Video

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

tomas.brzak
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Video

Příspěvekod tomas.brzak » 28 dub 2005 21:15

Zdravím, potřeboval bych poradit jak z počítače dostat sestřihané video ve formátu avi nebo mpeg2 do videorekordéru??? Vlastním grafickou kartu ATI All In Radeon 7500 a videorekordér Samsung. Poked si budete někdo vědět rady, tak mi prosím napište. Dík

Reklama
pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 29 dub 2005 11:30

Kartu neznám, ale pokud má TV Out, tak odtud táhni kabel do VRC.

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 29 dub 2005 16:12

pokud má video jenom Scart, je potřeba koupit redukční krabičku ze scartu na takové ty barevné zdířky (nevím teď jak se to jmenuje). Stojí to kolem 50Kč
nic normálního mě nenapadlo

tomas.brzak
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tomas.brzak » 29 dub 2005 20:06

Díky, myslel jsem si to, tak koupím tu redukci ze SCARTu a uvidíme. K čemu přesně slouží kabel na S-Video. Jde to i přes něj??

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9510
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 29 dub 2005 23:13

To záleží na graf. kartě a na televizi. S-video je kvalitnější způsob kódování videosignálu než kompozitní video, ale ne každá televize má s-video vstupní obvod. A bez něj výhody s-videa nelze využít. :-(

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 02 kvě 2005 12:21

řekl bych, že tohle by mělo jít taky vyřešit redukcí s-video - scart, ale musí být na graf.kartě s-video výstup a dojde pak ke ztrátě kvality
nic normálního mě nenapadlo

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 02 kvě 2005 13:03

Docela pochybuju, že by měla karta S-video výstup.

Redukce Scart-Cinch. Kup si rovnou obousměrně přepínatelnou. Před nějakými třemi roky cca za 130,-

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9510
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 02 kvě 2005 13:43

Charlie.v píše:řekl bych, že tohle by mělo jít taky vyřešit redukcí s-video - scart, ale musí být na graf.kartě s-video výstup a dojde pak ke ztrátě kvality


A navíc musí mít televize S-video vstup. :!:

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 02 kvě 2005 22:52

mmmartin píše:
Charlie.v píše:řekl bych, že tohle by mělo jít taky vyřešit redukcí s-video - scart, ale musí být na graf.kartě s-video výstup a dojde pak ke ztrátě kvality


A navíc musí mít televize S-video vstup. :!:


musí jen v případě, že chce zachovat kvalitu S-video, pokud ne, tak stačí ta redukce S-video - SCART
nic normálního mě nenapadlo

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9510
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 03 kvě 2005 19:33

Při vší úctě si dovolím citovat: "I prd, velebnosti". Konec citátu. Pokud nemá televize S-video vstupní obvod, není schopná S-video signál zpracovat, a ani piny, které jsou ve SCARTu přiřazené S-video signálu (tj. 20 - luma, 18 - luma zem, 15 - chroma a 13 - chroma zem) nejsou ve vstupním scartu takové televize zapojené. Takže pokud spojím S-video výstup karty prostřednictvím S-video kabelu a redukce S-video - SCART se vstupním SCARTem takové televize, bude televize hrát pouze černobíle, protože u televize bez S-video vstupního obvodu je pin 20 vstupem pro kompozitní video, který si se signálem luma rozumí, ale nedostává se mu informace o barvách. Barvy se dají do obrazu dostat kondenzátorem, kterým se spojí signály luma a chroma a takto spojené signály se přivedou na pin 20 ve SCARTu. Takový kondenzátor ale není standardní součástí redukcí S-video - SCART.

tomas.brzak
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tomas.brzak » 04 kvě 2005 07:15

Zatím děkuji za rady. Včera jsem zakoupil kabel s audiem (červený a bílý) a žlutým pro video a k tomu jsem koupil koncovku SCART se vstupem i výstupem (IN a OUT přepínač). Jenomže mi nastal takový problém: na grafické kartě mám vstup i výstup, ale kabel dodaný ke gr. kartě má konektor pouze na vstup. Na výstup nikoliv, který já vlastně potřebuji. Dá se někde koupit?? Jenom dodám že moje televize nemá S-video vstupní obvod. Díky

tomas.brzak
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tomas.brzak » 04 kvě 2005 07:19

A ještě když mám zatím jenom video vstup z televize, jde nějak na počítači sledovat přes tyto kabely klasicky televizi?? jak toho docílit??


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti