DPC_WATCHDOG_VIOLATION Vyřešeno

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

toxo69
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

DPC_WATCHDOG_VIOLATION

Příspěvekod toxo69 » 06 zář 2018 20:22

Zdravím,
potřeboval bych poradit co dělat s BSOD (konkrétně DPC_WATCHDOG_VIOLATION).
Asi 2-3 dny zpátky jsem stahoval jeden program který když jsem chtěl spustit tak mi to vyhodilo error tabulku že soubor je poškozen nebo něco takového a spustil se zvuk u Avastu jakoby v tom byl vir. Celkem jsem dostal strach tak jsem to smazal přes unistaller který maže kompletně všechno spojené s tímto programem. Pro jistotu jsem si udělal test a žádný vir nebyl nalezen, tak jsem zklidněl. No další den když jsem šel hrát hru, tak mě to co 3 minuty jakoby alt-tabovalo na plochu (úplná maličkost ale nikdy to nedělalo tak jsem si myslel že to mohl způsobit ten program), no a když jsem šel počítač vypnout tak se po vypnutí sám opět zapnul. Toto se dělo do doby než jsem místo vypnutí dal restart až poté šel vypnout. Takové problémy jsem nikdy neměl, začalo to dělat po tom co jsem otevřel ten již zmíněný program. No jelikož se toto nikdy nedělo tak jsem dostal obavu že s tím pc je něco špatně, že tam mám třeba vir i když Avast nic nenašel, tak jsem si našel nějaký prý nejlepší program na detekování viru, konkrétně Bitdefender free verzi (samozřejmě že jsem ho stahoval z jejich stránky). Když jsem tento program stáhnul tak se počítač freeznul a následně mi to vyhodilo BSOD.
Samozřejmě jsem se díval na to jak to fixnout atd. a taky jsem si četl Váš připnutý příspěvek kde píšete základní věci které mám tady vypsat, např. ty minidumpy, no jenže je tu problém, že když pc zapnu tak po asi 30 vteřinách se počítač sekne a následuje Blue screen. Toto se děje vždy když teď pc zapnu.
Absolutně nevím co mám dělat a jsem z toho celkem v pí... Zkoušel jsem dát opravit chybu windowsem, ale napsalo mi to že nelze chybu opravit.

Komponenty
https://www.alza.cz/hal3000-mcr-2017-d4547794.htm
Počítač je starý přes rok a půl, do teď s ním nebyl snad ani jeden závažnější problém.

Nevím co víc tady napsat, omlouvám se za delší text ale chtěl jsem detailně popsat to co se s tím pc stalo, pokud budete potřebovat víc informací tak samozřejmě vše dopíšu.

Děkuji za každou odpověď.

Dodatečně přidáno po 34 minutách 19 vteřinách:
UPDATE
Teď jsem zkusil pc po delší době zapnout a opět mi to po zapnutí do 10 sekund freezlo a pak Blue screen, ale teď je kód zastavení DRIVER_CORRUPTED_EXPOOL
Nevím jestli Vám to pomůže něco zjistit ale pro jistotu to tady dám.

Reklama
cunik.cz
Level 3
Level 3
Příspěvky: 623
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DPC_WATCHDOG_VIOLATION

Příspěvekod cunik.cz » 06 zář 2018 22:41

Ahoj, ten Bitdefender jsi doufám instaloval po odinstalaci Avastu. Malware BSOD až tak často nezpůsobuje. Pokud se nejedná o Rootkit. Pokud si myslíš že je to Malware, navštiv HJT sekci. Já to ale spíš tipuji na HW vadu nebo něco v jádru OS. Jinak, nech si Bitdefender. Je X krát lepší než Avast

toxo69
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DPC_WATCHDOG_VIOLATION

Příspěvekod toxo69 » 06 zář 2018 23:12

No pátral jsem po googlu a našel jsem komentář od nějakého borce že měl přesně stejný problém, nainstaloval Bitdefender i přesto že měl Avast, tak stejně jsem to udělal i já :D vůbec jsem to nevěděl že by si mohli dva antiviry vadit, nejsem žádný pc expert... no takže myslíš si že příčina by mohla teda být v tomto nebo to může být něco jiného?
Jak jsem zjistil to s těma antivirama tak jsem se snažil nějak ukončit jeden z nich po tom co se počítač zapne, ale jelikož se do 15 sekund lagne tak to úplně nestíhám. Zkoušel jsem něco i přes cmd ale to nefunguje. Nějaké řešení?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DPC_WATCHDOG_VIOLATION  Vyřešeno

Příspěvekod petr22 » 06 zář 2018 23:58

Dva antiviry soucasne jsou jedna z nejvetsich ptakovin, ktere jde udelat - krome toho, ze se vzajemne
blokuji mohou delat presne toto. Zacal bych tim, ze stahnu Kaspersky Rescue CD, udelam z nej bootovaci
flashku, nabootuju z ni a projedu vsechny disky v pocitaci - pak budes mit jistotu, ze tam neni bubak.

Pokud jeste funguje safe mode, znamena to ze to zpusobuje ovladac, pak je treba na netu najit zpusob
jak povolit skluzbu installer v nouzovem rezimu a odinstalovat oba antiviry, Kdyz to nabehne normalne,
nainstaluj jen jeden znich. Kdyz to nepujde, pocitac muzes obnovit k bodu obnovy, pokud nemas, tak
nejrychlejsi je preinstalace Windows.

Pokud chces vyresit BSOD, tak potrebujes v C:\Windows\minidump najit nejaky DMP aktualni soubor,
a nekam ho nahrat at se na nej muze neko podivat. Takhle nemame zadnou informaci co BSOD
presne zpusobuje,

Pokud tady nebude dump ze ktereho jde neco zjistit, nechal bych vlakno presunout do jine sekce fora.

toxo69
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DPC_WATCHDOG_VIOLATION

Příspěvekod toxo69 » 07 zář 2018 00:20

Problém vyřešen. V nouzovém stavu jsem odinstaloval Avast a uz je to v klidu, žádný Blue screen... pokud to tady vadí tak tento topic klidně smažte.


Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů