poškozený/nečitelný JPG

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

rtep007
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

poškozený/nečitelný JPG

Příspěvekod rtep007 » 19 led 2017 13:41

Dobrý den všem,

nevím, jestli tento dotaz pokládám ve správné kategorii, každopádně to zkusím. Případně mě prosím odkažte do správné kategorie dotazů, díky. Je to již delší dobu (r. 2009) co se mi přihodila nemilá věc. Fotky (cca 600 Ks) uložené v osobním PC se v důsledku chyby HDD nepodařilo odzálohovat standardním způsobem. Kamarád mi tehdy byl pomocí nějakého speciálního systému (asi SW) schopen z poškozeného HDD fotky vytáhnout ale bohužel bez možnosti JPG soubory otevřít (takže průběžný výsledek nadějný leč s nulovým efektem). Od té doby mám tyto soubory stále uložené pro případ "kdyby náhodou". Jelikož jsem tyto stránky párkrát využil při pomoci s Excelem a musím podotknou, vždy úspěšně, tak mě napadlo, jestli by se někdo zdatný nenašel, který by mi byl schopný poradit i v této problematice. Byl bych "rád" i třeba za konstatování, že tyto fotky jsou prostě jednou pro vždy ztracené a nemá smysl už uvažovat ani do budoucna o jejich oživení ... Měli jsme tam pro nás srdcovou záležitost, když jsme si rekonstruovali panelákový byt ... To většinou člověk dělá jenom jednou dvakrát za život ... V příloze připojuji jeden z poškozených JPG souborů. Já pořád tak nějak vnitřně věřím, že by se to dalo zkušeným uživatelem, což já rozhodně nejsem, vyřešit, protože soubory mají datové hodnoty odpovídající velikosti fotek ... Budu moc rád za každý Váš názor. Díky předem moc za pomoc a přeji všem pěkný den.

S přátelským pozdravem, Petr

Dodatečně přidáno po 4 minutách 21 vteřinách:
Ještě ten soubor, nějak ho nevidím v původním dotazu ... Díky

Dodatečně přidáno po 13 minutách 31 vteřinách:
Raději řeším přes Úschovnu, díky. PV

odkaz na zásilku http://www.uschovna.cz/zasilka/LIHE7P8SFR5M9WBT-XNW/

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: poškozený/nečitelný JPG

Příspěvekod petr22 » 19 led 2017 15:10

Bohuzel - obsah souboru neodpovida zadnemu datovemu formatu, zkratka neni to JPG.

Problem bude nejspis fragmentace dat na disku - doslo sice k obnove dat o spravne velikosti od sektoru X po sektor Y, ale tato data obsahovala neco jineho, nez JPG obrazek.

Z hlediska datove sktruktury se jedna o nahodnou smes jednicek a nul.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: poškozený/nečitelný JPG

Příspěvekod faraon » 19 led 2017 21:38

Jestli máš někde v šuplíku schovaný ten disk, a nic jsi na něj od té doby nezapisoval, tak by se ty fotky možná daly obnovit pomocí photorec.

Tenhle soubor je sice obnovený ve správné velikosti, ale ze špatného místa disku. Minimálně část vypadá jako kód nějakého programu, jsou tam několikrát sekvence které se v JPG určitě neobjeví.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

rtep007
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: poškozený/nečitelný JPG

Příspěvekod rtep007 » 20 led 2017 15:31

Zdravím Vás, chci poděkovat, že jste se na to podívali. HDD již nemám, takže to beru za navždy ztracené. Díky za Váš čas a odpovědi. Mějte se fajn. Zdraví PV


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti