Opakované restartování a zamrzání PC

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

adambab
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Opakované restartování a zamrzání PC

Příspěvekod adambab » 07 lis 2020 18:26

Počítač se nepravidelně sám od sebe restartuje při jakémkoliv úkonu - při klinutí na internetový odkaz, až po hraní her, nezáleží co se na něm dělá. Nejdříve začne zmrzávat obraz i zvuk, u menších úkonů počítač poté běží normálně, avšak u těch složitějších (hry) se začne sám restartovat.
Problém začal před více než měsícem a stávalo se to jen vyjímečně (2x do týdne). Ale před týdnem to došlo do stavu kdy se počítač restartoval neustále 4 hodiny, někdy nenaběhnul ani na plochu.
Začal jsem zkoumat a vyměnil zdroj, jelikož starý tam už stejně byl přes 7 let. Vše nasvědčovalo tomu že je problém vyřešen, ale není tomu tak. Po 2 dnech problém stále pokračuje a já už si nevím rady, všechny ovladače mám nové, teploty jsou v pořádku (cpu max 75°) Windows píše Kernel Power. Počítač musím zapínat v nouzovém režimu, abych mohl tohle vůbec napsat.

Hardware:
CPU: Intel Core I5-2300 MBO: GIGABYTE GA-H67M-UD2H - Intel H67 RAM: Kingston HyperX Blu 4GB (2x2GB) DDR3 1333 + HyperX Fury Blue 8GB (2x4GB) DDR3 1333 HDD: Samsung SpinPoint F3 - 500GB + WD Blue 1TB GPU: ASUS GeForce GTX 1050 Ti STRIX PSU: Seasonic CORE GC-650 OS: Windows 10 Home 64bit

výpis paměti, protokol událostí, výpis z HWMonitoru v zátěži a SMART zde: http://leteckaposta.cz/995938707
Přiložil jsem i fotku z mého snažení o test RAM pamětí, po nabootovaní flash disku se kterým jsem to později vzdal. Doufám že co jsem poslal bude stačit aspoň na něco.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Opakované restartování a zamrzání PC

Příspěvekod petr22 » 07 lis 2020 18:31

Ten Memtest vypada prinejmensi... zajimave, jako u vadne graficke karty.

Zkousl jsi vyndat tu Geforce a fungovat jen na iGPU v procesoru ?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Opakované restartování a zamrzání PC

Příspěvekod ITCrowd » 07 lis 2020 19:51

Zkus vyndat tu grafiku, jak píše petr a spusť memtest znovu. Nejlépe přes noc.
dump ukazuje na chybu ovladače SteamStreamingMicrophone.sys, což ale neznamená, že to je skutečně ono. Tato chyba může být vyvolána i chybou paměti.
V eventlogu jsou zaznamenány výpadky, ale bez dalšího vysvětlení, u některých dokonce chybí zpětná zpráva eventlogu o nekorektním ukončení.
A co mě dál zaráží, není zaveden ovladač mssmbios.sys, což mi znemužňuje zobrazit další věci v dumpu. A chybí časové sestavení systému.
Zeptám se narovinu - ten systém je legální?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

adambab
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Opakované restartování a zamrzání PC

Příspěvekod adambab » 07 lis 2020 20:07

S grafikou jsem nic nezkoušel, doteď jsem měl za to že to ní nebude. Nechal jsem si dělat u nás v obci v jediném IT obchodě přeinstalaci systému, kvůli špatnému systémovému disku, rovnou jsem si objednal grafiku a nové ramky a jak mi počítač předali tak jsem nové komponenty zavedl do pc. Je to asi 2-3roky a je pravda, že občas se mi ukazuje hláška aktivovat windows, někdy zase zmizí v průběhu a nějak mě to neomezuje v práci. Ani mě nenapadlo že by systém nemusel být legální. Mohl by to být právě ten problém na který je třeba se zaměřit?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Opakované restartování a zamrzání PC

Příspěvekod ITCrowd » 07 lis 2020 20:16

Je to více než pravděpodobné.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Opakované restartování a zamrzání PC

Příspěvekod petr22 » 07 lis 2020 20:18

I kdyby system nebyl legalni tak ti to nebude restartovat pocitac a uz vubec to nebude
delat co, co je na obrazku ze spusteni Memtestu.

To co je obrazku vypada jako vadna VRAM.

Vytahni tu Geforce a zkus to bez ni.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Opakované restartování a zamrzání PC

Příspěvekod ITCrowd » 07 lis 2020 20:43

Pokud je ten nelegální systém nějak "ošetřen", pak to může dělat cokoli. Včetně natažené havěti.
Na memtest to ale skutečně nemá vliv.
VRAM můžeš otestovat tímto: http://mikelab.kiev.ua/index_en.php?pag ... AMS/vmt_en
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

adambab
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Opakované restartování a zamrzání PC

Příspěvekod adambab » 07 lis 2020 21:37

Zítra se pokusím udělat memtest přes iGPU. Je mi divné co to udělalo, ale tak si říkám jestli to restartování může opravdu způsobovat grafická karta, když jsem tohle viděl poprvé, na sestavě hraju nové hry a nikdy se mi tohle nestalo, až při testu paměti ram? Je to jedna velká záhada pro mě. Přijde mi reálnější, že jsem memtest zavedl nějak špatně. GPU je nejmladší komponenta a myslel jsem že chvíli vydrží, základ sestavy je 3x starší..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Opakované restartování a zamrzání PC

Příspěvekod petr22 » 07 lis 2020 21:40

To poznas tak ze das Nvidii ven.

Jestli se to bude chovat stejne, bude vadna nejspis RAM nebo deska.

adambab
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Opakované restartování a zamrzání PC

Příspěvekod adambab » 09 lis 2020 10:07

Zkoušel jsem několikrát spustit memtest, ale nechtěl se načíst, několikrát jsem zkoušel nabootovat flash disk a stejně nešel, vyndal jsem grafiku a zkusil to, stejně to nešlo. Tak jsem stáhnul jinou verzi a naběhlo to hned.
Memtest běžel přes 10hodin, 4x, a nenašel žádné errory nebo chyby takže paměti ram můžeme vyloučit z problému. Zajímalo by mě co s tou grafikou kvůli tomu co to udělalo. Bylo to divné, ale zkoušel jsem zapnout špatnou verzi memtestu, která mi ani nefungovala, takže to mohlo vzniknout i něčím jiným co neovlivňuje restarování. Znovu jet memtest s grafikou mi přijde zbytečnost, nejvíce se mi to jeví jako špatný operační systém. Děkuji za odpověď


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Po odinstalaci nelze opakovaně nainstalovat PowerToys
    od yebar16037 » 11 črc 2023 10:25 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    867
    od yebar16037 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 10:25
  • zamrzání pc win11
    od gogo1963 » 15 říj 2023 09:34 » v Windows 11, 10, 8...
    12
    1981
    od gogo1963 Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 08:33
  • Náhodné zamrzání PC
    od Styxik » 20 kvě 2023 23:59 » v Problémy s hardwarem
    7
    1152
    od Styxik Zobrazit poslední příspěvek
    23 kvě 2023 08:31

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů