Zoufalost = častý bluescreen

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zoufalost = častý bluescreen

Příspěvekod petr22 » 25 led 2020 23:42

Je potreba nabootovat test z flashky.

Ve Windows nelze otestovat cast pameti, ktera je aktualne pouzivana.

Jen aby to nezapadlo - nemusi to byt zdrojem, muze to delat grafika nebo zakladni deska,
jiny zdroj je jen na overeni, zda to je nebo neni zdrojem, takze koupit jen pokud neni
moznost pujcit. Zdroj je z trojice psu-grafika-deska nejlevnejsi.

Krome pujceni existuje i moznost vnutit sve komponenty do ciziho PC, coz ale je akceptovano
obvykle jen u grafiky.

Reklama
Dakim21
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zoufalost = častý bluescreen

Příspěvekod Dakim21 » 25 led 2020 23:58

Takže na ty testy gpu, cpu a ramek nemám brat zřetel?

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zoufalost = častý bluescreen

Příspěvekod Azmir » 26 led 2020 02:02

Furmark vytíží grafiku na max. Pokud to padá při hře, tak by to zřejmě spadlo i při furmarku. Zkus pustit prime small+furmark zároven a pokud to při nich nespadne - dohromady zatíží cpu+grafiku na max, jak to žádná hra nedokáže - tak to asi zdrojem nebude, navíc když nezvládá zdroj, tak se většinou sepne a dojde k restartu/vypnutí pc, ne k modré smrti.

Podle mě nám zbývá disk a nebo softwarový problém jako hlavní podezřelí. Reinstall windowsu si zkoušel? Chtělo by to otestovat ještě ten disk, ale na to nemám doporučení na software, to musí někdo jiný nebo pohledej na netu sám.

Zatím můžeš spustit příkazový řádek jako správce - napiš tam "sfc /scannow" bez uvozovek a dej enter. Uvidíš jestli to něco najde.

Co drivery od grafiky, kdy naposled si s nima něco dělal? Zkusil bych je odebrat v safe režimu a nainstalovat nové.

Nezačalo to dělat až ted někdy nedávno? Strašně hodně lidem s AMD ted začaly crashovat hry, více než obvykle, možná problém ani nebude primárně u tebe. Dělá to u všech her? Koik jich hraješ, že to u nich padá?
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Dakim21
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zoufalost = častý bluescreen

Příspěvekod Dakim21 » 26 led 2020 12:49

@Azmir

Aktivoval jsem, jak jsi mi doporučil, Furmark a prime small a nechal běžet přibližně 20 minut a žádný problém nenastal.

Dále jsem do příkazového řádku vložil "sfc /scannow" a něco bylo nalezeno, tak to přikládám do přílohy.

Problém mám již dlouhodobě a win jsem zkoušel opakovaně reinstalovat. Bohužel také nevím, jak zkontrolovat disk.

Drivery od grafiky jsem nedávno instaloval. Také jsem se domníval, že by problém mohl být způsobený nimi, tak jsem je odinstaloval, ale problém stále přetrvával a následná instalace novějších taky nepomohla.

Jak jsem již psal, tak hrávám jen cs:go, ale občas bluescreen nastane i mimo hraní. Zvláštní je, že se bluescreen objevuje nepravidelně a někdy celý den počítáč funguje bez problémů. Když ale nastane, tak jak jsem již psal, odpojím a připojím kabely a po zbytek dne je to bez problému. Když ale po bluescreenu neodpojím ani nepřipojím kabely tzn. jen počítáč nechám vypnout a zapnout, tak mě to ani nepustí na plochu, ale pouze do BIOSU.
Přílohy
Test.png

Uživatelský avatar
DesperadoKHY
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 379
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zoufalost = častý bluescreen

Příspěvekod DesperadoKHY » 26 led 2020 13:01

Pokud jsi si jist, že ti bluescreen nedělá napájecí zdroj nebo základní deska, problém může být u operační paměti. Buď ti ramky odchází a nebo je nemáš dobře zajištěné. Zkus je odpojit a zapojit znovu, řádně ve správném pořadí.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zoufalost = častý bluescreen

Příspěvekod ITCrowd » 26 led 2020 13:25

Dmp jsou zajímavé - ukazují, že chybu způsobil neznámý modul. Něco to píše o grafice, pokud můžeš zkus jinou. Nicméně vzhledem k té nestandardní hlášce bych na to moc nesázel.
V eventlogu hláška o chybě řadiče disků. K tomuto bych se asi přikláněl, protože mockrát je tam zpráva o nemožnosti zapsat na disk dmp výpis.
Doporučil bych odpojit stávající disky, připojit jiný, kde nemáš data a nainstalovat linux. A nechat nějakou dobu běžet, prohlížet internet atd. V případě pádu by šlo o HW závadu.
Udělej doporučovaný test pamětí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Bluescreen po taktování frekvence RAM
    od brajza » 22 kvě 2023 10:24 » v Problémy s hardwarem
    3
    851
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    22 kvě 2023 14:45

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů