Modrá smrt - různé chyby Vyřešeno

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

Pandora Rosalez
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod Pandora Rosalez » 15 úno 2020 10:39

Pár dní byl klid a dnes opět BSOD :huh: já už opravdu nevím, co je špatně...
Můžete prosím někdo mrknout? Díky...
http://leteckaposta.cz/586277117

Dodatečně přidáno po 4 minutách 51 vteřinách:
Btw, měla jsem tam opět IRQL_not_less_or_equal
Našla jsem si "Tato chyba znamená, že může být nějaký problém s ovladačem zařízení, pamětí zařízení nebo antivirovým softwarem na vašem zařízení." jenže aktualizace žádné nemám, ovladače s chybou taky ne a antivir mám normálně jen jeden... už nevím co zkusit...

Reklama
RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod RIKI22 » 15 úno 2020 11:08

Spusť si CMD , ako Správca a príkaz : chkdsk/f , ak prebehne bez problémov spusť ešte raz cez príkaz : sfc/scannow
Ak máš ešte DriverEasy ponúka nejaké ovládače?Presná zostava Win10 je teraz 18363.657 ?Stiahni si a spusť ten program https://www.softpedia.com/get/System/Benchmarks/AS-SSD-Benchmark.shtml, či nezobrazí chybu.
Odpoj ten disk s upozornením od napájania, či zostane chyba.Skús PC s inou grafikou.Aktualizuj si bios na doske , ak nemáš aktuálny.
AMD Chipset Driver máš teraz verziu 19.30.28 , ako je na stránke dosky?Ak máš staršiu verziu , tak nainštaluj zo stránky dosky.

Pandora Rosalez
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod Pandora Rosalez » 15 úno 2020 11:35

Koukám, že hledat aktualizace přes správce zařízení a win update je vyloženě ztráta času, mi to u všeho píše že je tam nejnovější ovladač a když jsem zkusila ten Driver Easy tak mi to našlo hned devět aktualizací. :| Sice sedm z toho bylo něco k audiu, ale byl tam ovladač na grafiku, který se mi tak posunul o dva roky aktuálnější verzi! :-o

Každopádně ten "vadný disk" už pár dní připojený nemám a kontrolu disků dělám poměrně často. Každopádně zkusím pak ten Benchmark... u disku se systémem bylo vše ok.
Win10 mám taky aktuální verzi. Chipset taktéž poslední. Zkusím tedy, jestli náhodou nepomohla ta grafika.
Kde prosím zjistím, jakou mám verzi BIOSu? Nějak to nemůžu najít.

Díky!

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod RIKI22 » 15 úno 2020 11:41

V biose alebo mala by sa zobraziť aj cez CMD príkaz : WMIC bios get smbiosbiosversion
Aj v programe Driver Easy - Hardvérove informácie-Základná doska.

Pandora Rosalez
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod Pandora Rosalez » 15 úno 2020 12:03

Hm, tak poslední verzi nemám (mám tady ze 17. 6. 19 a na webu je z 25. 11.) ovšem stáhlo mi to nějaký soubor CAP, musím si pak najít, jak se to aktualizuje ... ale jelikož to není zase tak staré, tak to biosem snad nebude.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod RIKI22 » 15 úno 2020 12:13

Stiahneš , rozbališ priamo do C , aby nebolo treba sa zbytočne preklikávať.Vojdeš do biosu, tam cez F7 , spustíš ASUS EZ Flash 3 a ukážeš v strome ,ako TC na rozbalený súbor s biosom.
Podľa dátumu máš verziu 5007 a po nej vyšlo 5 novších vydaní biosu.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod ITCrowd » 15 úno 2020 12:54

