BSOD irql_not_less_or_equal a další, prosím o pomoc Vyřešeno

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

RagX
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

BSOD irql_not_less_or_equal a další, prosím o pomoc

Příspěvekod RagX » 21 srp 2020 04:15

Zdravim zdejsi forum, delsi dobu mam jednou za cas bsod s ruznym kodem, dneska to byl naposledy irql_not_less_or_equal.
Většinou se to stalo, kdyz jsem mel otevreno nekolik oken v prohlizeci chrome a k tomu spotify a treba slozku v pocitaci. Během hrani se bsod neobjevilo nikdy.
Stahl jsem si Bluescreenview, kde bylo v polozce Caused by driver: ntoskrnl.exe
Mohl by to byt ten problem nebo bude potreba neco dalsiho?
Napadlo by me, ze by to mohly byt i ramky. Co jsem tak hledal na internetu, tak nekdo psal o zvyseni napeti. Mam ddr4 16GB na frekvenci 3333 mhz Hyper X Predator.
PC sestava je stara necely rok: cpu Ryzen 3600, chladic Be quiet dark rock slim, MB Asus Crosshair VI x370, Grafika sapphire 5700xt nitro+ 8gb, zdroj Seasonic gold 650W, ssd 512gb Transcend m.2, 1TB hdd WD Blue.

Dekuji za rady.

Reklama
Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD irql_not_less_or_equal a další, prosím o pomoc

Příspěvekod Azmir » 21 srp 2020 04:59

Ano bývají to většinou ramky, zkus nastavit nižší XMP profil nebo nižší frekvenci/horší časování. Pokud by to dělalo stále, zvážil bych i změnu napětí na procesoru.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

RagX
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD irql_not_less_or_equal a další, prosím o pomoc

Příspěvekod RagX » 21 srp 2020 05:17

Jestli si to pamatuju dobře, tak si tady tenkrát tyhle ramky k ryzenům často doporučoval právě ty. :D Nižší xmp profil a frekvence ale podle mě není řešení, když se připravím o výkon. Navíc jsem asi dva dny měl tu základní frekvenci 2666 mhz a bsod se stejně objevilo.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD irql_not_less_or_equal a další, prosím o pomoc

Příspěvekod Azmir » 21 srp 2020 05:43

Doporučuje se, co má dobrý poměr cena/výkon. Ty ramky jsou taky navíc v pořádku, s nima nic zřejmě nebude.

Nastavoval si i ručně napětí na RAM? Pokud ne, nastav ručně na 1.35V. Pokud už si 1.35V manuálně zkoušel, zkus 1.4V.

Popřípadě věci jako CPU SoC, VDDp apod., správné nastavení může pomoci, ale pro mě to je španělská vesnice. S tím kdyžtak at pomůže někdo kdo se vyzná v ryzenech a jejich nastavení.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

RagX
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD irql_not_less_or_equal a další, prosím o pomoc

Příspěvekod RagX » 21 srp 2020 05:56

Počkám teda až napíšou další, kteří se na tohle téma specializují. Sám se v tom moc nevyznám.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD irql_not_less_or_equal a další, prosím o pomoc

Příspěvekod Azmir » 21 srp 2020 06:08

Záleží dle druhého odstavce, jestli už si tohle zkoušel, je tu totiž i šance, že to nedělají ram, ale procesor. Prvně bys měl ale ty ram vyloučit tím nastavení napětí.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD irql_not_less_or_equal a další, prosím o pomoc

Příspěvekod ITCrowd » 21 srp 2020 06:31

RagX píše:Počkám teda až napíšou další, kteří se na tohle téma specializují. Sám se v tom moc nevyznám.

Nedodal jsi nic. Když už dáš příspěvek do tématu, přečti si nejdříve, co máš udělat: viewtopic.php?f=118&t=129195
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RagX
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD irql_not_less_or_equal a další, prosím o pomoc

Příspěvekod RagX » 21 srp 2020 08:22

Chtěl jsem prvně vědět, jestli se nedá něco zjistit podle toho driveru ntoskrnl.exe. Tak jednoduchý to asi ale nebude co. :/

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD irql_not_less_or_equal a další, prosím o pomoc

Příspěvekod ITCrowd » 21 srp 2020 14:12

ntoskrnl není driver.
Řeknu ti to asi takhle - pokud máš opravdu zájem svůj problém řešit, budeš pro to muset něco udělat. Jinak si koleduješ o to, že se tu sejde spousta radilů, kteří budou radit všechno možné, honit tě od čerta k ďáblu, ale nic ti nepomůže.
Drž se laskavě návodu, čím dřív se pohneš, tím dřív se můžeme tvým problémem zabývat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RagX
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD irql_not_less_or_equal a další, prosím o pomoc

Příspěvekod RagX » 24 srp 2020 17:07

Dobře, když začnu první krokem tak ze složky Windows\Minidump stačí jenom zkopírovat ten soubor? Nejde totiž otevřít, tak nevím k čemu bude.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD irql_not_less_or_equal a další, prosím o pomoc

Příspěvekod ITCrowd » 24 srp 2020 17:59

Dostal jsi jasný odkaz na návod. To, že ho nemůžeš otevřít ty je v pořádku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RagX
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD irql_not_less_or_equal a další, prosím o pomoc

Příspěvekod RagX » 24 srp 2020 18:03



  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů