Modrá smrt - různé chyby Vyřešeno

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod ITCrowd » 01 bře 2020 17:15

Pandora - pokud tam dodáš ty dumpy, pak je jasné, že to padá. Navíc v eventlogu jsou pády, ale bez možnosti zapsání na disk, což je taky nestandardní.
Koneckonců, sami ti reklamaci doporučili.
A platí, co jsem zde psal několikrát - vyhýbej se těm, co nemají zkušenosti. Úroveň rádců bohužel není stejná.
Regulérní rádce si celé téma projde a dle toho radí. Ti ostatní do něj vpadnou s nějakým nesmyslem, a i když nějaký ovladač natáhnou, na chybu to nemá vliv.
Navíc - chybějící ovladač nezpůsobí (až na výjimky) pád systému. To by wokna po prvotní instalaci skončily v BSOD hned.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
mirekol
Level 2
Level 2
Příspěvky: 186
Registrován: duben 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod mirekol » 01 bře 2020 17:33

A platí, co jsem zde psal několikrát - vyhýbej se těm, co nemají zkušenosti. Úroveň rádců bohužel není stejná.
Plně souhlasím. Bohužel se to týká i tebe. O analýze dumpů nemáš ani páru.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod petr22 » 01 bře 2020 17:35

"A byl po čisté instalaci instalován jako první ovladač chipsetu? Ono záleží i na pořadí instalace."

Opakuji znovu - na zadnem poradi instalace NEZALEZI a pokud by melo tak chci logicke vysvetleni
toho, proc by mel pri spatnem poradi instalace pocitac hazet nahodne BSOD. Ten pocitac musi fungovat
i kdyz se ovladac na chipset nenainstaluje vubec.

Kazdy kdo v zivote nainstaloval aspon stovky pocitacu ti potvrdi, ze ovladac na chipset se rozhodne
nemusi instalovat jako prvni aby pocitac nepadal. To je jen cista povera. To uz muzeme take pred
instalaci Windows objetovat kozla nebo slepici, vliv bude stejny.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod ITCrowd » 01 bře 2020 17:38

mire(ko)kot: Pokud ty máš, pak ti nic nebrání přihlásit se do BSOD týmu, a já se tomu nebudu muset věnovat. Přenechám ti to s radostí. Ovšem o tom lze s úspěchem pochybovat, jinak by sis dumpy nejdřív prošel.
mirekol píše:A byl po čisté instalaci instalován jako první ovladač chipsetu? Ono záleží i na pořadí instalace.

A kdo to těm woknům řekne? Zvlášť, když si (pokud najdou síťovku) ovladače nainstalují samy ...
Někdy je až k nevíře, co někteří dokáží vypustit z klávesnice...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Pandora Rosalez
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod Pandora Rosalez » 01 bře 2020 18:29

Nemám téma raději dát jako "vyřešené"? Koukám, že je to tady z poslední doby nejkomentovanější téma BSOD. :-) Ale nechci aby tady byli zbytečně nějaké spory...

Jinak mi reklamaci doporučili, ale nevím jestli to nebyla jen odpověď stylem "aby se neřeklo"... protože k souborům se nevyjádřili a když jsem se jich v tom mailu zeptala, jak se reklamuje celá sestava, taky mi vůbec neodpověděli... jestli budu muset podívat reklamaci ke všemu nebo jak... tak nevím moc, jak moc profi odpověď to od nich byla, jestli to prostě jen nechtěli po mailu řešit... asi je to možné. :roll:

Jinak jsem si náhodou všimla tohoto tématu: viewtopic.php?f=118&t=208766
Sice tam nešlo úplně o to stejné, ale viděla jsem že tam byl ve hře stejný procesor, jako mám já... a že pomohla jeho výměna. Jelikož ho mám taky od té doby, co se začal v ČR prodávat, tak bych se asi ani nedivila, kdyby to byla nějaká vadná várka... :crazy:

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod ITCrowd » 01 bře 2020 18:33

Nemyslím si. Tam byla chyba v hardwarové vrstvě (hal = HArdware Layer). A chyba procesoru bývá opravdu vyjímečná.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod petr22 » 01 bře 2020 18:34

On ten sestaveny pocitac v podstate ani sestaveny pocitac tak uplne neni, zaruka
je na jednotlive komponenty.