Čekal jsem, že se vrátíš. RIKI totiž nic jiného, než drivereasy neumí. Tady ( viewtopic.php?f=46&t=211564 ) vesele radí s ovladači, ačkoli problém v ovladači být nemůže.
Chybějící ovladač nezpůsobuje (až na opravdu výjimky) pád systému do modré smrti. Nemá proč, systém sice nějaký HW detekuje, ale "nešáhne" si na něj, tak proč by měl padat? Jakoby ses v noci budila hrůzou, že sis k růžovým šatům vzala zelené boty, které nemáš. Bohužel odbornost rádců na fóru není stejná.
K té hlášce: "Tato chyba znamená, že může být nějaký problém s ovladačem zařízení, pamětí zařízení nebo antivirovým softwarem na vašem zařízení." - to je prostě obecná hláška. Kdyby byla chyba v ovladači, viděl bych ji. Detekce chyby ovladače v .dmp je jednoduchá. Pád díky antiviru je taky krásně vidět.
Zítra meknu na ten dump, zda se tam neobjevilo něco nového. A pošli i nový eventlog, ať to můžu srovnat.
Spíše, než instalovat kdeco do systému a zkoušet nové verze BIOSu ti doporučím následující - kontaktuj v SZ přímo členy BSOD týmu a popros je o spolupráci na řešení. Jsou to ostřílení borci a možná v dumpech uvidí víc, než já.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod RIKI22 » 15 úno 2020 13:03

Nebuď už trápny.A pozri sa v tej téme,ako si úboho radil nájsť ovládač.Program to nemal problém nájsť.A nájdi si aj iné témy,kde bol napr.problém nainštalovať ovládač pre grafiku a cez program,bez problémov.Aj obyčajný chybný ovládač pre lan ,hodí PC do BSOD.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod ITCrowd » 15 úno 2020 13:06

Domnívám se, že trapnější je ten, co řeší problém s ovladačem tam, kde problém jednoznačně ovladačem být nemůže. Studuj, uč se, až budeš umět, budu tě respektovat. V opačném případě bys udělal lépe, kdybys nepřispíval do témat kterým nerozumíš a nekazil tak práci ostatním. Děkuji za pochopení.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod RIKI22 » 15 úno 2020 13:08


Pandora Rosalez
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod Pandora Rosalez » 15 úno 2020 16:25

Přidávám eventlog ze systému: http://leteckaposta.cz/965532715

Každopádně díky, pořád jsem se tady dozvěděla víc než v jedné "IT skupině" kde mi asi šest lidí poradilo jen, ať prostě přeinstaluju windows a když to nepůjde ani potom, tak je to nějaký HW... skvělá rada. :silent: :roll: Já bych ráda věděla, čím to je, abych se tomu mohla případně potom vyhnout.

Mohlo by to být třeba tím, že nějaký hardware k sobě nejde? V CZC mi řekli, že to vše k sobě bez problémů jde, ale jak tomu kulové rozumím, tak nevím jestli to tak opravdu bylo...

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod dvorakj » 15 úno 2020 16:29

hlavne bych uz nikdy nepouzival SW typu driver easy, cokoliv tune-up apod.
Vetsinou staci drivery, co ti tam natahne windows.
na cpu, chipset a grafiku pak ze stranek daneho vyrobce.
Naposledy upravil(a) dvorakj dne 15 úno 2020 16:29, celkem upraveno 1 x.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Modrá smrt při YT a hraní her Příloha(y)
    od Kakashi98 » 12 led 2024 10:43 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    0
    482
    od Kakashi98 Zobrazit poslední příspěvek
    12 led 2024 10:43
  • Modrá smrt a nefunkční vstup mikrofonu přes USB, zřejmě SW chyba
    od strangereu » 22 dub 2023 20:10 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    2
    1823
    od strangereu Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2023 07:39
  • Různé způsoby souhlasu s cookies. Příloha(y)
    od mmmartin » 26 led 2024 15:14 » v PC-HELP - připomínky k fóru
    38
    5802
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    18 úno 2024 20:52
  • Memtest-Chyby. Příloha(y)
    od Pajus » 01 říj 2023 11:08 » v Problémy s hardwarem
    6
    2113
    od Pajus Zobrazit poslední příspěvek
    01 říj 2023 19:27
  • Sem tam divné mapování a chyby v obrazu Příloha(y)
    od Edom » 20 lis 2023 18:43 » v Vše ostatní (sw)
    5
    1309
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 lis 2023 14:51

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti