty myslis tohle..tak to musis hledat takhle..atd :)
no kazdopadne diky za odpoved.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD rekorder se zapisem na DVD

Příspěvekod petr22 » 15 pro 2017 21:10

Kde presne prodavaji DVD rekordery? U zadneho znameho prodejce je v nabidce nevidim.

Logika nemuze selhat - nazev zarizeni DVD rekorder rika, ze zarizeni nahrava na DVD.
Vec, co neumi nahravat na DVD, nemuze uz z principu byt DVD rekorder.

Nevim o jakem DVD rekorderu presne se bavime, podle me je uz nikdo davno neprodava
vzhledem k tomu ze DVD rekordery zcela nahradily setopboxy s moznosti nahravani na disk.

U setopboxu postrada smysl zapis na DVD vzhledem k nutnosti prepoctu (ktery trva stejne dlouho jako
nahravka) jakekoliv nahravky ktera neni porizena v MPEG-2 720x576, coz je krome konciciho SD vysilani
DVB-S/T kazda nahravka. Takze by to fungovalo tak, ze by to nahralo 2h film, dalsi 2h by ho to pocitalo
a pak jeste 10 minut vypalovalo, takze za dve a pul hodiny po skonceni nahravani by vypadla placka.

Pokud to ma byt na digitalizaci domaciho videa, koupil bych DVD rekorder pouzity.

Na jakykoliv jiny ucel to nema smysl kupovat vubec.

Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD rekorder se zapisem na DVD

Příspěvekod Melis » 15 pro 2017 21:18


petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD rekorder se zapisem na DVD

Příspěvekod petr22 » 15 pro 2017 21:21

Urcite se to prodava? To bych videl tak na rok 2000, ne 2017.

Uz hezkych par let je to totiz prakticky nepouzitelne.

Vzdyt to ma jen ANALOGOVY tuner.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD rekorder se zapisem na DVD

Příspěvekod Karrex » 15 pro 2017 22:17

Ne, na CZC to bylo v nabídce v roce 2011.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD rekorder se zapisem na DVD

Příspěvekod petr22 » 15 pro 2017 22:31

To bych tak videl realne, ale i v roce 2011 to bylo nepouzitelne. Takhle to dopada, kdyz nekdo hodi do fora ctvrty odkaz zezhora pri hledani "dvd rekorder" aniz by se pozastavil nad tim, ze zarizeni bez digitlniho tuneru je dneska na nic. Takovychhle pohrobku bude na webech vyrobcu urcite vic.

Jestli to ma slouzit k nahravani z TV, tak jedine dostupne zarizeni je TV s moznosti pripojeni disku nebo setopbox bud s USB nebo s diskem vevnitr.

Existence DVD mechaniky v podobnem zarizeni nema smysl, vse co se nahraje by se muselo pred vypalenim prevadet na DVD Video.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: DVD rekorder se zapisem na DVD

Příspěvekod X » 16 pro 2017 07:29

TV nahrávky pořízené přímo TV jsou skoro k ničemu, jsou zakryptované a přehraje je pouze ona TV!

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD rekorder se zapisem na DVD

Příspěvekod petrmet » 16 pro 2017 08:57

Mohu přidat vlastní zkušenost. Mám Panasonic DMR-EX87, kupoval jsem ho někdy asi v r.2006, stál asi 12 000 Kč. Je to jeden z prvních DVD rekordérů s DVBT tunerem. Má HDD 250 GB. Umí střih videa. Střih nahrávky ( začátek, konec, případně reklamy během nahrávky ) mi zabral cca 5 min, vypálení DVD, pokud byla délka do 2 hod, tak asi 10 min, pokud byla delší, tak byl podstatně pomalejší, asi probíhá nějaká komprese. Naposledy jsem ho používal na digitalizaci VHS kazet, ale to je podstatně delší. Např. VHS 240 znamená nejdříve 4 hodiny nahrání do DVD rekordéru, pak střih a vypálení DVD, tj. celkem 5-6 hodin. Ale vzhledem k ceně, kterou za převod VHS na DVD požadovaly firmy, jsem si u důležitých nahrávek udělal sám, kvalita odpovídá kvalitě VHS nahrávky. Bohužel neumožňuje připojení k PC, jediná možnost je vypálit nahrávku na DVD RW a to pak zkopírovat do počítače.
P.S. Myslím, že Panasonic zvládá i DVD+R DL, ale to jsem nikdy nezkoušel vzhledem k ceně a kompatibilitě DVD+R DL.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host