Doporucuji pred reklamaci cehokoliv opsat vyrobni cisla - zakladni deska a graficka karta
ho maji primo napsane na sobe, to same disky na samolepce.

Pujde pak overit kdyz neco vymeni ze sto skutecne udelali.

Podle me to prodejce zacne resit tak ze vymeni desku.

Pandora Rosalez
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod Pandora Rosalez » 22 bře 2020 10:09

Dlouho jsem tady nebyla, počítač jsem měla už připravený na reklamaci, ale bohužel v aktuální situaci potřebuju počítač doma a musela jsem reklamaci odložit... naštěstí je ještě čas...

Včera jsem měla rekord BSOD, hned 3x. Dvakrát se mi to stalo u práce se Sony Vegas, s tím že to byl jediný program co mi běžel... takže to nakonec asi bude opravdu buď základovka a nebo RAMky... Kdyby třeba chtěl někdo mrknout...
http://leteckaposta.cz/139587948

Už nic jiného než reklamaci nečekám, ale tak pro zajímavost.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod ITCrowd » 23 bře 2020 10:07

Vypadá to úplně stejně. Vždy nespecikovaná chyba jádra, jednou proces chrome, 2x vegas. Zkus tu reklamaci.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Pandora Rosalez
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby

Příspěvekod Pandora Rosalez » 23 bře 2020 16:01

No ráda bych, ale nechám si to až nebudu muset být celé dny doma. Každopádně díky, snad s tím pak něco provedou a nebude to tam jen 30 dnů ležet na skladě...

Pandora Rosalez
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt - různé chyby  Vyřešeno

Příspěvekod Pandora Rosalez » 27 dub 2020 16:23

Už je mi skoro trapné sem psát... ale mám nějaké novinky. :D

Po tom, co jsem viděla pobočku našeho CZC jen s korona-oknem, rozhodla jsem se, že se do toho počítače konečně mrknu přímo... nechtěla jsem se v tom hrabat, když tomu houby rozumím, ale aspoň jsem vytáhla jednu RAMku a nechala to běžet jen na jedné ... a nechci to zakřiknout, ale od té doby se BSOD neopakoval - už jsou to skoro dva týdny, což je výkon, protože už to padalo pomalu dvakrát za týden... :bigups:

Dnes nebo zítra vyměním RAM za tu druhou... a pak teda hádám, že když to bude šlapat i s tou druhou, že to je asi teda nějaký šotek v desce... :eh: Docela bych to asi přežila i na té jedné, ale přijde mi škoda, aby mi tady ta druhá jen ležela bokem...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Modrá smrt při YT a hraní her Příloha(y)
    od Kakashi98 » 12 led 2024 10:43 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    0
    484
    od Kakashi98 Zobrazit poslední příspěvek
    12 led 2024 10:43
  • Modrá smrt a nefunkční vstup mikrofonu přes USB, zřejmě SW chyba
    od strangereu » 22 dub 2023 20:10 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    2
    1826
    od strangereu Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2023 07:39
  • Různé způsoby souhlasu s cookies. Příloha(y)
    od mmmartin » 26 led 2024 15:14 » v PC-HELP - připomínky k fóru
    38
    5803
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    18 úno 2024 20:52
  • Memtest-Chyby. Příloha(y)
    od Pajus » 01 říj 2023 11:08 » v Problémy s hardwarem
    6
    2113
    od Pajus Zobrazit poslední příspěvek
    01 říj 2023 19:27
  • Sem tam divné mapování a chyby v obrazu Příloha(y)
    od Edom » 20 lis 2023 18:43 » v Vše ostatní (sw)
    5
    1312
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 lis 2023 14:51

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů